ירושלים

חתן התנ"ך העולמי - מירושלים

יונתן וייזמן בן 18 מירושלים הגיע למקום הראשון בחידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי לשנת תשע"ט. החידון נערך השנה בסימן "שומרים על אחדות שומרים על ייחודיות"

מיכאל פרוסמושקין 09/05/2019
ראש העיר עם זוכה החידון (דוברות עיריית ירושלים)


יונתן ויסמן הוא חתן התנ"ך העולמי לנוער לשנת תשע'ט. יונתן ויסמן לומד בדגל ירושלים נחלים, במקום השני זכה בנימין כלחמירו לומד בישיבת קושנר בארצות הברית. במקום השלישי זכה ירין בר לומד במקיף ז' רביבים במקום הרביעי זכה אדר גלר לומד בישיבת 'נועם' ירושלים.
 

חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי התקיים היום (ה') בתיאטרון ירושלים, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר החינוך נפתלי בנט, יושב-ראש הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג, יושב-ראש הקרן הקיימת לישראל דני עטר, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב.


חידון התנ"ך נועד ללכד את העם היהודי בישראל ובגולה סביב ספר הספרים, שורש הזהות היהודית וערכיה. לשלב הגמר העפילו 16 מתמודדים מצטיינים מהארץ ומחו"ל אשר גברו בשלב הקדם פומבי על 74 משתתפים ממעל 30 מדינות שונות, בהן: ארה"ב, קנדה, מקסיקו, אוסטרליה, צרפת, דרום אפריקה, פנמה.


שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "התנ"ך הוא עֶרֶשׂ לידתה של התרבות היהודית, וכור מחצבתה של החברה הישראלית. המשרד מיישם תכנית חדשה להוראת התנ"ך, כדי לחבר את התלמידים לאוצר הערכי-תרבותי שגלום בספר הספרים, ומקדם שלל פעולות כדי להנגיש באופן חוויתי את תכניו, ובכלל זה טיולים ברחבי הארץ – בעקבות סיפורי התנ"ך. אנו מברכים את כל משתתפי חידון התנ"ך העולמי, שהגיעו לכאן מכל קצוות תבל, ומקדמים בברכה את המסר המרכזי שעולה מהחידון, ומלווה השנה את כל מערכת החינוך: שומרים על האחדות, שומרים על הייחודיות. חג עצמאות שמח".

 ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מסר את בירכתו החמה לזוכה הירושלמי בחידון, ויקבל את פניו בלשכתו בימים הקרובים.


ראש העיר, משה ליאון:'יונתן ויסמן-כל הכבוד! ישבתי בקהל, האזנתי לתשובות המלומדות, התרגשתי מהידע, והייתי גאה בכולם, ובמיוחד בך - תושב ירושלים.
זוהי זכות גדולה כי תושב הבירה ירושלים יזכה בחידון התנ"ך, אחד האירועים המסורתיים והחשובים ביום העצמאות, לעם בישראל ולכל יהודי בעולם.
אני מחזק את ידיך, מחבק אותך  וגאה מאד בידיעותך ולימודך'. עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
לעצור את הגירוש של אם ושני ילדיה המתגוררים בהרצליה
סטטיק ובן אל תבורי
חופשת סקי עם סטטיק ובן אל
בס בעיצוב אדריכלי
ב"ס בעיצוב אדריכלי
סער , מינה עוזרת חדשה
מעיין גלוזברג מונתה לעוזרת ראש עיריית כפר סבא
קשיש נחנק מבשר בפיקניק בחיפה
ועדי הגנים התכנסו לאסיפה כללית
פעילות מחנות הקיץ
פעילויות בני הנוער בחופש
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
"מגלים עולמות"