ירושלים

פלאפל בשקל?

בעל דוכן פלאפל בירושלים נהג להקליד בקופה שקל אחד בעבור כל עסקת קנייה

כתב לוקאל 13/05/2019
פלאפל בשקל
צילום אילוסטרציה iclip art

במהלך תצפית שנערכה על דוכן פלאפל בירושלים ובקניות ביקורת שנעשו באותו דוכן התגלה כי בעל הדוכן נהג להקליד בקופה שקל אחד בלבד בעבור כל עסקת קנייה. בעל הדוכן אמר למבקרים:"אין לי מה להגיד, עשיתי שטות ואני מצטער, אני מבקש סליחה".בחנות לממכר טקסטיל באזור פאתי ירושלים, מצאו המבקרים צ'קים שבגינם אין תיעוד בספרים. בעל החנות הנחוש טען בפני המבקרים: "אני צריך למצוא את זה, זה בטוח רשום".

מקרים אלו ודומיהם ארעו במבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בירושלים רבתי, אשר כלל 110 ביקורות,עלה כי בקרב 9% בלבד, מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה ירושלים 3, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

פלטי האשראי של מעבדה, שנבדקו על ידי המבקרים, העלו כי חיובי אשראי בסך 18,150 ₪ לא נרשמו כלל בקופה. בעל המעבדה טען: "כנראה לא נרשם רק בימים האחרונים".במפעל לחיתוך בלייזר נמצאו צ'קים בסכום כולל של 12,222 ש"ח, שלא תועדו בספרי העסק. בעל המפעל מיהר להבהיר: "לא הספקתי לרשום והצ'ק השני היה לביטחון בלבד". בביקורת בבית מלון בירושלים נמצאו פלטי מסלקת אשראי לחודש אפריל 2019 שחלקם לא נרשמו בספרים. תגובת הנהלת מלון לפשר הדבר היתה: "הם בטוח נרשמו כנראה לא כאשראי, אלא כמזומן, אנו נבדוק עם הנהלת החשבונות". במסגרייה נמצאו הזמנות עבודה עבור עבודות שבוצעו ושולמו בסכום של 15,660 ₪  ולא הוצאו קבלות או חשבוניות בגינן. בעל המסגרייה טען: "זה כנראה נשכח, איני זוכר כיצד היא שילמה או במזומן או בהעברה בנקאית, אני עכשיו אוציא חשבונית".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בירושלים
 מבצע הזדכות על הצבים
כתב לוקאל 24/04/2019
ביצים מסוכנות
כתב לוקאל 17/04/2019
אתר לוקאל 01/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגעים לחיבור בין גור וכוכבי?
חשד: סייע לקשישה ותקף אותה פיזית ומינית
הורים לילדים בגן חובה השביתו את הלימודים
האלוף שלנו מהרצליה
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה
פועל נפצע באורח בינוני ברמלה
פועל נפצע באורח בינוני ברמלה
יש לה פוטנציאל
מתרימת דם במדא מיכל פריד אפרתי מתרימה את בנה רועי
אימי המתרימה