כפר סבא

נערות מובילות שינוי

14 נערות מכפר סבא לקחו חלק בדיון החירום שהתקיים השבוע בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת

כתב לוקאל 30/05/2018
פרלמנט הנערות הארצי בכנסת (צילום: דוברות)

14 נערות מחטיבת הביניים אלון ומהתיכונים כצנלסון, גלילי והרצוג בכפר סבא לקחו חלק בדיון חירום שהתקיים השבוע בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת. הנערות משתתפות בתכנית הייחודית, "נערות מובילות שינוי" (נמ"ש), שמובילה עיריית כפר סבא בהובלת מועצת נשים, , החברה הסכנתית ע"ש ספיר והמחלקה לנוער, צעירים וקהילה ובהנחייתה של רחל לוי הרץ. כמו כן, הנערות משתתפות בפרלמנט נערות ארצי בו לוקחות חלק גם נערות ערביות.

הדיון המדובר עסק ברצח שתי האחיות ביפו, שאירע לאחרונה, ובו לקחו חלק כ-80 נערות מרחבי הארץ, יהודיות וערביות. בדיון זה לקחו חלק גם חברות הכנסת: עאידה תומא סאלימן, מיכל בירן ועליזה לביא. במהלך היום לקחו התלמידות חלק פעיל בדיון הסוער על רצח נשים בתוך המשפחה, שמעו את הרצאתה של היידי מוזס שסיפרה את סיפור חזרתה בשאלה ועל חתונתה שהתקיימה בהיותה בת 16, ולסיום התארחו במאהל של "נשים עושות שלום".

התוכנית "נערות מובילות שינוי" פועלת בכפר סבא כבר למעלה מעשור, ואותה מובילות מועצת נשים ומחלקת נוער, צעירים וקהילה, ובשיתוף עם החברה הסוכנותית ע"ש ספיר. בתכנית זו לוקחות חלק נערות בחטיבות הביניים ובתיכונים בהתנדבות.

טלי רונה, יועצת ראש העירייה, למעמד האישה, "העשייה המשמעותית פורצת הדרך ומנחילת שינוי של הפרויקט לנערות כפר סבא פועם ומהדהד בכולנו וימשיך לעוד שנים רבות. נערות הנחשפות לעשייה פוליטית, למשמעות שלה ולנוכחות נשית במגזר הציבורי הן החזון של המחר. כולי גאווה שאנו חלק מתהליך ארוך וחשוב בבנייתן של מנהיגות העתיד".

רחל לוי הרץ, מנחת תוכנית נמ"ש בכפר סבא, "אנו חותמות 11 שנים של פעילות נערות מובילות שינוי. שיתופי הפעולה עם עיריית כפר סבא ובתי הספר בעיר מוסיפים אף הם מאוד ומאפשרים לנו לראות את דור המנהיגות לעתיד שצומח כאן בעירנו. אני גאה מאוד בנערות המתנדבות ושמחה על ההזדמנות שנפתחה בפנינו".

 

עוד בכפר סבא
החופש בא, לעבודה
קרן שלהבת 13/06/2018
מתנדבת מכל הלב
כתב לוקאל 23/05/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: איים על מנהל בכיר בבית חולים לוינשטיין
אישום: איים על מנהל בכיר בבית חולים ''לוינשטיין''
גמאני בגן עירוני!
4 בראש
4 בראש
אישום: תקף את אשתו ואיים עליה
חשד: נהג הותקף עי 3 קטינים
חשד: נהג הותקף ע"י 3 קטינים
מי פרץ לאתר עיריית כפר סבא?
מי פרץ לאתר עיריית כפר סבא?
עיריית כפס קיבלה את תו האיכות לניהול ההתנדבות
התנדבות איכותית
תוכנית הנת"צים בכפ"ס יצאה לדרך