כפר סבא

הפוליטיקה של כפר סבא

ד"ר אמיר גבע פורש מהסיעה, אורן כהן נפגש עם נתניהו, הדר לביא מתחייבת לשקיפות, רפי סער נפגש עם בעלי עסקים ושאול דור מבקש לשנות את חוק שעות עבודה ומנוחה לעובדים

זאב שרגא 07/06/2018
הפוליטיקה של כפר סבא
ד"ר אמיר גבע. פרש מהסיעה (צילום: פרטי)

ד"ר גבע פורש מהסיעה

השבוע שיגר חבר המועצה ד"ר אמיר גבע מכתב פרישה לראש העירייה צביקה צרפתי, בו הודיע לו על עזיבתו את סיעת "מעוף" והמשך פעילותו במועצה כסיעת יחיד. "לצערי, איני מוצא עוד את מקומי בסיעת 'מעוף' ולאחר התלבטויות קשות החלטתי לפרוש ממנה, ולהקים סיעת יחיד משלי בשם: 'כפר סבא אחת', שבמסגרתה אשקול להתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר הבאה", כתב גבע, "מזה כחמישה חדשים - איני מרגיש ב'בית' ולאחרונה, אני חש כי אתה מצר את צעדיי, ממדר אותי ואף פוגע, לכאורה, במעמדי כמחזיק תיק התרבות במועצת עיר, ויותר מכך, כמ"מ יו"ר דירקטוריון תאגיד התרבות והפנאי. אתה יודע היטב כי אני פועל, זו הקדנציה השלישית בהתנדבות מוחלטת ומשקיע זמן רב ומאמצים משמעותיים בקידום התרבות בעיר. לצערי, בחדשים האחרונים, ובעיקר מאז שהנך מכהן כראש העיר, כבר לא 'כיף' לי ולפיכך, אין אני מוצא עוד מקום בסיעתך. מה עוד, שאיני שותף לשאיפותיך האישיות בתחום הפוליטי. אני מאחל לך ולחבריי בסיעת 'מעוף' הצלחה רבה בהמשך הדרך ומבין היטב, כי כנראה שחטאתי כלפיך כאשר הבעתי באוזניך בזמנו, דעה אישית לחלוטין, בדבר  כישוריך לכאורה למלא תפקיד כזה או אחר, בפוליטיקה. אני מניח כי נגזר עליי עכשיו לשלם את המחיר שנדרש, מן הסתם, בגין הבעת דעה, שבעיניי הייתה עצמאית ואמיצה. יחד עם זאת, אשמח להוסיף ולשרת את העיר בתחום התרבות שכה קרוב ללבי".

ראש העירייה צביקה צרפתי מסר בתגובה: "אנו מתקרבים למועד הבחירות ולמרבה הצער יש כאלה הבוחרים תמיד להעדיף את טובתם האישית. מאחר וזו הפעם השלישית בעשור האחרון, בה מר גבע משנה את תורתו והאידיאולוגיה שלו, אין בכך הפתעה של ממש שכך קורה גם הפעם. אולם מאחר ולא ניתן לשטות בכל הציבור כל הזמן, כך גם לגבי טענותיו שמידרתי והצרתי את צעדיו. ככל הנראה דבריו אלה, שאינם נכונים בעליל, נובעים מכמיהתו של מר גבע לחזר אחרי מועמדים אחרים ועל כן יישארו בגדר חלום ואגדה".

 הדר לביא מתחייבת לשקיפות

במסגרת פעילות ארגון 100 ימים של שקיפות מתנהל פרויקט "ערים שקופות" בו מתבקשים ממועמדים לראשות העירייה להתחייב לחשוף את יומניהם באופן אקטיבי. "אנחנו במסע ארוך ויש בו עליות ומורדות. בעדכון הקודם דיווחנו על 11 מועמדים שקופים חדשים, וכעת מצטרפים 4 נוספים", אמרו בארגון, "למה זה חשוב? ראש העיר עובד אצלנו. מגיע לנו לדעת. חשיפת יום העבודה של ראש העיר באופן שוטף תצמצם שחיתויות, שנפוצות פחד ברחבי הארץ, ותגן עליו ועלינו מבעלי אינטרסים צרים, האשמות והסתבכויות. כיצד? ראש העיר יחשוב פעמיים לפני פגישות שהוא לא אמור לעשות לבד. בעלי עסקים ועסקנים למיניהם יתרחקו מסדר היום שלו. מעבר לכך, הבטחה כזו מעידה רבות על תפיסת השקיפות של המועמד – ושקיפות אנחנו אוהבים. שקיפות מונעת שחיתות. אנו בשנת בחירות מקומיות ולכן יש הזדמנות לדרוש מהמועמדים להבטיח כי כאשר ייבחרו יחשפו את היומן שלהם באופן שוטף!".

המועמדת לראשות העירייה הדר לביא הצטרפה השבוע לרשימת המועמדים המתחייבים לחשיפת יומניהם לאחר היבחרם ואמרה: "על רקע הצהרתי על שקיפות יומנים במידה ואבחר, שמחה להצהיר שמקורות המימון שלי לקמפיין עצמאיים, ללא הלוואות מגורמים בעלי אינטרס. מעודדת את המועמדים האחרים להתקדם ולחשוף גם את הגורמים המממנים אותם. השבוע קמנו לעוד דיווח על ראש עיר שחשוד בעבירות שחיתות, הפעם בחדרה. למרבה הצער התופעה המכוערת הזו לא זרה לנו גם בכפר סבא. כשאנשים אומרים "זה בקטנה", או "ככה עושים כולם", או "כן הוא מושחת, אבל..." הם פשוט לא מבינים – השחיתות היא רעל. והנוגדן? שקיפות. לכן אני גאה להצטרף ליוזמה של מאה ימים של שקיפות ולהתחייב באופן ברור: אם אבחר לראשות כפר-סבא, יומן הפגישות שלי יהיה שקוף וחשוף לתושבים. הצעד הזה מצטרף למדיניות מלאה של שקיפות, במסגרתה אני גם חושפת בגלוי את מקורות המימון לקמפיין שלי (100% מימון עצמי) וקוראת למועמדים האחרים לעשות כך גם הם".

 כשביבי פגש את אורן

 חבר המועצה והמשנה לראש העירייה, אורן כהן ("ליכוד") נפגש במהלך השבוע עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתום ביקור מוצלח במיוחד  במשרד החוץ ובכנסת עם פעילים ותומכים מרחבי העיר. ממטה הליכוד נמסר כי, "ראש הממשלה חיזק את כהן ובירך אותו תוך שהוא מדגיש את חשיבותה של כפר סבא. "באתי לחזק ויצאתי מחוזק", אמר כהן לנתניהו. פגישה נוספת התקיימה עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שציין את ההיכרות רבת השנים בין השניים, תוך שהוא משבח את הפעילות הציבורית יוצאת מן הכלל של כהן למען כפר סבא.

בנוסף, נפגשו כהן והפעילים גם עם חבר ועדת איכות הסביבה, ח"כ יואב קיש אשר ממנו ביקש כהן לפעול בנושא הריחות וזיהום האוויר, בעיקר בשכונותיה המזרחיות של העיר כפר סבא. חבר הכנסת קיש הזמין את כהן לפנות אליו בכל נושא הקשור לעיר כפר סבא.

מיותר לציין כי הדלת הפתוחה שיש לאורן כהן אצל חברי הכנסת, השרים וראש הממשלה מועילה לקשר בין עריית כפר סבא לממשלת ישראל ובעצם מאפשרת אותו ומייעלת את עבודת הרשות המקומית."  בסיום הפגישה אמר כהן: "אני גאה בקשרים הטובים עם חבריי לממשלה ולכנסת ויש לי כוונה להמשיך ולמנף את הקשר הזה כדי להיטיב עם תושבי כפר סבא".

ביבי וכהן בפגישה (צילום: פרטי)

ביבי וכהן בפגישה (צילום: פרטי)

 סער עם בעלי העסקים

 המתמודד לראשות העירייה רפי סער נפגש עם סוחרים ובעלי עסקים מקומיים במטה שלו והציג את התוכנית לשמירה על מרכז העיר וכן את התוכניות לקידום העסקים הקטנים בכפר סבא: "נושא שיפור פני כפר סבא ותחזוקה שוטפת של תשתיות העיר על כל חלקיה הינם נושאים מרכזיים", אמר סער, "במסגרת תכנית העבודה שלי בתחום פיתוח העיר ושדרוג התשתיות, בכוונתי לקחת אחריות על הסוחרים ועל מרכז העיר היקרה שלנו. בעזרת תוכנית עבודה סדורה, חזון, שיתוף פעולה עם בעלי העסקים הקטנים בעיר ותושבי כפר סבא, נצא לדרך חדשה במרכז העיר". בנוסף, הסביר סער כי הוא רואה חשיבות גדולה בעסקים המקומיים בכפר סבא וכי בכוונתו לקדם אותם ולתת להם את הכלים הטובים ביותר להצלחה. "בהנהגתי נקים מטה מקצועי שישתף פעולה עם העסקים במטרה להביא למקסום הפוטנציאל הטמון בהם. המטה יסייע לעסקים בקליטה, רישוי, שיווק ומיתוג".

סער ובעלי עסקים בעיר (צילום: פרטי)

סער ובעלי עסקים בעיר (צילום: פרטי)

פוקר קוברינסקי, הצטרפה לסדבון

לימור פוקר קוברינסקי (48), תושבת כפר סבא משנת 1994 ודמות מרכזית בעיר, מצטרפת לצוות היועצים של ניצב (דימ') יוסי סדבון כיועצת אסטרטגית. פוקר קוברינסקי נשואה לשי ואם לשלושה ילדים שנולדו בעיר - שגיא בן 22 קצין בשריון, רתם בת 18 מסיימת לימודיה בביה"ס הרצוג ואיתמר בן 11 מסיים לימודיו השנה בביה"ס היסודי ברנר. היא מהנדסת תעשייה וניהול ומוסמכת בכלכלה ומנהל עסקים. בעלת רקע בפוליטיקה ועוסקת בתחומי הרגולציה. "אני מאמינה ותומכת ביוסי סדבון", אמרה פוקר קוברינסקי,  "סדבון יחזיר לעיר את הצביון שאבד לה בשנים האחרונות ויקדם את כפר סבא למקום הראוי לה כמובילה בנושאי חינוך, תשתיות, גישה וניידות, ניקיון וביטחון. יחד נפעל להשיב את מרכז העיר ורחובה הראשי ויצמן למעמדו כאזור מסחרי תוסס ולהעיר את העיר בהיבטי עסקים, תרבות, ובילוי". סדבון בירך על החלטתה של לימור להצטרף לצוות יועציו המצומצם: "יכולותיה של לימור ומעורבותה יעמדו לרשות כפר סבא כולה בכל התחומים".

פוקר קוברינסקי וסדבון (צילום: פרטי)

פוקר קוברינסקי וסדבון (צילום: פרטי)

 דור מתקן את החוק

 יו"ר ההסתדרות כפר סבא המתמודד על ראשות העירייה, שאול דור, יחד עם עורכי הדין שחר יחזקאל ודניאל אנסקי, הגישו באמצעות ח"כ עמיר פרץ הצעת חוק סופית לתיקון סעיף 30 לחוק שעות עבודה ומנוחה לעובדים, המוגדרים בתפקידי הנהלה ומשרות אמון. "התיקון יביא בשורה לציבור עצום של עובדים ויוביל לצמצום פערים והגברת אכיפה", אמר דור, "מטרת התיקון היא להילחם בתופעת ההעסקה הפסולה של עובדים במעמד הנמוך והבינוני שמוחרגים מתחולת החוק ולא נהנים מזכויות בסיסיות, שעות עבודה סדירות ותשלום בגין שעות נוספות".

עו

עו"ד אנסקי, עו"ד דניאל, ח"כ פרץ ודור (צילום: פרטי)

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מח יולדות חדשה נחנכה באיכילוב
מחלקת יולדות חדשה נחנכה ב"איכילוב"
מימין: דר רותי נאור (מנהלת האגף לשירותים חברתיים), ניר קריסטל (ממ וסגן ראש העיר), חיים ברוידא (ראש העיר), חיים כץ (שר הרווחה), אילן כהן (יור אילן, סניף רעננה) וחברי הנהלת סניף אילן בעיר בטקס פתיחת
יום ההתרמה הארצי של איל"ן
פסטיבל הכתב הראשון
עיריית כפס פתחה מרכז לסיוע משפטי
מרכז לסיוע משפטי נפתח בכפ"ס
היער הקהילתי בראש העין
היער הקהילתי בראש העין
נמצאה מנהלת לביהס דקל
נמצאה מנהלת לביה"ס דקל
"רמת השרון חופשית" מתמודדת למועצה
"הלב מלא גאווה"