כפר סבא

מכפר סבא לאקדמיה

אחרי 4 עונות כמאמן הפועל כפר סבא בכדורעף עוזב גל גלילי, מאמן הקבוצה, לטובת אימון באקדמיה למצוינות של האיגוד. גלילי מספר על החלטתו ומסביר מה כפר סבא צריכה לעשות כדי לזכות בתואר

זאב גולדשמיט 06/06/2018
גל גלילי. עוזב בתחושת סיפוק (צילום: אלן שיבר)

מאמן קבוצת הגברים של הפועל כפר סבא, גל גלילי, עוזב את המועדון, ועובר לאמן את הבנים באקדמיה למצוינות של איגוד הכדורעף במכון וינגייט. במועדון הכדורעף הפועל כפר סבא מחפשים מאמן אחר. לא מן הנמנע כי המאמן היוצא של האקדמיה, שגיא ברעם, יעשה את הדרך ההפוכה ויחליף את גלילי בכפר סבא.                                                                 

התפקיד באקדמיה אינו זר לגלילי. הוא אימן במשך תשע שנים את בנות האקדמיה, ובחלק מהתקופה שימש גם כעוזר מאמן של אריה זלינגר בנבחרת הנשים.                                   

בארבע השנים האחרונות גלילי אימן את הקבוצה הבוגרת של הפועל כפר סבא, שהייתה חלק משלישיית הצמרת הגבוהה, אבל בכל התקופה לא זכה בתואר. לפני שנתיים הצעיד את כפר סבא לגמר הפלייאוף, אבל כפ"ס הפסידה להפועל מטה אשר. בשנתיים הראשונות לעבודתו הצעיד את כפ"ס לגמר גביע המדינה, אבל לא זכה להניף גביע. עם זאת, במועדון רואים בו כדמות מקצועית מוערכת, שהפך את המועדון כחלק מהשלישייה הגבוהה בכדורעף הישראלי.                                  

"אני עוזב את הפועל כפר סבא בהרגשה שתרמתי לקידום המועדון, אבל בתחושה של החמצה גדולה, שלא הצלחתי להביא תואר" מודה גל גלילי, "תמיד סיימנו במקומות שתיים-שלוש, השתתפנו בכל האירועים הגדולים כולל בגביע אירופה, אבל במבחן התוצאה לא יכולנו למטה אשר ומכבי ת"א, להם יש תקציבים גבוהים יותר. תמיד היינו האנדרדוג, והיה חסר לנו את הגרוש ללירה".

 גל, זה רק עניין של כסף?

 "לא רק, אבל זה חלק חשוב. קח לדוגמא את חצי גמר הפלייאוף האחרון נגד מכבי ת"א, לא נפלנו מהם. זה היה חצי גמר צמוד והפכפך, וכמו שהם עלו במערכה חמישית של המשחק החמישי, באותה מידה יכול היה להיות שאנחנו היינו עולים. למכבי ת"א היה ספסל יותר עמוק, וברגעים המכריעים להם היו יותר אפשרויות תימרון".

 מה הפועל כפר סבא צריכה לעשות כדי לזכות בתואר?

 "עובדים פה נכון, וכל מה שצריך זה עוד ספונסר גדול או תמיכה  משמעותית מגוף כזה או אחר, כדי לעשות את קפיצת המדרגה. תוספת תקציבית תעשה את ההבדל בין מקום שלישי למקום ראשון, ואני מאמין שהיום הזה יגיע. המועדון מנוהל היטב ע"י גרי אברמוביץ ויתר חברי ההנהלה. אני מאמין שלא ירחק היום שהפועל כפר סבא תהיה אלופת המדינה ".                                                                              

זה לא מקרי שבאיגוד הכדורעף בחרו בגלילי לאקדמיה לצעירים, שכן גם בכפר סבא הוא עבד במקביל עם סגלי המצוינות בכל הגילאים. מדובר באימון מרוכז של שחקנים שלאורך שנה התאמנו תחת הדרכתם של אריה יוגב, איגור גורביץ וגיל ריב.                                                                  

"הייתי חלק מקידום הצעירים במועדון כמנהל מקצועי, לצד שלושה מאמנים שביום יום עשו עבודה נהדרת עם השחקנים  וראו את התוצאות. כיתות ח' הם אלופי המדינה (אלון), גם כיתות ט' אלופי המדינה (אלון), וקבוצת הנערים (ט-'י') אלופי המדינה. גם קבוצת הנוער שלנו עד גיל 19 עשתה הישג יפה כשסיימה במקום שני בארץ. סגלי נבחרות הנערים והנוער של ישראל מלאים בשחקנים מהפועל כפר סבא, מה שמלמד על ההשקעה הגדולה של המועדון בדור הצעיר".                         

המעבר לאקדמיה הגיעה בהפתעה. עם סיום עונת המשחקים האחרונה לגלילי כבר היה סיכום עם היו"ר גרי אברמוביץ על המשך דרכו כמאמן הקבוצה הבוגרת לעונה חמישית, עד שהגיע ההצעה המפתיעה מאיגוד הכדורעף. "גרי אברמוביץ היה מאוד הוגן איתי ונתן לי את ברכת הדרך" אמר גלילי. "לעת הזו יותר מתאים לי לעבוד באיגוד עם צעירים, למרות שהפועל כפר סבא הוא מועדון נהדר. זו ההזדמנות שלי להודות לגרי ולהנהלה על האמון שנתנו בי, יהיה קשה בלי המנהל האגדי חנוך גלעדי. גם ההצטרפות של המנכ"ל יעקב הרשקו מוסיפה למועדון שרק הולך ומתקדם".

 גל, נראה שאתה כואב את העובדה שציפו ממך להביא תואר, וזה לא קרה.

 "אני עוזב בהרגשה של סיפוק גדול ממה שעשיתי. ציפיות זה לא דבר שאני יכול לבד לעמוד בוץ הוא שאמרתי, עוד ספונסר גדול אחד והגדלת התקציב , והפועל כפר סבא תהיה בטופ".

 

 


 

עוד בכפר סבא
אוהדי כפר סבא בטירוף
זאב גולדשמיט 16/05/2019
זאב גולדשמיט 10/05/2019
עידן שום והאוהדים
זאב גולדשמיט 18/04/2019
רכיבת אופניים לכל המשפחה
כתב לוקאל 03/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עשייה קהילתית פורצת דרך
ה- GPS של הניתוח האורתופדי
תלמידי אמית טכנולוגי באשקלון
תאטרון עולה באשקלון
פרסום ראשון: מסתמן- קריב מקימה "גוש חוסם" לכוכבי
קוראים לכם לבוא
חשד: סייע לקשישה ותקף אותה פיזית ומינית
הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים
הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים
מאפה קנלוני עומד במילוי גבינות ורוטב עגבניות