כפר סבא

מי יפקח על ההתחדשות העירונית?

ביקורת על הודעת שר הבינוי לפיה רשות ההתחדשות העירונית תפקח על החתמת דיירים לפרויקטים של התחדשות עירונית

תמי מאור 24/04/2018
מי יפקח על ההתחדשות העירונית?
יהודה הרציג צילום: יח"צ

היזם יהודה הרציג, בעלי הרציג נדל"ן, מומחים להתחדשות עירונית, מתריע באופן חריף ביותר על הצעד שעליו הכריז שר השיכון, יואב גלנט, שלפיו תהיה בידי רשות ההתחדשות העירונית האפשרות לפקח בכל עיר ועיר על החתמת דיירים ועל תהליך ביצוע ההתחדשות העירונית בכל פרויקט ופרויקט.

 "לכאורה", אומר הרציג, "מדובר בצעד שנועד להגן על הדיירים מפני נוכלים וגנבים, וברור שמתוך המאות הרבות שעוסקים בהתחדשות עירונית ישנם גם אי אילו עשבים שוטים, אולם העובדה שמשרד השיכון מעביר מסר, הן ליזמים העוסקים בהתחדשות עירונית ובמיוחד לדיירים, שמדובר לכאורה בשוק פרוץ בו כל דאלים גבר, היינו במקרה הטוב בגדר שערורייה והתערבות בשוק החופשי, ובמקרה הגרוע בסכנה ממשית לכל נושא ההתחדשות העירונית במדינת ישראל".

"למותר לציין", מוסיף הרציג, "שעד היום ממשלת ישראל, כולל משרדי האוצר והשיכון, לא רק שלא סייעו, אלא גם הציבו מוקשים בכל מקום אפשרי בפני היזמים, ובחלק הארי של הפרויקטים כלל לא יצאו לפועל, וגם אלה שכן יצאו נתקלו בקשיים מרובים, מה שגרם ליזמים רבים לנטוש את נושא ההתחדשות העירונית.

"לצערי ממשלת ישראל מחמיצה כאן הזדמנות פז לקדם את התחדשות ושדרוג הערים הותיקות, לייצר עוד רבבות יחידות דיור מידי שנה, ובפועל מרימה את הכורת על מה שהיא עצמה הכריזה כעל פרוייקט לאומי, בין אם מדובר בתמ"א 38 ובין אם מדובר בפינוי בינוי. ככה, גלנט, וככה, כחלון, לא בונים מדינה".

 

 


 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שכונת פארק הנחל
להקים פסי האטה וכיכר
החור בצינור של המפעל, שדרכו דלפו חומרים אל הקרקע ומשם אל הים.
המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל בשת"פ
עראיס לאדינו  אסתר ויהונתן
פסטיבל הלאדינו בצפת
"חזרתי אחרת לעולם הזה"
ערן סיב, יור התאחדות קבלני השיפוצים בישראל
העסקה בלתי חוקית של בני נוער בחופש הגדול
רצים למועצה
רצים למועצה
ימי שישי החדשים בשרונה מרקט
ימי שישי החדשים בשרונה מרקט- "שישי חקלאי"!