כפר סבא

מחזירים את הדר גולדין הביתה

אמו של גולדין לקחה חלק באירוע שקיימה מועצת הנשים העירונית בכפר סבא תחת הכותרת "כולנו אמא להדר"

זאב שרגא 17/05/2018
מחזירים את הדר גולדין הביתה
הדר גולדין ז"ל (צילום: פרטי)

בני משפחת גולדין ממשיכים במאמציהם להשבתו של בנם הדר ז"ל, אל קבר ישראל. השבוע השתתפה אימו של הדר, ד"ר לאה גולדין, באירוע שערכה מועצת הנשים העירונית במסגרת אירועי "אישה השראה" תחת הכותרת "כולנו אמא להדר". במפגש הוקרן סרטה של גולדין, "הדר, החופש לעשות" אשר צולם במהלך הכנות המשפחה להקמת תערוכה נודדת מציוריו של הדר, כשנה לאחר נפילתו וחטיפתו במבצע צוק איתן. בהמשך שתפה גולדין במאמצי המשפחה להשבתו של הבן הביתה.

 בתחילת השבוע פנתה משפחתו של גולדין לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולמתאם לענייני שבויים ונעדרים ירון בלום, וביקשה מהם להעביר מסר לפלסטינים ולקהילייה הבינלאומית כי מעבר כרם שלום לא ייפתח מחדש, עד להשבת חיילי צה״ל והאזרחים הישראליים הנמצאים בידי חמאס בעזה. "המעבר בכרם שלום הוא הומניטארי וחייבים להתנות את פתיחתו בהשבת החיילים והאזרחים על פי הדין ההומניטארי הבינלאומי," אמר אביו של הדר, פרופ' שמחה גולדין, "דרך מעבר כרם שלום עוברים מדי יום לעזה מאות משאיות עמוסות סחורות המגיעות לישראל בקו ישיר של אוניות מטורקיה לנמל אשדוד. מדובר בסחורות שהן תמיכה ישירה של האחים המוסלמים, הממשל הטורקי בראשות ארדואן וקטאר. חייבים לקשור בין פתיחתו המחודשת של המעבר לבין השבת החיילים והאזרחים - הומניטארי תמורת הומניטארי״.

 נציין כי מעל 200 משתתפים לקחו חלק באירוע סמוך לאנדרטת ״חץ שחור״ שבגבול עזה, כדי לתמוך למאבקם של משפחת גולדין. באירוע השתתפו שר החקלאות אורי אריאל, יו״ר ועדת הכנסת ח״כ מיקי זוהר, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני ומשפחת גולדין. במהלך האירוע המתקיים זה השבוע השני, הפריחו המשתתפים עפיפונים עם דגל ישראל, מול הפגנת חמאס על הגדר במרכז הרצועה.  

 ״חמאס הוא ארגון טרור ציני ומכוער, שהפך את העפיפונים, משחק ילדים, לכלי נשק נגד אזרחים,, אמרה לאה גולדין במהלך האירוע, "אנחנו נמשיך להגיע לפה בכל שבוע עד שהדר, אורון והאזרחים הישראלים יחזרו מעזה. אני מזמינה את ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן להצטרף אלינו ולעמוד לצדנו מול יחיא סינואר ומחבלי חמאס.  אם ממשלת נתניהו תפעל ותפסיק את הכניסות ההומניטריות מעזה לישראל, תעצור את ביקורי המשפחות אצל המחבלים שיושבים בבתי הכלא בישראל ותפסיק לשחרר גופות מחבלים לקבורה אז יחיא סינואר יגיע לנהל מו״מ מעמדה של חולשה" .

 שר החקלאות, ח״כ אורי אריאל: ״אני מצדיע למשפחות הנעדרים. חובה עלינו כאזרחים, ובוודאי על נבחרי הציבור, לעמוד לימינם באופן אקטיבי. הערבות ההדדית היא מושג יסוד ביהדות, פדיון שבויים זו אחת המצוות הגדולות ביהדות. מנהיגי החמאס צריכים לדעת שהם לא יראו את אור השמש עד להחזרת הבנים״. ח״כ מיקי זוהר: ״מתחילת כהונתי אני פועל להשבת בנים. דרשתי את הפסקת ביקורי האסירים, שאכן הצטמצמו אבל זה לא מספיק. עלינו לנקוט בצעדים קשים יותר כנגד חמאס כדי שיבין שיש מחיר להחזקת חיילינו. לממשלה הזו יש הישגים רבים, אבל ההישג גדול ביותר יהיה החזרת הבנים״. ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני: ״נפצעתי במלחמת ׳צוק איתן׳ לפני ארבע שנים, אבל עבורי זו מלחמה שלא תסתיים בטרם נחזיר את הדר ואורון הביתה. יש אדם אחד שיכול להביא את הבנים וזה ראש הממשלה נתניהו וכולנו מצפים ממנו לעשות זאת״.

 היום (ה', 17.5) יתקיים זה השנה הרביעית ערב שבועות ישראלי, לזכרו של גולדין ז"ל. באירוע התקיימו מעגלי שיח ועל הבמה תופיע להקת נוריאל, שרה ב"ק ואריאל הורוביץ. האירוע יתקיים במרכז רבין בשעה 19:00. פרטים נוספים בדף הפייסבוק "הדר שלי".

 

     zeevshraga1978@gmail.com

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוזמים עסק
פ"ת אומרת לא לאלימות כלפי נשים
אושרה שכונה חדשה בכפר קאסם
מספר רב של רקטות שודרו לשטח ישראל
עשרות רקטות שוגרו לשטח ישראל
ב(ע)ין השורות
"ארע לי נס אמיתי"
הלוחות נקבעו
הלוחות נקבעו
הכי טובה שיש