ירושלים

קו הרכבת לי-ם ימשיך להיות בחינם

שרי האוצר והתחבורה החליטו להאריך את הסדר נסיעות החינם בקו הרכבת המהיר לירושלים וממנה. עד לחתימת הצו הצפויה במהלך השבוע הקרוב, יזכו הנוסעים בקו להנחה של 50% ממחיר הנסיעה. כך שהנסיעה מתחנת נבון לנתב"ג תעמוד על 8.5 שקלים בלבד. עם חתימת הצו, הנסיעה בקו הרכבת לירושלים תחזור להיות ללא תשלום במשך שלושה חודשים נוספים, עד לסיום תקופת ההרצה

מיכאל פרוסמושקין 24/12/2018
אילוסטרציה. צילום: iclipart


שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ושר האוצר, משה כחלון, החליטו להאריך את הסדר נסיעות החינם בקו הרכבת המהיר לירושלים בשלושה חודשים נוספים, עד לסיום תקופת ההרצה. נסיעות החינם יחולו מתחנת האומה (ע"ש יצחק נבון) בירושלים ובחזרה מנמל התעופה בן גוריון, במהלך תקופת ההרצה.
 
בשלושת חודשי ההרצה הראשונים של הרכבת, שהחלו ב-25 בספטמבר, ניתן היה לנסוע ללא תשלום מתחנת נבון בירושלים לכל תחנות הרכבת בארץ ובחזרה. בהמשך התאפשר לנוסעים לנסוע גם מתחנת נתב"ג לירושלים בחינם. בחודשים אלה נסעו ברכבת יותר מ-420 אלף נוסעים.
 
שרי התחבורה והאוצר צפויים לחתום מחר על צו המאפשר את המשך נסיעות החינם  במהלך תקופת ההרצה של הרכבת. זאת, לאחר שועדת המחירים המשותפת למשרדי התחבורה והאוצר אישרה את המשך נסיעות החינם. בימים הקרובים, מיד עם פרסום הצו ברשומות, יוכלו הנוסעים להמשיך לנסוע בחינם בקו הרכבת לירושלים, במשך שלושה חודשים נוספים.
 
היום בערב יסתיימו שלושת חודשי ההרצה הראשונים של הרכבת. עד לחתימת הצו הצפויה בימים הקרובים, יזכו הנוסעים בקו להנחה של 50% ממחיר הנסיעה, כך שהנסיעה מתחנת נבון לנתב"ג תעמוד על 8.5 שקלים בלבד. לאחר סיום תקופת ההרצה, בעוד כשלושה חודשים, יהנו הנוסעים מהנחה של 50% ממחיר הנסיעה בקו לתקופה של תשעה חודשים.
 
הרכבת לירושלים פועלת כיום בתדירות של שתי רכבות בשעה לכל כיוון, בימים ראשון עד חמישי, מהשעה 06:30 בבוקר ועד לשעה 20:00 בערב. בשלבי ההרצה הראשונים יכולה הרכבת להסיע עד 400 נוסעים בכל נסיעה.
 
יצוין כי משרד התחבורה ורכבת ישראל ביטלו בחודש שעבר את הצורך ברישום מוקדם לנסיעות בקו הרכבת המהיר לירושלים, כך שניתן לנסוע בקו הרכבת לירושלים וממנה באמצעות כרטיס רב קו בלבד והנוסעים אינם נדרשים עוד להנפיק שובר מיוחד עבור הנסיעה.

עוד בירושלים
מיכאל פרוסמושקין 23/05/2019
זירת אירוע הדקירה בירושלים
מיכאל פרוסמושקין 21/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: המלצר תקף את אחראי המשמרת
אישום: המלצר תקף את האחמ"ש
עוף גוזל
ניתוחים יחודיים לשחזור אוזניים בילדים
למען חיוך של ילד - מאוזן לאוזן
דיגיטליים גם בגיל הזהב
מזמן היה צריך להידלק זרקור אזהרה"
כנס מקהלות עירוני בראש העין
כנס מקהלות עירוני תשע''ט
רעננה עם מאבק הנשים
מאירועי חודש הגאווה בשנה שעברה ברעננה
דגל הגאווה יונף על בניין העירייה?