ירושלים

חשד: זייפו כרטיסי אשראי ומשכו מאות אלפי שקלים

בני זוג מקרית ארבע נעצרו בחשד כי העתיקו פרטים של מאות כרטיסי אשראי במספר כספומטים ברחבי ירושלים, זייפו את הכרטיסים ומשכו מאות אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 11/04/2019
המשטרה פתחה בחקירה (iclipart)

בני זוג שזייפו על פי החשד בשיטה מתוחכמת מאות כרטיסי אשראי ומשכו מאות אלפי שקלים נתפסו "על חם" על ידי בלשי המשטרה. 

בעקבות תלונה שהגיעה למשטרת ירושלים במהלך בחודשים האחרונים, פתחה המשטרה בחקירה סמויה שממנה עלה, כי בני זוג בשנות השלושים לחייהם, תושבי קריית ארבע, התקינו ציוד מתקדם ומתוחכם לצילום, העתקה של כרטיסי אשראי במספר כספומטים ברחבי ירושלים, ובעזרת הנתונים שנאספו הנפיקו מאות כרטיסי אשראי שבעזרתם משכו מאות אלפי שקלים מכספומטים ברחבי הארץ.

מהחקירה הסמויה עלתה השיטה לפיה היו בני הזוג מגיעים ומתקינים בכספומטים ציוד מתוחכם הכולל מצלמה שתיעדה את הקוד הסודי שהקישו בעלי הכרטיסים, וכן מכשיר נוסף, "שפתיים" הקורא את הפס המגנטי. לאחר מספר שעות היו בני הזוג פורקים את הציוד, ולפי הנתונים שנאספו היו משכפלים ומנפיקים כרטיסי אשראי מזויפים.

ביום 8.4.2019, ארבו בלשי המשטרה לזוג באחד הכספומטים בירושלים. תוך כדי המארב הבחינו הבלשים שבני הזוג מגיעים לכספומט ומתקינים את הציוד המתקדם והמתוחכם מעל המקשים ובתוך חריץ הכנסת כרטיסי האשראי בכספומט התקינו את  ה"שפתיים" המעתיקות את נתוני הפס המגנטי, בסיום, התרחקו מהמקום ותצפתו לעבר הכספומט. לאחר מספר שעות בהם בוצעו שימושים בכספומט על ידי אזרחים תמימים, חזרו בני הזוג, אל הכספומט ופרקו את הציוד שבו נשמרו פרטי כרטיסי האשראי של הקורבנות. לאחר זיהוי פעולותיהם של החשודים, עטו עליהם בלשי המשטרה ועצרו אותם.

במסגרת החקירה נחקרו החשודים בעבירות של זיוף, הונאה בכרטיסי חיוב, החזקת ציוד שנועד לזיוף בכרטיסי חיוב, וכן קשירת קשר לעשות פשע.

החשודים הובאו בפני בית משפט ומעצרם הוארך עד ליום 12.4.2019.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: החזיק שטרות מזויפים
אישום: החזיק שטרות מזויפים, קיבל דבר במרמה ואיים
חדר מתנות לילדים מאושפזים
גן לאומי כפר נחום
מקומות רומנטיים לטיול ט"ו באב
די לטביעות
 עיריית רעננה סירבה לפתוח יחידה לטיפול בהתמכרויות בסמים ואלכוהול
עיריית רעננה סירבה לפתוח יחידה לטיפול בהתמכרויות בסמים ואלכוהול
אוזני המן
חג פורים חג פורים חג גדול לקינוחים
עשית במלואים? קבל פטור
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית