ירושלים

מנהיגי הקהילה הנוצרית בישראל

נשיא המדינה ארח את מנהיגי הקהילה הנוצרית בישראל בקבלת הפנים המסורתית לציון ראש השנה האזרחית

כתב לוקאל 27/12/2018
קרדיט צילום: מארק ניימן/לע"מ


הנשיא פתח בדבריו ואמר: "אנחנו נפגשים בתקופת החגים, במפגש שהפך למסורת. אנחנו נפגשים בירושלים, בתקופה בה המון אנשים מרחבי העולם מגיעים אל עיר הקודש הזו. נולדתי בירושלים, חייתי כאן כל חיי. עבורי, ירושלים היא עיר קדושה. אבל היא גם הרבה יותר מזה. אני לא יכול לדמיין בית אחר מחוץ לירושלים. אני יודע שכולכם חולקים איתי את האהבה לירושלים. אני גם יודע שאתם, כמוני, מבינים כמה עדין האיזון בעיר הזאת. כמוני אתם יודעים שעבור היהודים, הנוצרים והמוסלמים, החיים יחד בעיר הזאת הם הדבר המוסרי לעשות. לצערי, לא כולם חולקים את ההבנה הזאת. כמוכם, אני רואה במדינת ישראל שומרת העיר. הריבונות שלנו על ירושלים לעולם לא תפגע בחופש הפולחן והדת של כל הדתות בירושלים ובישראל."

 

עוד הוסיף הנשיא ואמר: "הכבוד של ישראל לחופש הדת והפולחן הוא גם מה שעומד בבסיס היוזמה לפתח את 'קאסר אל יהוד', 'ארץ המנזרים', מקום עלייה לרגל למספר הולך וגדל של נוצרים מרחבי העולם. כפי שאתם יודעים, מדינת ישראל פועלת להסרת המוקשים באזור, ולהחזרת המנזרים הסמוכים לבעליהם. רק לאחרונה נפגשתי עם האפיפיור פרנציסקוס ושוחחנו אודות הפרויקט הזה, ואני מקווה שבקרוב נוכל ללכת לשם כולנו יחד. אנו מקווים שכאשר הפרויקט יושלם, יוכל כל נוצרי ללכת בביטחון את המסלול מירושלים לנצרת דרך יריחו, ולטבול במי הירדן. הפיכת החלום הזה למציאות תאפשר לכולנו, לנוצרים, למוסלמים וליהודים, להביע את אמוננו באנושות, וביכולתנו לעבוד יחד. יתר על כן, הפרויקט הזה מאפשר לנו - ישראלים, ירדנים ופלסטינים, להביע את אמוננו כי לא נגזר עלינו לחיות יחד אלא כי נועדנו לכך.״

 

בסיום דבריו התייחס הנשיא לסוגיה המשפטית הנוגעת לנכסי הכנסיות ואמר: "למדינת ישראל אין כל כוונה לפגוע בזכויות הקניין של הכנסיות או ביכולתן לממש את נכסיהן. לעולם לא נעשה זאת. הנציגים המשפטיים של הכנסיות הוזמנו לקחת חלק בהליך המשפטי ולוודא שההסכם שבנדון לא יפגע בכנסיות בהמשך. אני מקווה שהדיון והדיאלוג יביאו לפתרון."

 

 

קרדיט צילום: מארק ניימן/לע

קרדיט צילום: מארק ניימן/לע"מ


 

 


עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
העמותה למען הקשיש במודיעין הפסיקה פעילותה
תנו לקרוא בשקט
קנלוני בטטה ברוטב פסטו שמנת
ונונו. אני לא כועס על המדינה
"ישבתי בכלא במרוקו בגלל שהייתי ציוני"
אירועי דאנס פראנס
אירועי "דאנס פראנס"
מבצע אכיפה כנגד בתי עסק בחיפה
הילדים בנו את מתקני הגן
הילדים בנו את מתקני הגן
ילדי הקונסרבטיון ישתתפו במיזם
עפולה שרה