כפר סבא

תושב כפ''ס תובע מהעירייה פיצוי של 48,000 שקל

התובע מבקש מהעירייה לשאת באחריות לאחר שעץ נפל על רכבו וגרם לו נזק רב. ''העירייה במסגרת תפקידה אמורה לדאוג לביטחון תושבי העיר ורכושם''

זאב שרגא 12/04/2018
תושב כפ''ס תובע מהעירייה פיצוי של 48,000 שקל
תובע את העירייה (תמונה להמחשה) צילום: iclipart

לבית המשפט השלום בכפר סבא הוגשה תביעתו של תושב כפר סבא, באמצעות עו''ד רן צור, בה הוא דורש מהעירייה לפצותו בסכום של 48,000 שקל בעקבות נזק רב שנגרם לרכבו לאחר שעץ קרס עליו במרחב הציבורי בעיר. 

על פי התביעה, ''ביום 27.1 בסביבות השעה 18:00 החנה התובע את רכבו ברחוב ויתקין 23-25 בעיר, ולצערו עקב סופה אשר התרחשה ברחבי העיר, נפל עץ אשר היה בקרבת מקום והתמוטט על רכבו של התובע וגרם לו נזקים שונים ורבים. פקח מטעם העירייה הוא זה שיצר קשר עם התובע והודיע להם על הנזק אשר נגרם לרכב בעקבות נפילת העץ והוא זה שצילם את אירוע התאונה''.

עוד מצוין בתביעה כי על פי דו''ח שמאי רכבו של הרכב מוערך ב-46,000 שקל ואילו דו''ח השמאי על הנזק שנגרם עמד על 29,246 שקל, על כן הוגדר הרכב ''אובדן להלכה'' ולא תוקן. התובע מבקש כאמור את שווי ערכו של הרכב בתוספת 2,000 שקל שכר טרחת שמאי. 

 ''העירייה במסגרת תפקידה אמורה לדאוג לביטחון תושבי העיר ורכושם ובכלל זה לסלק ו\או לתקן מפגעים שונים העלולים לפגוע בציבור וברכושו, ובכלל זה לגזום או לכרות ו\או לתמוך בעצים המטים ליפול, או שיש חשש כי לא יעמדו בפני מזג האוויר'', נכתב בתביעה, ''העירייה אמורה הייתה לצפות כי בעקבות מזג האוויר הסוער והסופה אשר התרחשה ברחבי העיר, יקרסו ו\או יפלו עצים רעועים או 'זקנים', וכי על הנתבעת היה לצפות פני העתיד ולטפל בעצים מעין אלו, אולם לא עשתה כן''.

 עוד צוין בתביעה כי, ''במקרה הנדון אומנם נגרם נזק לרכבו של התובע המתבטא בנזק כספי בלבד, אולם תשומת לב כבוד בית המשפט לכך כי אסון כבד היה עלול להתרחש, אילו היו נוסעים ברכב או אילו העץ היה קורס על הולך רגל תמים. בטרם הגשת כתב התביעה פנה התובע לנתבעת במכתב דרישה על מנת לקבל פיצוי עבור נזקיו, אולם הנתבעת התחמקה ממתן תשובה עניינית והסירה את האחריות מכתפיה וסירבה לפצות את התובע''. 

מהעירייה נמסר בתגובה: ''טרם התקבל כתב התביעה. לכשיתקבל אנו נלמד אותו, ונגיב כמקובל לבית המשפט''.

 zeevshraga1978@gmail.comעוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שאול דור נגד רפי סער
יום הניקיון הבינלאומי
תלמידת כיתה ג בבית ספר אוסישקין כפר סבא
ביה"ס אוסישקין בכפר סבא מתחבר לכנסת
מורות ותלמידות אורנים לאחר התספורת. טוב לעשות טוב
"שתמיד נהיה בצד הנותן"
 בילוי במועדון הסתיים באלימות
בילוי במועדון הסתיים באלימות
אן מור , הצילה את החתול
להציל את סימבה
ניתוחים יחודיים לשחזור אוזניים בילדים
למען חיוך של ילד - מאוזן לאוזן
זהירות! סכנה! בריכות שחיה