ירושלים

ירושלים נערכת למזג האוויר החורפי

ראש העיר, משה ליאון הנחה את אגפי העירייה להיערך לקראת מזג האוויר החורפי.

כתב לוקאל 08/01/2019
iclipart

על-פי התחזית המעודכנת שבידי עיריית ירושלים,  בלילה שבין שלישי  ב' שבט( 8.1.19 ) לרביעי ג' שבט( 9.1.19) צפויה מערכת חורפית, בדגש על כמויות רבות של גשם, רוחות חזקות של כ- 90  קמ"ש טמפרטורות נמוכות וייתכן גם שלג מעורב בגשם שלא ייערם.

מטה החירום העירוני משלים את היערכותו למזג האוויר, גם במידה ומזג האוויר יקצין מעבר לתחזית. עוד ממליץ לתושבים לשמור על בטיחות, להיערך למזג האוויר הסוער ולהישמע להנחיות שיופצו בתקשורת. במידה וירד שלג העירייה ערוכה לטיפול בו.

התושבים ובעלי עסקים  מתבקשים לשמור על הניקיון, להקפיד לא להשליך קרטונים ושקיות זבל מחוץ לפחי האשפה מחשש שיסתמו את פתחי הניקוז. יש לגזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים ולפנות את הגזם באופן מוסדר, לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום וערכות לחימום. חשוב לחזק אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים על הגגות ובמרפסות.

מומלץ: לבדוק תקינות מערכת החימום-בעיקר אלה המחייבות אוורור. לוודא איטום גגות ופתחים (חלונות ותריסים), כמו-כן לנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות. 

יש לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה או לעוף כגון עציצים/אדניות, ריהוט ושלטים. להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים.

מנהל קהילה-אגף הרווחה פועל וימשיך לקיים סיורים ליליים לאיתור דרי רחוב. מציע להם מחסה ועזרה ומסייע באמצעים העומדים לרשות המנהל. לדרי רחוב שאינם מוכנים להתפנות האגף מחלק שמיכות.

החטיבה לקידום נוער נערכה מבעוד מועד לטיפול בדרי רחוב ומוכנות לסיוע לתושבים ופינוי במידת הצורך, ואיתורים יזומים של צעירים. כוננים יעודכנו גם ע"י המוקד העירוני מוקד 106 לגבי בני נוער ודרי רחוב.


השירות הווטרינרי יפעל 24 שעות ביממה לרווחת בעלי החיים בעיר. תאי הכלובים בתחנת ההסגר העירונית מחוממים 24 שעות ביממה וניתנת תוספת מזון לחתולים ולכלבים על מנת לסייע להם להתמודד עם מזג האוויר החורפי. לבעלי כלבים וחתולים מומלץ לשמור עליהם במקומות יבשים ומוגנים מפני רוחות ומתן תוספת מזון של עד 30%, כך יוכלו לשמור על חום גופם גם בקור הצפוי. 

בעת הפעלת מערך החירום העירוני ניתן יהיה לקבל מידע באתר האינטרנט העירוני, בעמוד הפייסבוק של עיריית ירושלים ובכלי התקשורת. 


עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע בקטטה בקריות
חשד: בן 17 מכר סמים לתלמידי בית ספר
רוכבת אופניים נפצעה מפגיעת רכב
בת ים נערכת לשנהל
בת ים נערכת לשנה"ל
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
פעילות ספורטיבית  במסגרת נעים בעיר
תכנית "נעים בעיר" חוזרת להרצליה
פסול לנהיגה נתפס נוהג ברכב עם ילדיו
אינדקס העסקים לוקאל
אינדקס העסקים לוקאל