כפר סבא

הפוליטיקה של כפר סבא

תושב העיר רחמים עידן רץ למועצה. הליכוד מציג רשימה. פרופ' ארנסטו קהאן, הצטרף ל"תפוזים". נאוה משולם מצטרפת לסדבון ופרופ' אבנר בן-זקן עם יאיר אברהם

זאב שרגא 31/05/2018
הפוליטיקה של כפר סבא
רחמים עידן (צילום: פרטי)

רחמים עידן רץ למועצה

 השבוע תושב העיר, רחמים עידן, הודיע השבוע על הצטרפותו למערכת הבחירות תוך התמודדות למועצת העיר. עידן (67) בן לאחת המשפחות הוותיקות בעיר מאז שנת 1944, סגן אלוף במילואים, מהנדס תעשיה וניהול. כיהן 10 שנים כנציג ציבור בבית הדין לעבודה. דירקטור באגודה לתרבות הדיור, חבר הנהלת מפעל המים כפר סבא ובעברו מנהל רישוי עסקים בכיבוי אש כפר סבא ונציג כיבוי אש בוועדה לתכנון ובנייה. עידן ירוץ ברשימה עצמאית אולם מנהל מגעים מן הסתם, עם כלל המועמדים לראשות העירייה. הוא עצמו לא פוסל את האפשרות כי יחליט להתמודד לראשות העירייה בהמשך.

 "אני נמצא בקשר די ישיר עם חברי המועצה במשך שנים רבות. יש לי הרבה מה לתרום לטובת העשייה העירונית, הן באופן קבלת ההחלטות והן בדרכי הפעולה," אומר עידן, "בכוונתי לפעול בשלושה נושאים עיקריים כפי שמופיע בקמפיין שלי, יותר לעסקים, יותר לשכונות ויותר לצעירים. שמעתי ואני מכיר את הבעיות של בעלי עסקים וביכולתי לסייע להם, כמו גם לזוגות הצעירים בכפר סבא ולפיתוח השכונות הוותיקות והחדשות גם יחד".  

לוי מתנגד לפרויקט הנת"צים

המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה עו"ד יובל לוי, הודיע השבוע על התנגדותו הנחרצת לביצועו של פרויקט הנת"צים, במסגרתו צפויים להיסלל נתיבי תחבורה ציבוריים ברחובותיה המרכזים של העיר. ממטה הבחירות של לוי נמסר כי, "העירייה אישרה כי היא עתידה להתחיל בחפירת רחוב ויצמן לכל אורכו. עם זאת, עדיין נמנעת העירייה מלומר לתושבי העיר שהתכנית תמשך כשלוש שנים, תשבש קשות את החיים במרכז העיר".  עוד נמסר מהמטה כי צוות משפטנים בראשות לוי, בוחנים הגשת עתירה לבג"צ, במטרה למנוע את תחילת העבודות שהיקפן הוסתר מהציבור לכאורה.

 הליכוד מציג את הרשימה למועצת העיר

 המתמודדים על מקום ברשימת הליכוד למועצת העיר הגיעו להסכמה שקיבלה את אישור הוועדה המוניציפאלית העליונה בליכוד. את רשימת הליכוד יוביל המשנה לראש העירייה אורן כהן ויו"ר סניף הליכוד ב-16 השנים האחרונות. כהן, חבר מועצת העיר בעשר השנים האחרונות, משמש גם כיו"ר הדירקטוריון של גלי השרון, רס"ן במיל - שירת ביחידות שדה מובחרות בסדיר, קבע ומילואים. כהן משמש כרכז המועצה הציונית בכפ"ס. "כהן התבלט מאד בשנים האחרונות במאבקיו הרבים למען התושבים בשכונות, בארגון פעילויות ציוניות ותרבותיות רבות, בשימור הסטטוס קוו בין דתיים וחילונים ובעמידתו האיתנה כנגד העלאת הארנונה, בארגון אירועים ופעילות ענפה לאזרחים ותיקים ועוד," נמסר ממטה ליכוד, "בנוסף לפעילותו החברתית נציין שבשנים האחרונות היה כהן הזרוע המחברת בין עיריית כפר סבא למשרדי הממשלה השונים והשרים – בין היתר הוא רתם את השר להגנת הסביבה דאז גלעד ארדן, להבאת הפתרון לבעיית הריחות בבית הספר גולדה לפני מספר שנים ובימים אלו את שר התחבורה, לטובת פתרון מחלף סוקולוב וכן יזם ודחף למפגש בין השר אלקין לתושבים בנושא הריחות והעשן ממזרח העיר." במקום השני ברשימה יונה מייקלר, טכנאי בכיר בתחום רפואת השיניים. "מייקלר שהיה בעבר חבר מועצת העיר, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הקליטה והעלייה פעיל מאד בסיוע וייזום אירועים רבים לקהילת העולים ואחת הדמויות החזקות והמשפיעות בעיר בתחום זה," מסרו ממטה הליכוד. במקום השלישי ברשימה אסף פרזמה, נשוי בן 41. גר ופעיל מאד בשכונה הירוקה. רואה חשבון מוסמך ובעל תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה וכן הנדסאי תעשייה וניהול. נותן ייעוץ ושירות לעצמאיים ולעמותות בתחומים כספיים מגוונים. בעשייתו הציבורית – מתנדב בעמותה "יוזמות עתיד" הפועלת במטרה להעניק לנשים בעלות יוזמה, להקים עסק עצמאי, ולפעול לשינוי המצב הכלכלי שלהן. פרזמה מתכנן להתמקד בסיוע לעסקים קטנים ובינוניים המתמודדים עם הנטל הכלכלי והקיומי היום יומי ובפעילות חינוכית של הנוער להבנה ולאחריות כלכלית. במקום הרביעי ברשימה עו"ד נעם רגב שניר, נשואה+1 בת 39 תושבת שכונת הדרים ובעלת שלושה תארים – ביחסים בינלאומיים וכן שני תארים במשפטים. שירתה בסדיר ובקבע במגוון תפקידים מסווגים בחיל האוויר ובהמשך במשרד רוה"מ. כיום היא עובדת כעורכת דין בכפר סבא, לא לפני שהספיקה לעבוד כיועצת של ח"כ מיכאל איתן. כשתיבחר תרצה רגב להתמקד בנושאי חינוך לרבות גודל כיתות הלימוד בגנים ובבתי ספר, הוספת סייעות לגנים וכן עידוד למצוינות. ח"כ שרן השכל שהחלה את דרכה הפוליטית כמועמדת ברשימת הליכוד למועצת העיר לפני כחמש שנים מביעה תמיכה חד משמעית ברשימה:" סניף הליכוד בכפר סבא, הוא סניף הבית שלי. באופן מסורתי הוא בוחר רשימה איכותית ובעלת חזון לתושבי כפר סבא. אני מחזקת ותומכת תמיכה מלאה בסיעת הליכוד במועצת העיר. מעכשיו ולאורך הקמפיין אסייע ואפעל להצלחתה, אני קוראת לתושביי העיר להצביע למועמדים האיכותיים ברשימת הליכוד, שלא פעם עובדים יחד איתי על נושאים חשובים בתחום הסביבה, בריאות וחינוך. אורן כהן, יונה מייקלר ויתר החברים, אני מאחלת לכולכם בהצלחה"

 

מימין לשמאל: יונה מייקלר, אסף פרזמה, אורן כהן, נעם רגב שניר​ (צילום: פרטי)

מימין לשמאל: יונה מייקלר, אסף פרזמה, אורן כהן, נעם רגב שניר​ (צילום: פרטי)

פרופ' ארנסטו קהאן, הצטרף ל"תפוזים"

פרופ' ארנסטו קהאן, יליד ארגנטינה ותושב העיר, המעורה מאוד בחיי התרבות והציבור של כפר סבא, בארץ ובעולם, הכריז השבוע כי הוא מצטרף לתנועת "התפוזים" ותומך במירית שקד-ברק לראשות העיר כפר סבא. "אני מאמין במועמדים הצעירים. מהיכרותי עם מירית שקד-ברק, אני מאמין כי היא מועמדת מתאימה ביותר, עם הידע, הניסיון, הכוח והמרץ לעשות את השינויים שכפר סבא כל כך זקוקה להם," אמר פרופ' קאהן, "אי אפשר להתעלם מהנחישות והאכפתיות של מירית לפעול למען העיר, אבל חשובה לא פחות הדרך שהיא דוגלת בה, שהיא שקיפות וניקיון כפיים. מירית היא משב הרוח המרענן שכפר סבא מייחלת לו". פרופ' קהאן הינו דוקטור של כבוד לספרות ומשורר. בשנת 2012 קיים בכפר סבא כנס בינלאומי של משוררים מטעם האקדמיה העולמית לתרבות ואומנות של אונסקו. בנוסף, זכה בפרס Schweitzer לשלום, כיהן כסגן נשיא של רופאים למניעת מלחמה גרעינית ולקח חלק במשלחת לקבלת פרס נובל לשלום בשנת 1985."

 

פרופ' ארנסטו קאהן, מירית שקד-ברק ואיציק מנהיימר (צילום: פרטי)

פרופ' ארנסטו קאהן, מירית שקד-ברק ואיציק מנהיימר (צילום: פרטי)

 משולם הצטרפה לסדבון

השבוע הודיעה תושבת העיר, נאוה משולם, על הצטרפותה לרשימתו של ניצב (בדימ') עו"ד יוסי סדבון המתמודד לראשות העירייה. ממטה הבחירות נמסר כי, "משולם בעלת תואר בחינוך ותואר במשפטים. לימדה בגני ילדים ובתי ספר, בעיקר במסגרות החינוך המיוחד ובין השאר בגן לילדים אוטיסטים. היום מתנדבת באגודה למלחמה בסרטן, בתחום ההנגשה ושיפור התנאים לחולים, ומשתתפת בפרויקט מטעם רוטרי, המשלב את ילדי אקים בהפקת שידורים בתחנת רדיו סול. עומדת בראש וועד דיירים ברח' גורדון, לקידום פרויקט תמ"א. משולם לקחה חלק פעיל בקליניקה של בעלי צרכים מיוחדים בעמותת "צעדים קטנים" וסייעה במימוש זכויות משפטיות של ילדים החולים במחלת הדושן/בקר.

פעילה חברתית ותיקה שעסקה בין היתר בגיוס ופעילות במסגרת ידידי בית לוינשטיין, בעמותת "משאלת לב" לחולים במחלות סופניות, בעמותת עלם ועוד ועוד. הצטרפתי לרשימה של יוסי סדבון, בשל היושרה, הניסיון והרצון האמיתי לקדם ולשפר את הטעון שיפור בעיר המדהימה שלנו בתחומי החינוך" אמרה משולם, "לבצע שינויים ארגוניים לטובת מענה יעיל ומהיר לתושבים ולפעול לפיתוח אזור התעשיה".

לדברי סדבון: "אני רואה בפעילות חברתית והתנדבותית חשיבות עליונה בחיי העיר. נאוה משולם היא אשת עשייה חברתית אמיתית ויחד נקדם  את נושאי החינוך, ההנגשה, התרבות, הרווחה, מימוש הזכויות של בעלי צרכים מיוחדים בעירנו ועוד".

 

נאוה משולם מצטרפת לסדבון (צילום: פרטי)

נאוה משולם מצטרפת לסדבון (צילום: פרטי)

 

פרופ' אבנר בן-זקן עם יאיר אברהם

 פרופ' בן-זקן, היסטוריון שלמד באוניברסיטת הרווארד תושב השכונה הירוקה, התמודד לאחרונה על ראשות מפלגת העבודה והודיע השבוע על תמיכתו ביאיר אברהם לראשות העירייה.  "לרוב, מועמדים לראשות העיר מבקשים את תמיכתכם על בסיס מידת המוכרות הציבורית שלהם או על בסיס הניסיון שלהם. יאיר אברהם הוא מועמד מסוג אחר - מועמד המדגיש את תוכן רעיונותיו ואת מחויבותו לקידום רעיונות אלה," נמסר ממטהו של אברהם, "אם חשוב לכם להחזיר את החינוך בעיר לימים שבהם כפר סבא הייתה בירת החינוך של ישראל; אם חשובה לכם נגישות התושבים למשאבים הכלכליים והתרבותיים בעיר; אם חשובה לכם פעילות קהילתית; אם חשוב לכם שהעיר לא תהפוך לצפופה מידי ואינכם מעוניינים לבלות זמן יקר בפקקים; ואם חשוב לכם שמפעלים מזהמים לא יפגעו באיכות החיים בעיר- הצביעו בעד יאיר אברהם."  

 

פרופ' אבנר בן-זקן עם יאיר אברהם (צילום: פרטי)

פרופ' אבנר בן-זקן עם יאיר אברהם (צילום: פרטי)

לא הצהירו

בעוד פחות מחצי שנה יערכו הבחירות לרשויות המקומיות. הנתונים המתפרסמים היום יעניינו תושבים רבים שבעירייה או במועצה שלהם בכירי הרשות לא הגישו עדיין הצהרת הון, שנה לאחר כניסתו לתוקף של החוק המחייב אותם למסור הצהרה. בעקבות התערבות בית המשפט המחוזי העביר משרד הפנים לידי התנועה למשילות ודמוקרטיה רשימה בה מופיע מספר בעלי התפקידים שהגישו הצהרות הון בכל רשות. בין התפקידים המחויבים בהגשה: מנכ"ל, מהנדס הרשות, היועץ המשפטי, גזבר, מבקר מנהלי מחלקות ועוד.

 

מהרשימה עולה כי בלמעלה מ-150 רשויות חלק מבעלי התפקידים הבכירים לא הגישו הצהרת הון. ב-12 רשויות אף אחד לא הגיש הצהרה מבין בעלי התפקידים הבכירים וברשויות אחרות רק בעל תפקיד אחד הגיש את ההצהרה. מהנתונים עולה כי גם בכפר סבא, רק תשעה בעלי תפקידים הגישו הצהרת הון. עו"ד זאב לב המרכז את תחום חופש המידע בתנועה למשילות אומר: "הנתונים שפורסמו מדאיגים ומראים כי ישנם פקידים בכירים לא מעטים שלא מקיימים את הוראות החוק. כעת יוכלו התושבים בכל רשות לדעת כמה בכירים קיימו את הוראות החוק וכמה עדיין לא ולדרוש שיעשו כך".

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
התחלה חלקה
גלי פידל וסתיו גרטי מראיינות את ענת חן ודן דיוקאס
כתבות צעירות
מרכיבים מועצה חדשה
ממותה
בחזרה לעידן הקרח
מכרז לדירות להשכרה ארוכת טווח
אמא יקרה לו
ריקוד ניצחון
ריקוד ניצחון
המרכז הרפואי פדה-פוריה ביריד לגיל השלישי בקצרין
המרכז הרפואי פדה-פוריה ביריד לגיל השלישי בקצרין