כפר סבא

הפגנה: לא מפקירים את הילדים

הערב (שלישי) יפגינו הורים בכל רחבי הארץ בהמשך להגשת כתב האישום נגד המטפלת שהרגה את הפעוטה יסמין וינטה ז"ל, ההורים דורשים פיקוח מלא על המעונות

זאב שרגא 12/06/2018
הפגנה: לא מפקירים את הילדים
הפעוטה יסמין וינטה ז"ל

בימים אלה סוערת הארץ כולה, בהמשך לפרשה המזעזעת שחשפה התעללויות חוזרות ונשנות מצד המטפלת  אינה סקיבנקו בגן הילדים בפתח תקוה, שהביאו להריגתה באכזריות של הפעוטה יסמין וינטר ז"ל. בתחילת השבוע הפגינו הורים במחאה על אוזלת ידה של הממשלה לכאורה ואילו הערב (שלישי) יתקיימו הפגנות בכל רחבי הארץ, בדרישה להתחיל בפיקוח מלא על פעילותם של המעונות.

ההורים המוחים מציבים דרישות ברורות, בהן התקנת מצלמות במעגל סגור, החמרת הענישה למתעללים וביצוע הסמכה ובחני התאמה למטפלות וגננות.

טלי בילבסקי אהרון, אם לשני פעוטות מכפר סבא, אמונה על ההפגנה שתתקיים בכפר סבא: "מדובר ביוזמה שתתקיים הערב בכ–20 ערים ברחבי הארץ והרמתי את הכפפה, בכדי לארגן את ההפגנה בכפר סבא",היא אומרת, "יש לנו 15 שבועות של חופשת לידה שאחריהם אנחנו חוזרים לעבודה אבל הממשלה לא דואגת לפקח על המעונות של הילדים שלנו. מותקנות מצלמות אבטחה בכל עסק היום, יש מבדקים לפני שהופכים לנציגי שירות בחברה עסקית, אז איך זה שמי שמטפל בתינוקות לא עובר שום בדיקה טרם העסקתו?

"אנחנו רוצים להוציא לרחובות אלפי מפגינים כי חייבים להפסיק לשתוק – על קוטג' ועל יוקר המחיה ישנו שבועות ברוטשילד, לא ייתכן שעל זה נשתוק. אין אפילו רשימה שחורה, מטפלת שנמצאת באמצע הליך משפטי יכולה ללכת ולעבוד במקום אחר מבלי שאיש ידע על זה. אנחנו מדברים על הדבר היקר לנו מכל והשיח חייב להתקיים סביב הפיקוח על הגנים, לא פחות מאשר על יוקר המחיה שמטריד את כולנו.

  "חשוב להדגיש שלא מדובר במאבק נגד גננות וסייעות שעובדות בעבודה אינטנסיבית ולא פשוטה בכלל. הבן הגדול שלי נמצא בגן מדהים ואנחנו כמו משפחה עם אנשי הצוות, המאבק הוא לצורך פיקוח ומיסוד הפעילות של המעונות בכדי למנוע מקרים אחרים".

  ההפגנה בכפר סבא תתקיים כאמור הערב, בשעה 17:00 ברחבת קניון ערים ברחוב ווייצמן. פרטים אודות ההפגנה ניתן למצוא בקישור לאירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/ events/598202527211796/

 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 16/08/2018
שוד בנק במרכז כפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 15/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
כשחוזרים ללימודים מנשקים ונוסעים
הרב סיים את תפקידו אך דרש להמשיך לקבל משכורת
הרב סיים את תפקידו אך דרש שכר
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
אכיפה עם רחפנים בכינרת
בת חמש טבעה בצימר בצפון
בת חמש טבעה בצימר בצפון
בעקבות המחלה למדתי לאהוב את עצמי
שלובות
נערות לדוגמה
נערות לדוגמה
צפת: שוקי אוחנה מתמודדות לראשות העירייה
צפת: שוקי אוחנה מתמודד לרה"ע