כפר סבא

סערה בגן הילדים

הורים בגן הילדים "מרווה" בכפר סבא טוענים כי חילופים חוזרים ונשנים של צוות הגן מביאים לאי סדר, מקרים של חוסר משמעת ואף אלימות בקרב הילדים

זאב שרגא 17/05/2018
ההורים טוענים לאי סדר (תמונה להמחשה iclipart)

בשבוע שעבר, פנו הורים לילדים בגן הילדים "מרווה" בכפר סבא אל מנהלת מחלקת החינוך, ודרשו את התערבותה המיידית בכל הקשור למקרים של חוסר משמעת ואף אלימות בקרב ילדי הגן. "לצערי ולצערם של כל הורי הגן, ישנה הזנחה נוראית לילדי הגן כאשר צוותי ההדרכה מתחלפים מדי שבוע או מדי יום. אנו ההורים מרגישים שילדינו נפגעים בצורה חמורה, התנהגות לא להולמת, אלימות מיותרת, מתפרעים, חוסר שקט והכי חשוב – פגיעה בחינוך".

 הורים טוענים כי בתגובה למקרי האלימות בגן נמסר להם שמדובר בצורת חינוך שלהם עצמם ועל כן הביעו את מחאתם: "לא יתכן ש 30 משפחות לא יודעות לחנך את ילדיהם", כתב אחד האבות, "לא ייתכן שכל הילדים מופרעים, לא ייתכן שילדים שהיו כל כך טובים הופכים להיות אלימים, לא ממושמעים ועם רגרסיה התנהגותית משמעותית".

  אם נוספת ציינה בפני מנהלת מחלקת החינוך כי בנה החל לקבל טיפול רגשי בעקבות האירועים בגן ואילו אחרת הוסיפה: "הילדים שלנו לא מפלצות. הם ילדים מקסימים ונבונים שמתמודדים עם עזיבות חוזרות ונשנות שוב ושוב – נטישה! חוויה נוראית שאף ילד בגיל 5 לא אמור להתמודד אתה כלל.  אנחנו דורשים פתרונות, דורשים שלילדים שלנו תהיה תחושה של בטחון במקום בו הם מבלים את מרב שעות היום".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "צוות בוקר קבוע, שכולל גננת וסייעת מלווה את ילדי הגן מתחילת השנה. לפני מספר חודשים שובצה בגן אם בית קבועה שקיבלה תגבור, ובימים אלה שובצה בגן גם גננת צהריים. הצוות המקצועי באגף החינוך מלווה את ילדי הגן, ועומד בקשר שוטף עם ההורים".

  

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצב החייל הפצוע מפיגוע הירי קשה מאוד
תקף באגרופים, סטר ואיים
מה הלחץ?
חשד להצתת בית עסק בנהריה
עלינו עם ברוידא
"עלינו" עם ברוידא
פעילויות קניון רננים – ינואר 2019
רמת השרון חופשית תומכת בבלקין
מודיעין נערכת לשנה"ל תשע"ט