ירושלים

"תשוקה, משמעות ויצירה"

מקהלת ועד שופן מופע משותף בבית אבי חי בהשתתפות הפסנתרנית ד"ר אורית וולף והפילוסוף ד"ר חיים שפירא

כתב לוקאל 12/05/2019
חיים שפירא
צילום: יואב קסטנברג וחיים קמחי

מפגש מיוחד בין המוסיקאית ד"ר אורית וולף והסופר ד"ר חיים שפירא,שיתקיים בבית אבי חי בשבוע הבא (יום שלישי, 14/5 ) יעסוק בשילוב המעניין של מוסיקה, פילוסופיה ויצירה. במהלך הערב יועלו שאלות לדיון כגון: מהי משמעות החיים לפי הוגים ויוצרים שונים? מה בין פילוסופים וסופרים למלחינים ומבצעים? מהם פניה של התשוקה? והאם בהכרח היצירה משקפת את היוצר או מנוגדת דווקא להלך רוחו? הערב יכלול שיחה בלתי אמצעית וילווה בקטעי נגינה על הפסנתר של קטעים מיצירות מאת באך, מוצרט, בטהובן, שופן ועוד.

ד"ר אורית וולף היא פסנתרנית בינלאומית ומלחינה העוסקת גם בפיתוח חדשנות עסקית ובעיצוב חווית לקוח. בשנת 2010 נבחרה לאחת מ-100 האנשים המשפיעים של השנה על ידי מגזין דה מרקר.וולף החלה את הקריירה שלה כפסנתרנית קונצרטים בינלאומית ומופיעה מעל בימות מגיל 8. בגיל 23 כבר הספיקה לרכוש שלושה תארים בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת בוסטון והאקדמיה המלכותית בלונדון. שילובה הייחודי בין עולם האמנות ועולם העסקים, כמו גם חשיפתה לקהלים מגוונים, הובילו אותה להיות בין המרצות המבוקשות ביותר בתחום. כיום וולף פעילה בתחום ומנגנת תדיר עם אמנים ואנסמבלים בינלאומיים ממדינות שונות.

ד"ר חיים שפירא הוא מרצה וחוקר רב תחומי בעל תואר ד"ר למתמטיקה וד"ר להוראת המדעים, שצבר תהודה רבה בזכות הרצאות ייחודיות מרתקות וספרים מצליחים שפרסם העוסקים בפילוסופיה ומתמטיקה. שפירא מעביר הרצאות רבות בכנסים של חברות וארגונים בישראל ומרצה גם בפני הקהל הרחב ונוער שוחר מדע. בין סדרות ההרצאות שהוא מעביר נמצאים הנושאים: בעקבות אליס בארץ הפלאות, הפילוסופיה שבספר "הנסיך הקטן", הפילוסופיה שבספרי פו הדוב, אושר ותשוקה, שבעת החטאים, תורת המשחקים ועוד. בשנת 2006 החל שפירא לפרסם ספרים המבוססים על הרצאותיו. בין כתביו: "בעקבות אליס: מסעות לעולמו של לואיס קרול", "שיחות על תורת המשחקים", "על הדברים החשובים באמת" ועוד.

"תשוקה, משמעות ויצירה"- מופע מיוחד של מוסיקה קלאסית, יתקיים בבית אבי חי ביום שלישי, 14.5, ט' באייר, בשעה 21:00.

מחיר: 40 ₪. סטודנטים: 20 ₪. ניתן להזמין כרטיסים מראש בקופות בית אבי חי.

עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
סיום קורס חובשים מתנדבים בתחנת מדא בגן יבנה
סיום קורס חובשים מתנדבים בתחנת מד"א בגן יבנה
התלמידים מצטופפים בעמידה בהסעות לחטיבות
אלפי נפצים נתפסו ברעננה
אלפי נפצים נתפסו ברעננה
פריחת הרקפות היווניות
פריחת הרקפות היווניות
היום שאחרי הבחירות (טור אישי)
'זה מאבק על הבית'
2019 תחרות אלופי הנדידה
תחרות אלופי הנדידה
גן חורב באילת
באילת חכמים בשמש