כפר סבא

ברמה"ש מגדילים את שטחי המסחר והתעסוקה

הוועדה המקומית אישרה פה אחד שתי תוכניות בנייה לשטחי מסחר ותעסוקה מצפון לסינמה סיטי ומזרחית לכביש החוף

שרון יונתן 24/04/2018
ברמה
בניה לתעסוקה ומסחר (תמונה להמחשה ) צילום: iclipart

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה בישיבתה השבוע להפקדה לוועדה מחוזית שתי תוכניות בנייה במתחמים המיועדים לבניית שטחי מסחר ותעסוקה מצפון לסינמה סיטי ומזרחית לכביש החוף. 

מתחם 3 משתרע על פני 35 דונם ואילו מתחם 5 משתרע על פני 33 דונם, כאשר בין המתחמים יפריד כביש. מדובר במתחמים שבהם יוקמו בנייני לצורכי תעסוקה, תעשיית עתירת ידע ומסחר בגובה של עד 7 קומות. 

בחוות דעת מהנדס הוועדה צוין כי התוכנית מותאמת לחזון העיר, ליצירת מתחם תעסוקה מעורב שימושים במערב העיר וכי התוכנית מהווה תוספת משמעותית של שטחי תעסוקה ומסחר לעיר, תגדיל את בסיס המס המקומי ואת היצע מקומות התעסוקה. עוד צוין כי תוספת משמעותית של שטחי תעסוקה לעיר תאפשר לתושבים עבודה בסמוך למקום המגורים. התוכנית מהווה חלק ממתחם שצפוי להישען על מערכת תחבורה ציבורית והסעת המונים. 

עוד נכתב כי התוכנית תואמת את עקרונות הבינוי והסביבה של התוכנית הראשית, מעודדת הליכה ברגל ונסיעה באופניים ונסיעות לאורך צירי הדרכים.

בחוות הדעת נכתב עוד כי כל חזיתות הבניינים הפונות לדרכים תהיינה מסחריות וכי הקומה המסחרית תתוכנן כחלק מרצף הרחוב ותעוצב בהתאמה. עוד צוין כי היקף המסחר בקומת הקרקע לא יפתח מ-70% משטח המסחר הכולל המותר. יחד עם זאת תותר הקמת שימושים למסחר על קומת הקרקע. התוכניות אושרו פה אחד.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
המשטרה: חשפנו פרשת התעללות בירושלים
במודיעין נערכים לאירועי הקיץ לנוער
סלפי עם רונלדיניו
גלריה חדשה לאמני הוד"ש
"מסדר הדר״ - השבוע הרביעי
נתתם לנו סבא במתנה
''נתתם לנו סבא במתנה''
סערת הסיפוח של רפי סער
"הורים, דורשים, צדק לילדים"