כפר סבא

כלבים חולצו מדירה בעכו

מפקחי משרד החקלאות ועיריית עכו החרימו 3 כלבים מדירה בעכו, אשר הוחזקו בתנאים לא ראויים, ובניגוד לחוק צער בעלי חיים

כתב לוקאל 17/04/2018
כלבים חולצו מדירה בעכו
פינוי הכלבים מהדירה ציולם: משרד החקלאות

מפקחי משרד החקלאות ועיריית עכו החרימו אתמול (שני) 3 כלבים מדירה בעכו. הכלבים אשר הוחזקו בתנאים לא ראויים, ובניגוד לחוק צער בעלי חיים, כאשר הם סובלים מפרעושים, ככל הנראה לא יוצאים מהדירה, ובעקבות זאת, הדירה מלאה בצואה ומסריחה. בנוסף, מנעה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר נזקקו לו.

מדובר בשני כלבים זכרים (מעורב לבן ופינצ'ר חום קטן) ונקבה (מעורבת שחורה). מעבר לתנאי ההחזקה הלא ראויים, אף אחד מהכלבים לא היה מחוסן נגד כלבת. מפקחי משרד החקלאות פינו את הכלבים למתקן מוגן של משרד החקלאות לטיפול וחיסון.

 לפעילות קדמו שתי ביקורות שנערכו במקום בחודשיים האחרונים. בביקורות נמצא כי מצבם של הכלבים מדאיג ומצב הדירה חמור מאוד ואינו ראוי להחזקת כלבים. 

על פי הממצאים החזקת הכלבים היא בתת תנאים, בלכלוך וזוהמה. בדירה מפוזרות שלוליות של שתן וצואה על הרצפה והרהיטים, יש סירחון חזק וניכר כי אין מוציאים את הכלבים כלל לטיולים. האמוניה המופרשת בצרכים גורמת לגירוי וצריבה בעיניים ובדרכי הנשימה לבעלי חיים ולאדם, בנוסף פרעושים והיגיינה ירודה תורמים להתפתחות מחלות, העוברות גם לבני אדם ומסכנות את דיירי הדירה, ואת השכנים. בנוסף, שללה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר הם נזקקו לו.

מפקחי משרד החקלאות והעירייה ניסו לשכנע את בעלת הכלבים לוותר עליהם בהסכמה כיוון שהיא עצמה מודה שאין לה גם את היכולת הכלכלית לטפל בהם, אך היא סירבה.

 לבעלת הכלבים היסטוריה רצופה בליקויים בהחזקת כלבים, לרבות הוצאת 12 כלבים על ידי צו בית משפט מטעם עיריית עכו לפני כשנתיים בשל ליקויים בהחזקתם והפרות חוק צער בעלי חיים. במקרה זה, עיריית עכו עתרה לבית משפט ודרשה לפנות את הכלבים ולהגביל את בעלת הדירה להחזקת כלב אחד. בקשה שהתקבלה בבית המשפט בספטמבר 2016, והותר לה להחזיק כלב אחד בלבד, החלטה שעל פי הביקורות במקום, לא כובדה.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
עושים ספורט בכפס
עושים ספורט בכפ"ס
מאמן חדש לקב כדורסל הנשים של רמהש
מאמן חדש לקב' הנשים של רמה"ש
צעד גדול למושבה!
צעד גדול למושבה!
הרצליה חוגגת את המימונה
הרצליה חוגגת את המימונה
תרגיל למניעת זיהום ים באילת
לא לשתף פעולה עם הותמל
'לא לשתף פעולה עם הותמ"ל'
חשד לאונס נערה ברמהש
חשד לאונס נערה ברמה"ש
שילוב מנצח