כפר סבא

בכפר סבא מוחים נגד תוכנית המתאר

אנשי ועד הפעולה נגד תוכנית המתאר בכפר סבא הפגינו מול בית העירייה בהמשך לפרסומה מחדש של התוכנית, ללא שינויים

זאב שרגא 15/03/2018
בכפר סבא מוחים נגד תוכנית המתאר
מוחים נגד תוכנית המתאר צילום: זאב שרגא

תוכנית המתאר של כפר סבא כס 2035, מצויה במרכזה של מחלוקת קשה מזה למעלה כשנה, זאת נוכח פעילות מחאתית של תושבים שהקימו ועד פעולה נגדה, במטרה לשנות את מה שהם מכנים ''תוכנית בנייה הרסנית''. בהמשך לעתירה שהגישו אנשי עמותת אדם טבע ודין, ביוזמתו של יו''ר משמר האילנות בכפר סבא, פנחס כהנא, קבע בית המשפט כי מודעות הפרסום של התוכנית לא עמדו בתנאים הנדרשים על פי חוק ועל כן אילץ את העירייה לפרסם את התוכנית מחדש לצורך הגשת התנגדויות של התושבים. 

מובילי המחאה קיוו כי טרם פרסום התוכנית מחדש תפעל העירייה לבצע בה את השינויים הנדרשים על ידי כלל חברי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, הלא הם חברי המועצה, אולם בשבוע שעבר פורסמה התוכנית כפי שהיא, בגודל שדורש החוק, אולם ללא כל שינויים בתוכנה. 
 
בהמשך לפרסום התוכנית הודיעו מובילי המחאה על קיומה של הפגנה מול בית העירייה, שהתקיימה בשבוע שעבר, אליה הגיעו מפגינים ספורים שעמדו אל מול שלטי התוכנית החדשים וקראו קריאות בגנותה, תוך דרישה למשוך אותה מהוועדה המחוזית טרם הדיון בהתנגדויות, זאת כדי לבצע את השינויים הנדרשים לתפיסתם, כאלה הקשורים לבנייה לגובה, לאישור הקמתם של אזורי תעשייה מזהמים ועוד. 

 ''יש לעצור לאלתר את קידום תוכנית המתאר משלוש סיבות עיקריות'', אומרת המתמודדת לראשות העירייה ומובילות המחאה, מירית שקד-ברק, ''היא תוכננה בהובלת ראש העיר לשעבר, בן חמו, שנאלץ להתפטר בעקבות הגשת כתב האישום נגדו. אין מנדט להנהגה הזמנית לקדם את התוכנית - עוד כשמונה חודשים יתקיימו בחירות לראשות העיר ועד אז יש לעצור את התוכנית. חברי מועצת העיר הצביעו פעמיים למשוך את תוכנית המתאר מהועדה המחוזית ולא יתכן שהתוכנית תמשיך להתקדם כאשר רוב הציבור ונציגי הציבור בעיר מוקיעים אותה''.  

איציק מנהיימר ממובילי המחאה, מסר: ''אנחנו נמשיך למחות, נמשיך להפעיל לחץ במישור הציבורי ובמקביל נפעל לעצירת התוכנית במישור המשפטי. כמו כן אנו נערכים להגשת התנגדויות המונית וכעת אנו שוקדים על הקמת צוות מומחים המורכב ממתכננים, אדריכלים, יועצי תחבורה, איכות סביבה , על מנת להוביל באופן מקצועי את ההתנגדויות. אנו קוראים לכל אנשי המקצוע הרלוונטיים המעולים שיש בעיר שלנו להתגייס לטובת הנושא למען העתיד שלנו ועתיד ילדנו''. 

 מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: ''יש לציין כי התוכנית פורסמה מחדש בעקבות עתירה שהגישו אדם טבע ודין, בהובלת פינחס כהנא ומטה המאבק כנגד תוכנית המתאר, על גודל פירסום שלט התוכנית שהיה קטן מן המותר בחוק.''

zeevshraga1978@gmail.com

עוד בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
זאב שרגא 20/06/2018
הקול שלהם
קרן שלהבת 20/06/2018
אתר לוקאל 20/06/2018
תרומה בגיל הרך
תמי מאור 19/06/2018
אביבית פרקש 18/06/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
בשם האב
בשם האב
נרשמים לקייטנות
שמונים למרכז הרפואי רמבם
שמונים למרכז הרפואי רמב''ם
נוער, נוער, נוער
מנכל משרד החינוך ביקר בפרדס חנה-כרכור
מנכ''ל משרד החינוך ביקר בפרדס חנה-כרכור
סכנה אופניים חשמליים
דר לפוליטיקה
ד''ר לפוליטיקה
פרסום ראשון: הגן פונה בגלל חולדות
פרסום ראשון: הגן פונה בגלל חולדות