כפר סבא

הרסגור-הנדין מתמודד לראשות העירייה

הרסגור-הנדין (מרצ) הודיע על הצטרפותו למרוץ לראשות עיריית כפר סבא: "במהלך הקמפיין אציג חזון מאוד ברור לגבי עתידה של כפר סבא"

זאב שרגא 10/05/2018
עילאי הרסגור הנדין. מתמודד על ראשות העירייה (צילום: פרטי)

בתחילת השבוע הודיע חבר מועצת העיר כפר סבא עילאי הרסגור-הנדין על הצטרפותו למרוץ לראשות עיריית כפר סבא, כנציג סיעת מרצ המקומית, זאת לאחר שיו"ר הסניף הנבחר, ד"ר פלאח סמארה, הסיר את מועמדותו. הרסגור הנדין לא ערך כנס פעילים או מסיבת עיתונאים, אלא עדכן את הגולשים בפייסבוק על החלטתו.

 "כפר סבא היא העיר שלי. בגני הילדים שלה ובבתי הספר שלה למדתי, בגנים הציבוריים שלה שיחקתי ובה גם בחרתי להקים משפחה ולחיות עם אשתי ובתי", כתב הרסגור-הנדין, "כפר סבא מאז ומעולם הייתה הבית שלי. יש בה משהו שרק מי שחי פה מסוגל להבין, שילוב קסום בין עיר גדולה ומשמעותית לכפר שכונתי שבו נדמה שכולם מכירים את כולם ודואגים לכולם. זוהי עיר עם אופי ייחודי מאד מצד אחד ואוכלוסייה רב גונית מהצד השני. כפר סבא הייתה העיר של התושבים שלה ולא עיר עם תושבים בתוכה, וההבדל הסמנטי הזה הוא עצום".

  "בכל הצמתים בחיי: בצבא, בלימודים ובמקומות העבודה כולם דיברו תמיד על הרגע בו הם יעזבו את הבית או יעברו לעיר אחרת ובאיזו עיר הם היו חולמים לגור. אני תמיד הייתי גאה בעיר שלי ותמיד אמרתי בפשטות שאני פשוט רוצה להישאר בה. מי שלא בא מכפר סבא חשב שזה מוזר. מי שגר פה לגמרי הבין אותי. יש הטוענים שאני קטנוני ברצוני להגביר את השקיפות או לשתף את הציבור. אני חושב שזה חלק בלתי רגיל מהאופי של כפר סבא. כפר סבא ידועה כעיר של תושבים אכפתיים ומעורבים. מאז שנבחרתי למועצת העיר עסקתי בנושאים האלה, ואני מתכוון להמשיך ולקדם אותם מהסיבה הכל כך פשוטה: אני מאמין בהם".

 "בשנים האחרונות במועצת העיר הפכתי לאחד המבקרים הכי חריפים של מדיניות העירייה. הרגשתי שפוגעים במרקם שבנינו פה במשך כל כך הרבה שנים. המעשים המיוחסים ליהודה בן חמו בכתב האישום לא מתאימים לכפר סבא. העובדה שהעיר הזאת הפכה לעיר של קבלנים במקום עיר של תושבים אמנם התבטאה באופן עמוק באותה פרשה, אך לא מדובר במעידה חד פעמית אלא במדיניות שבה הכל קשור להכל.

"ההדתה בבתי הספר, חלוקת ההתראות לפני קנסות לעסקים בשבת וסגירת בית הקפה בפארק בשבת על ידי העירייה, פרשת הקומה השלישית בבית הספר דבורה עומר, הפקקים המטורפים ביציאה מהעיר, מערכת החינוך שנשארה מאחור, הקושי שמערימים על תושבים להשתתף בישיבות המועצה ותוכנית המתאר השערורייתית - הם כולם חלק מאותה המדיניות של עיר שכבר לא שייכת לתושביה, ואת זה לא הייתי מוכן לקבל. לכפר סבא יש אופי, יש צביון ברור ויש דרך שצריך להחזיר אותה אליה.

  "שמעתי לא פעם שאני צעיר. גם אם גיל 37 נחשב צעיר, לא הגיע הזמן שצעירי העיר יקחו עליה אחריות? אני בטוח שכן. אני מביא איתי ניסיון. הכרתי את המערכת מבפנים כסגן ראש העירייה ומבחוץ כחבר מועצה באופוזיציה, ראיתי את העיר הזאת כילד וכהורה, הייתי מעורב בפיתוח טכנולוגיות חדשות בהייטק וגם שימשתי בתפקידים רבים בעולם הציבורי והפוליטי. אבל זה לא הסיפור. ניסיון יש גם לאחרים, ואשמח לשתף פעולה ביום שאחרי הבחירות עם כל המועמדים - ללא קשר לתוצאות הבחירות. אני מביא אמת לשולחן וכך אני מתחייב שהקמפיין שלי יראה. לא אתחמק משום שאלה, אגיד את כל מה שאני חושב - גם כשזה פופולארי וגם כשלא. אתן לכל מי שעוד לא מכיר אותי את ההזדמנות ללמוד עלי כל מה שירצה. לא אתחבא. את הפגישות שלי אקיים במרחב הציבורי וחוגי הבית שלי יהיו פתוחים לכולם. בשביל עיר שקופה לציבור דרוש ראש עיר שקוף".

 הרסגור-הנדין מסר לק"ול הכפר": "במהלך הקמפיין אציג חזון מאוד ברור לגבי עתידה של כפר סבא. החלפת השלטון אינה רק התפטרות ראש עירייה מכהן, אלא שינוי מוחלט של דרך החשיבה. אני שייך לדור שגדל בכפר סבא ורואה בה את עתידו, אך מייצג גם רבים אחרים שלא נולדו כאן ובחרו לחיות בעיר הנפלאה שלנו. אני רץ כדי לנצח וקורא לתושבי כפר סבא להצטרף אלי ולקחת חלק בשינוי הגדול".

 


     zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון
מיטב הסלבס גוייסו למען נערות בסיכון
מיטב הסלבס גוייסו למען נערות בסיכון
שניים נפטרו בתום בילוי בפסטיבל מוזיקה
דקירה במועדון ברעננה
אישום: בן 22 מהרצליה דקר צעיר במועדון ברעננה
אישום: תקף וחתך את אשתו במשך שעות
יאיר לביא , מעשה מבורך
משהו קטן וטוב
נעצר חשוד בביצוע עבירות מין ברשת
נערים לכדו חשוד בפדופיליה
שומרים על ניקיון החופים
שומרים על ניקיון החופים