ירושלים

מפגש ברוח 'קרמבו'

אליענה גולדסטון רכזת תקשורת סניף ירושלים של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" מספרת על ההתרגשות בפתיחת שנת הפעילות החדשה

אתר לוקאל 03/12/2018
חונכיות הסניף הירושלמי (צילום: אליענה גולדסטון רכזת תקשורת סניף ירושלים)

בדיוק כמו ההתרגשות לקראת עונת הקרמבו, כך הרגישו פעילי סניף ירושלים בפתיחת עונת הפעילות של התנועה. היה מרגש, מלהיב ומלא חום ואהבה.

 בתום חודשים רבים של הכנות והכשרות, הגיעו עשרות פעילים לבושים במדים ועם הרבה גאווה בלב, לבית הספר יהודה הלוי בו ממוקם סניף ירושלים של תנועת הנוער שלהם  'כנפיים של קרמבו' לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים.

היום המרגש סוף סוף הגיע, ופעולת הפתיחה התשיעית של סניף ירושלים התחילה. לאחר החיבוקים וקריאות השלום, התאספו החניכים והחונכים למעגל גדול והתחילו לשיר בקולי קולות את שירי המוראלים האהובים. אי אפשר היה לפספס את השמחה, האהבה ואת הגעגועים של חברי הסניף האחד לשני. כולם עסקו בהשלמת הפערים שנוצרו במהלך חודשי החופש הרבים, ולאחר מכן התחלקו לקבוצות ועברו בין הפעילויות השונות.

 קרן, בת 14, חונכת, מספרת על החניכה שלה, זהר: "כל כך חיכיתי לפעולת הפתיחה. חנכתי את זהר גם במחנה קיץ וידעתי שהיא פשוט מדהימה. כשהיא ירדה מההסעה ואני והחונכת שאיתי ראינו אותה היא כל כך שמחה שמצאנו את עצמינו מתחבקות רגעים ארוכים. יותר מהכול, החיוך על הפנים שלה עשה לי את היום. בתחילת שנה, עם כל העומס והמטלות בלימודים, חשבתי שאולי אני לא אשאר, אבל ברגע שראיתי את הפנים של זוהר הבנתי כמה התגעגעתי אליה וכמה 'כנפיים של קרמבו' עושה לי טוב, אז החלטתי להשתמש בזמן שלי לעשות טוב גם לאחרים".

 

זוהר והחונכת שלה קרן (צילום: אליענה גולדסטון רכזת תקשורת סניף ירושלים)

זוהר והחונכת שלה קרן (צילום: אליענה גולדסטון רכזת תקשורת סניף ירושלים)

איילת גל, אמא של עמרי חניך בסניף עם איחור התפתחותי ותקשורתי, מספרת על החוויה בקרמבו: "עמריקי שלנו נמצא בקרמבו כבר יותר מ-5 שנים, והוא מאוד אוהב להגיע לקרמבו כדי לשיר מוראלים עם שאר החניכים. הוא מרגיש מוגן ובטוח ומחזק קשר חברתי ותקשורתי עם המדריכים. כאשר ביקר אותו החונך בביתו הוא פנה אליו ואמר לו 'אוהד, אני אוהב אותך' ואף חיבק אותו. אנו מאושרים כי יש לו מסגרת חברתית בו הוא שווה בין שווים".

 

עמרי גל ומרכזת הסניף שחר שרוני (צילום: אליענה גולדסטון רכזת תקשורת סניף ירושלים)

עמרי גל ומרכזת הסניף שחר שרוני (צילום: אליענה גולדסטון רכזת תקשורת סניף ירושלים)


 רותם, בת 17.5, רכזת הדרכת חונכויות על פעולת הפתיחה המלהיבה שהייתה לה: "היה ממש מדהים!! כולם היו בהתלהבות מטורפת ולפי זה אני יכולה להיות בטוחה שהולכת להיות שנה אש!".

 בסיום הפעולה המאוד מהנה נפרדו הפעילים מלאים בתחושת סיפוק מדהימה וציפייה לפעולות הבאות.

סניף ירושלים פועל בבית הספר היסודי 'יהודה הלוי' בימי שני בשעות 17:00- 20:30. 

כתבה: אליענה גולדסטון רכזת תקשורת סניף ירושלים

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
הנשיא שוחח עם החניכים של אורי
להיות עם חופשי בארצנו
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
טיסה חווייתית בשמי הארץ
טיסה חווייתית בשמי הארץ
המורים בסרט
מ(ל)כת התיקו
מ(ל)כת התיקו
ראיה מרכזית הושארה אצל חשוד, ביהמ"ש הורה לשחררו
בטון במקום ירוק?
כתב אישום בגין רצח אופירה חיים
כתב אישום בגין רצח אופירה חיים