כפר סבא

''בחירות נקיות'' בהוד השרון

המועמד לראשות עיריית הוד השרון, ד''ר יואב רוזן, העביר למתמודדים בבחירות נוסח לחתימה על ''אמנת בחירות'' בה יתחייבו לשמירה על בחירות נקיות

זאב שרגא 13/03/2018
''בחירות נקיות'' בהוד השרון
ד''ר יואב רוזן. מערכת בחירות נקייה צילום: פרטי

לקראת הבחירות המקומיות באוקטובר 2018, החליט המועמד לראשות עיריית הוד השרון, ד''ר יואב רוזן, לנסח אמנה שתחייב את כל המועמדים בבחירות למועצה ולראשות העירייה.  ''הבחירות לרשויות מתקרבות ואיתן גם היצרים, השמועות והרכילויות המיותרות כל כך. בואו נשמור על מערכת בחירות נקייה, עניינית ומקצועית'', נכתב באמנה, ''הציבור צופה בנו ומצפה מאתנו שנשמש דוגמה לילדים, לבני הנוער לצעירים ולשאר התושבים''.

 ''זה השלב שבו צריך לייסד אמנה - ברית בין המועמדים שמתחייבים לקיים מערכת בחירות ששומרת על כבודם של המועמדים ועל כבודם של הבוחרים והתושבים. תהיה זו מערכת בחירות שתעסוק בדרכים לקדם את עירנו הוד השרון'', נכתב באמנה, בה מתחייבים החתומים שלא לפגוע בכבודם ובשמם של המועמדים, לא לפרסם שמועות, רכילות ודברי דיבה בגנותם של המועמדים, לא לקיים קמפיין שלילי נגד מועמדים בין בגלוי ובין בסתר, לא לערב עניינים אישיים ומשפחתיים של המועמדים בקמפיין הבחירות, לא להשתמש במילים בוטות, בכינויי גנאי ושאר דברים פוגעניים, לא להשחית ציוד ולהיגרר חלילה לאלימות כזו או אחרת.

 ראש המטה של רוזן, אורון אסרף (37) יליד הוד השרון וממובילי מחאת הדיור בעיר ב–2011, מספר שהרקע שלו כיוצא יחידה קרבית ולאחר מכן הפעילות הרבה שלו לגיוס ילדי שכונות ליחידות קרביות בצה''ל, תרמו לרעיון: ''מערכת הבחירות הקודמת הייתה אלימה מאוד מילולית. בנוסף היה נזק רב לרכוש, צריך להבין שזו לא הדרך שלנו ולא הדרך שבה אנחנו רוצים לחנך את ילדינו בהוד השרון''. 

 ''לאחר שמערכת הבחירות הקודמת הייתה רווית השמצות וגידופים החלטתי שהפעם מגיע להוד השרון ולתושביה מערכת בחירות נקיה, הוגנת וישרה,'' אמר רוזן, ''אני מקווה ששאר המועמדים יסכימו ויחתמו על האמנה למען התושבים.'' 

המועמדת לראשות העיריה, אביבה גוטרמן, חתמה על האמנה ואמרה: ''אני אחתום בשמחה על האמנה, שתואמת לחלוטין את דרך החיים שלי, כך אני נוהגת ביום יום וכך כמובן בבחירות. אני מקווה שכל המתמודדים יחתמו על אמנה זו ובהמשך אף יישמו אותה''.

 המועמד לראשות העירייה, נדב דואני, חתם על אמנת הבחירות וממטהו נמסר כי, ''המועמד לראשות העיר נדב דואני מתמקד בעשייה וביצירת תקווה חדשה לתושבי הוד השרון ומברך על היוזמה החשובה.''.

 המועמד לראשות העיר נוה גור, מסר בתגובה: ''פנייה של חבר או חברת מועצה, באשר הם, בבקשה לנהל את מערכת הבחירות הקרובה כמערכה מכבדת וראויה - אין בה כדי לשנות את מה שממילא היא דרכי או דרך מי מבין חברי סיעת 'דרך העיר' ותומכיה. זו הייתה דרכינו תמיד, זו דרכינו כעת, וכך תהיה גם בעתיד.''

 תגובותיהם של שאר המועמדים יפורסמו מיד על קבלתם במערכת. 

zeevshraga1978@gmail.com

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
נחנך מרכז צעירים בשגב שלום
אלפי משתתפים בהפנינג יוצרים אביב בשדרה
אלפי משתתפים בהפנינג ''יוצרים אביב בשדרה''
סכנה: רחובות אדומים
מחשב לכל ילד
מחשב לכל ילד
פתיחת עונת השיפוצים בתל אביב
פתיחת עונת השיפוצים בתל אביב
הסוד הוא בשירות
הסוד הוא בשירות
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
כשהאקרים יוצאים למרתון
כשהאקרים יוצאים למרתון