ירושלים

חגיגות העצמאות במוזיאון ארצות המקרא

מוזיאון ארצות המקרא מזמין את כל המשפחה לחגוג 71 אביבים למדינה ולהשתתף בפסטיבל יום העצמאות השנתי בו תוכלו לשיר שירי ארץ ישראל עם מלכת הזמר העברי שרל'ה שרון, ליהנות מסיורים מיוחדים ולחקור את ההיסטוריה הקדומה של ארצות המקרא באמצעות משקפי תלת ממד ומציאות מדומה

כתב לוקאל 08/05/2019
חגיגות העצמאות במוזיאון ארצות המקרא
צילום: יח"צ המוזיאון ודוד סעד

לרגל החג הישראלי של השנה, מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מזמין אתכם לחגוג את יום הולדתה ה-71 של מדינת ישראל ביום מרגש, ססגוני וייחודי שיכלול שלל פעילויות מיוחדות. המוזיאון ייצבע ליום אחד בצבעי כחול ולבן כדי לציין יחד עם מבקרי המוזיאון את יום חגה של ישראל.

אין דרך יותר טובה לחגוג את יום העצמאות מאשר לשיר שירי ארץ ישראל על חולמים ואנשי חזון שעיצבו את פניה של המדינה במופע שירה בציבור, עם הכוהנת הגדולה של הנחלת הזמר העברי, שרל'ה שרון. במקביל יוכלו המשתתפים להתנסות בחוויה חדשה המשלבת טכנולוגיית AR/VR  אשר תפיח חיים במוצגים העתיקים ותאפשר לחוות את העת העתיקה בהווה. דרך מוצגי המוזיאון יתעורר עולמם העתיק של מצרים ושומר כשלנגד עיני המשתתפים יתגבש באורח פלא חדר קבורה מצרי מעוטר עם דמויות מהעבר, ומקדש שומרי מפואר מהעיר אור.

בנוסף ייהנו המבקרים מסיור מיוחד במוזיאון בעקבות בעלי חזון ומהפכנים פורצי דרך, מהעולם העתיק ועד לימינו. בסיור על-זמני שיתחיל בגלריות המוזאון יצאו המשתתפים בעקבות אותם חולמים ויזמים, ידועים ואנונימיים, שרעיונותיהם, סקרנותם ועשייתם פרצה גבולות ויצרה מציאות חדשה. במהלך הסיור נדבר על מהפכת המונותאיזם שחולל אברהם אבינו, על המצאות ו"סטארט-אפים" של העולם העתיק כגון המצאת הלבנה והכתב ועל יזמים ישראליים שמסמנים את טכנולוגיות העתיד. במהלך הסיור יעברו בתצוגת "סטארט-אפ ארצות המקרא" ובתערוכה "אל עומק התכלת" העוקבת אחר פתיל התכלת מהתרבויות הקודמות עד לשילובו בדגל מדינת ישראל - רגע לפני נעילתה.

לו"ז מפורט של פעילות החג:

חולמים עם שרהל'ה שרון - מופע שירה בציבור (מספר המקומות מוגבל)   

כרטיסים יחולקו בחינם עם פתיחת המוזיאון בשעה 10:00 | 11:00 תחילת המופע

סיור בעקבות בעלי חזון ומהפכנים פורצי דרך בעולם העתיק ועד ישראל 2019

שעות הסיורים: 10:15, 10:30, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00 | ללא תשלום

חוויה מוזיאונית בטכנולוגיית AR/VR

10:00 – 14:00 | ללא תשלום


*** הכניסה והפעילות חינם לכל המשפחה.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
בתוכנית: תיכון חדש בפרדס חנה כרכור
בחולון מצילים חיים
הצחוק טוב לבריאות
ראש העיר משה פדלון וגלית רוניס מנהלת מחלקת גנים ונוף עם כרזת היער העירוני
הרצליה זכתה במקום הראשון במיזם של משרד החקלאות "יער עירוני"
שמואל (מולה) רבינוביץ
שמואל (מולה) רבינוביץ, מוותיקי רעננה הלך לעולמו
הוסרה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד מי רעננה
הוסרה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד "מי רעננה"
שתיים משניים
חשד: רצח את בת זוגתו לשעבר ונמלט