כפר סבא

הפוליטיקה של כפר סבא

המועמד לראשות העירייה ויו"ר ההסתדרות בכפר סבא והוד השרון השתתף בדיון בכנסת. אביבה אברהם מצטרפת ליוסי סדבון ובסניף הליכוד מתחילים את מסע הבחירות

זאב שרגא 17/05/2018
הפוליטיקה של כפר סבא
אביבה אברהם ויוסי סדבון (צילום: יח"צ)

אביבה אברהם מצטרפת לסדבון

תושבת שכונת הדרים, אביבה אברהם (63) אם לשני ילדים וסבתא ל- 4 נכדים מצטרפת לרשימתו של ניצב בדימוס, עו"ד יוסי סדבון ותרכז את הפעילות מול הגימלאים וותיקי כפר סבא. אברהם היא בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים, בעלת תעודה של הכשרת דירקטורים, ודירקטורים בכירים, בוגרת  קורס הכשרה לח"כיות – עמותת כ"ן-כוח נשים. מאמצת משפחה אתיופית שאב המשפחה נפטר . ומסייעת לקהילה האתיופית בכלל. בעלת ניסיון עסקי, ניהולי וציבורי עשיר: עבדה 40 שנה בחברת קניאל והייתה חברה  בוועד העובדים בחברה. כהנה כצירה בוועידת ההסתדרות ובוועידת "נעמת". חברה בעמותת "כן" כוח נשים לייצוג שוויוני בעמדות קבלת החלטות. התמודדה לכנסת ה19 מטעם מפלגת העבודה. בעבר כיהנה כיו"ר "מועצת נשים הוד השרון", עסקה בקידום והעצמת נשים ופעילות התנדבותית בקהילה המקומית. "הגיע הזמן שאדם עם יושרה ואמינות ינהיג את העיר," אמרה אברהם, "ליוסי סדבון ניסיון עשיר במגזר הציבורי הארצי והוא ישיב לכפר סבא את הדאגה לתושב ויציב את החינוך בראש סדרי העדיפות של העיריה. יחד נפעל לקידום האוכלוסייה הוותיקה בעיר, להציב בני העדה האתיופית במקום המגיע להם בסדרי העדיפויות ולתמוך במועצת הנשים".

שאול דור בכנסת

המועמד לראשות העירייה ויו"ר ההסתדרות בכפר סבא והוד השרון, שאול דור, נפגש השבוע עם ח"כ עמיר פרץ לדיון בהשתתפות עו"ד שחר יחזקאל ועו"ד דניאל אנסקי, נציגי ההסתדרות במרחב, בו עסקו בנושא קידום זכויות עובדים המוחרגים מתחולת חוק שעות עבודה ומנוחה. במעמד הפגישה הוצגו לח"כ פרץ הצעת החוק ותזכיר החוק אשר נערכו על ידי ד"ר שרונה אהרוני-גולדנברג ומטרתה למגר תופעת ניצול לרעה שעושים מעסיקים בסעיף החרגת תחולת חוק שעות העבודה והמנוחה, הקבוע בחוק, מעובדים המועסקים ב"משרת אמון אישי".

 דור הדגיש בפני ח"כ פרץ כי עובדים רבים במשק, במגוון תפקידים זוטרים, חתומים על הסכם עבודה אישי בו הם מאשרים כי משרתם היא משרת אמון ללא כל ידיעה על אודות השלכות "הסכמתם". בכך עובדים "מוחרגים" אלה לא זכאים להגנות הקבועות בחוק שעות עבודה ומנוחה. התיקון הסוציאלי וההיסטורי המוצע בא למנוע העסקה פוגענית של עובדים, שמלכתחילה לא אמורים להיות מוחרגים מתחולת החוק ומההגנות הקבועות בו, עובדים אלה אינם מודעים להשלכות ההחרגה מתחולת החוק, הפגיעה הממשית בתנאי שכרם ואופן העסקתם, ולסיכונים הטמונים בעבודת יתר במתכונת זו מבחינות בריאות, מוטיבציה, פריון, חיי חברה ושחיקה. בימים הקרובים, תועבר לכנסת טיוטה סופית של הצעת החוק, לאחר התאמות אחרונות.

עו

עו"ד דניאל אנסקי שאול דור עמיר פרץ עו"ד שחר יחזקאל (צילום: פרטי)

נדחתה ההחלטה על הגבלת כהונת ראשי הערים

ועדת השרים לענייני חקיקה החליטה השבוע לדחות בשלשה חודשים את הדיון בהצעת החוק של יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, להגבלת כהונת ראשי ערים לשתי קדנציות רצופות. לפי הצעת החוק, ראשי ערים שכיהנו שתי כהונות רצופות (10 שנים), יחויבו בתקופת צינון של 4 שנים לפני שיוכלו להתמודד שוב לראשות העיר.  ח"כ גילאון שכיהן בסגן ראש עיריית אשדוד, הסביר: "מפת השחיתויות ברשויות המקומיות מתפשטת. משך הכהונה הוא מרכיב מרכזי במעורבות בשחיתות של ראשי הערים החולשים על העיריות ועל הכסף הגדול שמתגלגל ברחובות. הגבלת מספר הקדנציות תאפשר פיקוח ורגולציה ובטווח הארוך תחזיר את האמון במערכת, שנמצאת בירידה מתמדת, עוד הוסיף כי, "יש מי שטועה לחשוב שראש עיר הוא תפקיד לכל החיים. הגבלת מספר הקדנציות תכניס כוחות חדשים למערכת". 

מתחילים את מסע הבחירות בליכוד

פעילי סניף הליכוד  בכפר סבא התכנסו בתחילת השבוע למפגש ראשון לקראת הבחירות שיערכו בכפר סבא למועצת העיר. את מטה הבחירות ינהל רענן מור, בעל ניסיון רב בניהול במגזר הציבורי והפרטי, שהוביל בהצלחה את מטה הבחירות הארציות של הליכוד בכפר סבא.

ממטה הבחירות נמסר כי, "סניף הליכוד יפעל עם מערך מתנדבים רבים כמו בכל מערכת בחירות ומי שינהל ויוביל את יום הבחירות וכל הלוגיסטיקה הגדולה הוא אסף מגן, שבין היתר משמש כדירקטור פעיל בחברה לתרבות ופנאי וכן חבר מרכז וחבר מזכירות התנועה ברמה הארצית. הפעילים העלו רעיונות ודרכי פעולה רבים כאשר הדגש הוא על הבלטת הפעילות של הסיעה במועצת העיר המיוצגת ע"י אורן כהן המשנה לראש העיר וכן החזון העתידי – למען הצעירים, למען הותיקים ולמען הדורות הבאים."
 
מטה הבחירות יפעל מהסניף במרכז העיר ברחוב ויצמן 87. אורן כהן המשנה לראש העירייה ויו"ר הסניף: "המטרה המוצהרת שלנו היא הגדלה מאד משמעותית של סיעת הליכוד במועצת העיר. אנו יוצאים היום חדורי מוטיבציה, למערכה משמעותית שתיקבע את עתיד העיר בתקופה לא קלה. במועצת העיר הבאה נרצה להיות בראש החץ של מקבלי ההחלטות ונרצה להביא את דרך הליכוד לידי ביטוי מוניציפאלי"

רענן מור: "הליכוד הינו כוח משמעותי והכרחי במועצת העיר.ואנו נעשה הכל על מנת שנציגי התנועה במועצת העיר יהיו הכוח של התושבים". יו"ר מועצת הסניף יונה מייקלר, יוביל את מטה העולים כמו בשנים הקודמות: " פעילותי העניפה למען העולים ולמען הקליטה תהיה גם בעתיד לנגד עיניי. אני קורא לעולים ולותיקים – בואו לליכוד כי זו הדרך היחידה!" אמר מייקלר.

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
יש להם קייס
תל אביב- ניו יורק
כפ"ס השתתפה ביום הלמידה החוץ גנית
עכו: עלייה באחוז הזכאים לבגרות
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
נפתחת ההרשמה לגני הילדים ולכיתות א'
צילום עכשווי בינלאומי
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון