ירושלים

פועל נקבר למוות בהריסות מפעל באזור ירושלים

לאחר שעות ארוכות חולץ פועל שנקבר תחת הריסות מפעל באזור ירושלים כתוצאה מקריסה חלקית של המבנה ככל הנראה עקב הגשמים העזים

מיכאל פרוסמושקין 07/12/2018
כוחות החילוץ (צילום: כב"ה מחוז ירושלים)

לאחר כשבע שעות של פעולות חילוץ של שירותי הכיבוי ואנשי פיקוד העורף, הצליחו הכוחות לחלץ את גופתו של פועל, כבן 60, שנקבר תחת הריסות מפעל באזור תעשייה בגזרת ירושלים אשר קרס כתוצאה ממזג האוויר.

 

האירוע החל סביבות השעה שלוש בלילה אז הוזעקו כלל כוחות החילוץ והצלה לאזור תעשייה עטרות בעקבות דיווח על קריסת מפעל. משירותי הכיבוי נמסר כי לאחר מאמץ רב שנמשך במשך שעות ארוכות בגשם הכבד תחת הריסות המפעל שקרס חלקית, הצליחו לוחמי האש מכבאות והצלה ירושלים, בסיוע לוחמי ולוחמות יחידת החילוץ של פקע"ר, להגיע לפועל הלכוד. הפועל אותר ללא הכרה וסימני חיים.

 

טפסר משנה רוני סונינו מפקד כוחות כב"ה בשטח:  "בשעות האחרונות פעלנו לחלץ פועל שנלכד תחת הריסות מפעל שקרס, לאחר שחלקים גדולים ממפעל סמוך קרסו עליו ככה"נ בעקבות הגשמים העזים. פעלנו בשטח בסיוע צמוד של לוחמי ולוחמות יחידת החילוץ של פקע"ר, וכן יחידת כלבנים של הצבא. כמו כן המשטרה ומד"א, מסייעים לנו באבטחת הזירה ושמירה על כוחות המחלצים. החילוץ של הפועל אליו הגענו סמוך לשעה 8 בבוקר, היה מורכב במיוחד, מכיוון שהוא נקבר תחת כמויות גדולות מאוד של בטון ועפר. "לוחמי האש ויחידת החילוץ של פקע"ר פועלים במתאר מורכב וקשה ומבצעים פעולות כירורגיות, כדי לא לגרום לקריסות משנה על לוחמי האש ומחלצי פיקוד העורף."

 

פראמדיק מד"א דוד דלפן סיפר: "כשהגענו לכניסה למפעל ראינו פועלים שהיו נסערים, הם סיפרו לנו שלפתע קיר וחלק מהתקרה קרסו ואחד הפועלים נלכד בפנים. נכנסו לתוך המפעל על מנת לנסות ולאתר את הפועל אבל עקב ההרס הרב לא ניתן היה להגיע אליו. כוחות כיבוי ופיקוד העורף שהוזנקו למקום ביצעו פעולות חילוץ מורכבות מאוד ונערכנו במקום יחד עם כוח רפואה של צה"ל להעניק טיפול לפועל כשיחולץ." כאמור, בסופו של דבר נאלצו צוותי הרופאה לקבוע את מותו.

 

 בעקבות האירוע נפתחה חקירת משטרה ועוכב בעל מפעל סמוך.

עוד בירושלים
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 31/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
70 מחנכים מאוסטרליה ביקרו בביה"ס אלכסנדר מוס בהוד השרון
יקבל תגמולים של 45 שנה
הלום הקרב יקבל תגמולים של 45 שנה
ברוידא יפצה את היועצת המשפטית של ועדת התכנון
אומרים לא לאלימות נגד נשים!
מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית
"משפחה יוצרת"
"מובייל החשיש"
הלוואה לצורכי שיפוץ
שריפה פרצה בבית עסק בכפר סבא
שריפה פרצה בבית עסק בכפר סבא