כפר סבא

חינוך וקהילה בכפר סבא

מצעד הגאווה הראשון בכפר סבא יתקיים ב-1 ביוני. ב- 18.5 יתקיים בפארק כפר סבא המירוץ המסורתי של עמותת ברכה ע"ש סיגל ולנטי ז"ל, מפגש מרגש בין לוחמי חטיבה 7 ובין אחד ממקימיה, יהודה ברושי

זאב שרגא 17/05/2018
מרגש בין לוחמי חטיבה 7 ובין אחד ממקימיה, יהודה ברושי (צילום: דובר צה"ל)

מצעד הגאווה הראשון בכפר סבא

בדף הפייסבוק "גאווה בכפר סבא" הודיעו רשמית כי השנה לראשונה, ייערך מצעד הגאווה של הקהילה הלהט"בית בעיר. "לאחר אירועי גאווה מוצלחים שהתרחשו בפעם הראשונה בכפר סבא בשנה שעברה, אנחנו מזמינות ומזמינים אתכםן לקחת חלק במצעד שפותח את חודש הגאווה- מצעד הגאווה הראשון בכפר סבא, שהוא גם מצעד הגאווה הראשון של השרון! המצעד מאורגן מא' ועד ת' על ידי קבוצה של נערים ונערות להט"בים - חניכיםות ומדריכיםות מאיגי - ארגון הנוער הגאה, בכפר סבא ומסביבתה שהחליטו שהגיע הזמן לצעוד בגאווה בעיר שלהםן.  זהו נוער שהחליט לקחת אחריות על מה שקורה בעיר שלו ולהראות שיש קהילה גאה חיה ונושמת בכפר סבא! אנחנו צריכים וצריכות את ההירתמות של כולכםן! תביאו שלטים ומגפונים, תביאו את החברים ואת המשפחות שלכםן ונראה ביחד שכפר סבא היא עיר גאה שהיא ליברלית ומכילה עבור כלל תושביה. בואו לצעוד איתנו בפעם הראשונה ברחובות העיר ולחגוג גאווה, אהבה וסובלנות! ניפגש ביום שישי, 1.6.2018 בשעה 10:00 במדרחוב ירושלים ומשם נצא לצעידה בעיר, שבסופה נחזור למדרחוב להפנינג שכולו אהבה, צבעוניות וגאווה!

 מרוץ עמותת ברכה ה- 4

ביום שישי 18.5 יתקיים בפארק כפר סבא המירוץ המסורתי של עמותת ברכה ע"ש סיגל ולנטי ז"ל. עמותת ברכה מסייעת בהתמודדות והקטנת הסיכון של סרטן תורשתי, פועלת בהתנדבות מלאה ומספקת את הידע העדכני ביותר ותמיכה למשפחות בסיכון גבוה לחלות בסרטן שד, שחלות, פרוסטטה, לבלב ועוד. כל הכנסות המירוץ קודש להמשך פעילות העמותה. "בואו להנות ממגוון פעילויות נוספות של נותני החסות שלנו: TRX, מסאז', יוגה ועוד, " מסרו בעמותה. "המרוץ מתאים למתאמנים מיומנים וגם למתאמנים בתחילת דרכם שרוצים לחוות אוירה של מרוץ, ללא תחושה של לחץ או תחרותיות ומטרת המרוץ, הגדלת המודעות להתמודדות ולמניעת סרטן תורשתי.

עלות ההרשמה 60 ₪ ובעת האירוע תוענק לכל משתתף חולצה של עמותת ברכה.

 קולנוע "עמל" בטנגו כפר סבא

השנה, לראשונה מאז שנתן אלתרמן כתב את השיר "טנגו כפר סבא", כשהפרה עדיין געתה ברפת ונערות המושבה יפות הִרוו את תושביה בחלב לגבינות ולעוגות, משתתף "ועד הפעולה למען קולנוע עמל" באירוע 'טנגו כפר סבא'. ביום שני, 21.5, יתקיים שחזור של מבנה קולנוע עמל על רחבת בית העירייה, שבו יוקרן סרט היסטורי לצד פעילות הוועד בשילוב עמדת עצומה והחתמה לציבור הרחב. "אנו שמחים שהעירייה מצאה לנכון לשתף אותנו באירוע ובו זמנית, מצרים על כך שהקהל לא יבקר במבנה לשימור החשוב ביותר בעירנו," מסרו בוועד, "ההיסטוריה של מבנה "עמל" שלובה בהיסטוריה של העיר כפר סבא שנים ארוכות, לאורך תקופה ארוכה ביטא בית הפועלים "עמל" את הערכים הקהילתיים העמוקים של התושבים - אף מגדל דירות לא יוכל להחליף זאת. המבנה נמצא כיום בבעלות פרטית, אך יושב על קרקע ציבורית. תושבי כפר סבא לא ישלימו עם מצב בו המבנה ההיסטורי וייעודו הציבורי נפגעים."

 תורמים לנבחרת הדיבייט

השבוע צד את עינינו פוסט של אם לתלמיד בכפר סבא, שביקשה את עזרת הציבור בסיוע להטסתם של חברי נבחרת הדיבייט לתחרות העולמית. "הבן שלי וחבריו, תלמידי כיתות ח' ו-ט' קטפו 15 מדליות זהב ו-23 מדליות כסף בתחרות הארצית שהיתה לפני כחודשיים ברחובות, והעפילו לתחרות הבינלאומית בברצלונה שתתקיים בקיץ. המשלחת היא רשמית מטעם משרד החינוך, אבל למעט השתתפות קטנה של העירייה כל עלויות הנסיעה הכבדות מוטלות על ההורים." במקביל נפתח פרויקט גיוס המונים באתר "האדסטארט", בו כתבו ההורים כי, "אנו קבוצת הורים של נבחרת תלמידי כיתות המחוננים בחטיבת הביניים "שרת" בכפר סבא, מציעים לך להצטרף אלינו ולקחת חלק בהוצאת נבחרת התלמידים לאירוע התחרות העולמית  - "The World Scholar's Cup" , שתתקיים בחודש יולי בברצלונה. מטרת התחרות הינה לעודד יצירת קהילה בינלאומית של נוער משכיל ובעל יכולת הנהגה, וכוללת למידה של תחומים שונים כגון: כלכלה, היסטוריה, מוסיקה, אומנות, מדע ורטוריקה, ויצירת מפגש ודיון פורה בין תלמידים מתרבויות שונות. נבחרת התלמידים לקחה חלק בתחרות ה- WSC  (גביע המלומדים העולמי) שנערכה בחודש מרץ האחרון ברחובות, בה השתתפו מאות תלמידים מחוננים ומצטיינים מכל רחבי הארץ שנבחנו בתחומי ידע שונים ובדיבייט בשפה האנגלית וחזרה עטורת מדליות והישגים: 23 מדליות כסף ו – 15 מדליות זהב. בנוסף, מתוך כ – 350 משתתפים, הצליחו כל 12 חברי נבחרת החטיבה להעפיל לתחרות הבינלאומית שתתקיים בברצלונה בסוף יולי 2018, תחרות בה משתתפים אלפי תלמידים מעשרות מדינות שונות בעולם. להשתתפות הנבחרת בתחרות חשיבות רבה שכן בתחרות כאמור ישתתפו תלמידים מכל העולם, גם ממדינות אשר איתן אין לישראל קשרים,  וזוהי הזדמנות פז לשמש כשגרירים של רצון טוב. היות והמימון נעשה ברובו על ידי ההורים, ומדובר בהוצאה גבוהה מאוד למשפחה (כ- 7000 ש"ח לאחר השתתפות העירייה) יהיה לנו לא פשוט להוציא את האירוע לפועל בלי ההשתתפות שלך"

ניתן לסייע בתרומה לחברי הנבחרת בקישור https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=26870

 עושים כבוד למורשת

חטיבה 7 של השריון הוקמה עם הקמת המדינה והשתתפה בכל מלחמות ישראל והשבוע תחגוג החטיבה 70 שנה להקמתה. יהודה ברושי מכפר סבא הוא אחד מלוחמי התש״ח של החטיבה שהובילו אותה עוד במלחמת העצמאות ובשבוע שעבר התקיים מפגש מיוחד של לוחמי פלס״ר 7 עם יהודה, בן ה-88. יהודה התחיל את דרכו בארגון ההגנה, גויס לגולני לשלושה שבועות ומשם יצא לקורס קשרים. לאחר הקורס שובץ לחטיבה 7 והיה הקשר של חיים לסקוב, לימים הרמטכ״ל, בקרבות לטרון. הלוחמים התארחו אצל יהודה בביתו בכפר סבא ושמעו את סיפוריו המרתקים על הקרבות הראשונים. בסופו של המפגש המרגש הוענקה לו תעודת הוקרה מלוחמי החטיבה.

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
גדיים אותרו בחצר בחולון
"אם אני מסתכל על הרזומה של רפי, הוא הכי מתאים"
עיריית רעננה  מעודדת פרישה מרצון
עיריית רעננה מעודדת פרישה מרצון
ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, נחמה אפרתי, מנהלת מחלקת קליטה וחבר מועצת העיר, לורן עייש יור ועדת קליטת עלייה
רעננה מעודדת עלייה
כתובות גרפיטי גסות פורסמו על מתקני משחקים בגינת מגדיאל
הושמדו מאות קג דגים שהוחזקו לאל קירור
הושמדו מאות ק"ג דגים שהוחזקו ללא קירור
אישום: ביצעו מאות הונאות בכרטיסי חיוב
הקרב על סמלי הליכוד
הקרב על סמלי "הליכוד"