ירושלים

אישום: רצח את אחיו

תושב ירושלים הואשם כי רצח את אחיו בעשרות דקירות סכין. הרקע: טענה של הנאשם כי אחיו חייב לו 3.5 מיליון שקל

מיכאל פרוסמושקין 07/06/2019
כתב אישום חמור (iclipasrt)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד גבר, בן 62 , מירושלים בגין רצח אחיו בדקירות סכין ב 21.5.2019.

על פי כתב האישום, בתאריך 3.11.17 הגיע הנאשם לדירה בה גרה אימם ונעל את הדלת במקום. המנוח הגיע אף הוא למקום ומשהבחין שהדלת נעולה, ביקש מהנאשם לפתוח לו, אך הנאשם סירב לכך ולא הגיב לקריאותיו. בעקבות כך התקשר המנוח למשטרה, ולאחר שגם השוטר שהגיע למקום לא הצליח לקבל תגובה מהנאשם במשך דקות ארוכות, הזמין השוטר למקום כוחות כיבוי אש אשר פרצו לדירה ולחדר בו שהו הנאשם והאם. הנאשם כעס מאוד על כך שהמנוח הזמין משטרה ועל כך שכוחות כיבוי האש פרצו לדירה.

 

בעקבות כך החליט הנאשם כי המנוח חייב לו סכום של 3.5 מיליון שקל כפיצוי עבור הנזקים שנגרמו לדירה ולבריאותו של הנאשם ושל אימם. הנאשם אמר למנוח כי עליו להעביר את סכום זה עד ליום 1.1.18 וכן אמר למנוח לא להגיע פעם נוספת לדירה.


במהלך חודש אוגוסט 2018 נפטרה אימם של הנאשם והמנוח. במהלך ההספדים בהלוויה אמר הנאשם, בין היתר, כי הוא יודע מי הרוצח שלה וכי הוא עוד יסגור איתו חשבון, וזאת תוך שהוא מצביע על המנוח.

במהלך השבעה, אמר הנאשם מספר פעמים למנוח כי המנוח הרג את אימם, כי הנאשם ירצח אותו וכי "יום אחד בגלל הבית הזה יהיה פה רצח".


מספר ימים לפני כן, התקשר הנאשם לאחיו וביקש מהם להגיע לדירה על מנת לארוז ולפנות את החפצים שבה, כדי שניתן יהיה להשכיר את הדירה.


בתאריך 21.5.19, בשעה 11:00 או בסמוך לכך, הגיעו למקום אחד מהאחים  והמנוח. הנאשם צעק לעבר המנוח שיילך מהמקום והחל לדחוף אותו. מיד לאחר מכן הגיע למקום גם האח השני, אשר נכנס בין הנאשם לבין המנוח והפריד ביניהם. לאחר מכן החלו המנוח ושני אחיו  לארוז חפצים בדירה.
 

בשלב כלשהו, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית את המנוח. בעקבות כך ניגש הנאשם למטבח ולקח משם סכין מטבח בעלת להב של כעשרים ס"מ. הנאשם ניגש לעבר המנוח והחל לדקור את המנוח בחזהו ובפניו.

המנוח החל לצעוק, ובעקבות כך שני האחים רצו למקום והחלו לנסות למנוע מהנאשם להמשיך בדקירות נוספות, תוך שהם מנסים לקחת מהנאשם את הסכין. בשלב כלשהו הצליחו שני האחים  לקחת את הסכין מידיו של הנאשם. ח' לקחה את הסכין, יצאה איתו מחוץ לדירה, וזרקה את הסכין לעבר מרפסת הגינה שמחוץ לדירה. גם האח השני יצא מחוץ לדירה על מנת להזעיק למקום עזרה.

 
מיד לאחר מכן סגר הנאשם את דלת הדירה ונעל אותה כשהוא נותר במקום עם המנוח כשהמנוח בחיים. מיד לאחר מכן לקח הנאשם סכין מטבח נוספת, בעלת להב של כעשרים ס"מ, והמשיך לדקור את הנאשם בחזהו, בגבו, בראשו ובצווארו. כל זאת עשה הנאשם כאשר שני האחים  ושכן נוסף שהגיע למקום מנסים לפתוח את דלת הדירה, דופקים ובועטים בדלת ותוך ששני האחים  והשכן צועקים לנאשם.
 

כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו למנוח 11 פצעי דקירה בחזה, 12 פצעי דקירה בגב, 4 פצעי דקירה בראש ושני פצעי דקירה בצוואר.


עוד בירושלים
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית ראשל"צ עם מאבק הנשים
בשבוע הבא: יפתח חיבור כביש 531 לאיילון דרום
ב-8 באוג': פתיחת כביש 531 לאיילון ד'
המסך עולה
המסך עולה
גינת הכלבים ברחוב המעפילים. התושבים מתלוננים
גינת הכלבים ברחוב המעפילים תעבור ליעד אחר?
שפל חדש במערכת הבחירות המקומית
שפל חדש במערכת הבחירות המקומית?
יוצאת לאתגר חדש
נפתחה עונת הקרמבו
מפנים דירות, בונים משרדים