כפר סבא

חינוך וקהילה בכפר סבא

הורי גן מרווה השביתו את הלימודים, תלמידי מגמת התקשורת וניו מדיה בתיכון אורט שפירא בכפר סבא נרתמו לטובת קמפיין מחאת הנכים והסכם קיבוצי חדש לעובדי מפעל המים

זאב שרגא 13/06/2018
חינוך וקהילה בכפר סבא
אופק מלובני, ליאור מסיקה, רז קליינמן ומאי מורן (צילום: פרטי)

ההורים השביתו את הגן

 בשבוע שעבר חשפנו אודות מחאתם של הורי גן מרווה בכפר סבא, נוכח ליקויים באיוש אנשי הצוות בגן, שהביאו לדברי ההורים,  לאירועים חוזרים ונשנים של חוסר משמעת ועף אלימות בקרב הילדים. ההורים פתחו בקמפיין בפייסבוק ותיארו את תמונת המצב בגן, כשהם מבקשים את התערבותה המיידית של מנהלת מחלקת הגנים. ביום רביעי שעבר הגיעו נציגי ההורים לישיבת המועצה, שם ביקשו להשמיע את קולם ואילו ביום שישי החליטו להשבית את הגן והגיעו עם ילדיהם להפגנה מול משרדי העירייה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא בהובלת אגף החינוך, השירות הפסיכולוגי והחברה לתרבות ופנאי ממשיכה ללוות את ילדי הגן והוריהם ומקיימת עמם שיח יומיומי, וזאת לאחר שמנהלת האגף טיפלה בנושא באופן אישיצוות הגן מקבל הנחייה צמודה והפעילות בגן מתנהלת באופן מותאם. חשוב לציין כי בגן המדובר קיים צוות בוקר קבוע שמלווה את ילדי הגן החל מתחילת שנת הלימודיםלפני מספר חודשים שובצה בגן אם בית קבועה שקיבלה תגבור ובשעות הצהריים ניתן מענה של ארבע נשות צוות." 

 נכה, לא חצי בנאדם

 תלמידי מגמת התקשורת וניו מדיה בתיכון אורט שפירא בכפר סבא נרתמו לטובת קמפיין מחאת הנכים, "נכה, לא חצצי בנאדם" ויצרו סרט מרגש בהשתתפותו של אלכס פרידמן, מעין דוקו קצר במהלכו ליוו את פרידמן בפעילותו להעלאת קצבאות הנכים. את הסרטון יצרו התלמידים אופק מלובני, ליאור מסיקה, רז קליינמן ומאי מורן וזכו לפוסט מפרגן בדף הפייסבוק "נכה,לא חצי בנאדם": "מאי, אופק, ליאור ורז פנו אלינו לפני מספר חודשים וביקשו ללוות את העמותה במסגרת הלימודים, בין היתר להפיק סרטון דוקומנטרי על המאבק," נכתב בדף, "החבר'ה האלה, רק בני 16-17, היו אתנו בישורת האחרונה וביום הגורלי של העברת החוק בכנסת באופן הכי מקצועי, קפדני ומסור שיש. תיעדו כל רגע וכל שנייה, ובעיקר ריגשו את כולנו. הם דור העתיד והעתיד נראה טוב." לצפייה בסרטון: https://goo.gl/qBtrji

הסכם קיבוצי חדש לעובדי מפעל המים

בתום מו"מ שנמשך כשנתיים, נחתם הסכם קיבוצי ראשון לעובדי מפעל מים כפר סבא. ההסכם, הכולל שורה ארוכה של סעיפים המיטיבים עם העובדים ושומרים על זכויותיהם, נחתם בין יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות במרחב השרון יוחנן נתנזון, יו"ר ההסתדרות בסניף כפר-סבא הוד השרון שאול דור, יו"ר הוועד אבי גמילי ויו"ר מפעל המים איציק יואל.

 "ניהול המו"מ נתקל לא פעם בקשיים רבים, אך יחד עם זאת הגענו בסופו של יום להסכמות על כל המחלוקות שהיו בינינו. זהו בוקר חדש לעובדי מפעל המים ותושבי כפר סבא. בהזדמנות זו ברצוני להודות לכל מי שנטל חלק במו"מ והביאו לכדי סיום," אמר דור עם חתימת ההסכם.

יו"ר מפעל המים איציק יואל מסר בתגובה: "מסע של כשנתיים הסתיים לשביעות רצון הצדדים. משך הזמן הרב נמשך לאור דרישתי לקבע אחת ולתמיד את ההסכם הקיבוצי החל ביחס ובהטעמה לחוקת העבודה הנהוגה במשק. נושא שלא היה מוסדר משפטית והיה ניתן לפרשנויות שונות ובמיוחד בפרישת עובדים לפנסיה. עם חתימת ההסכם כלשונו הוטמעו  בהסכם העבודה הנושאים שהיו במחלוקת .יש לציין את תרומת יו"ר המעוף בהסתדרות מר ארנון בן דוד וצוותו, אשר שימשו כמגשרים לשביעות רצוננו המשותף".

 נציין כי המו"מ להסכם לווה על ידי מנהל חטיבת הרשויות המקומיות בהסתדרות עו"ד גיל בר-טל, עו"ד שחר יחזקאל מההסתדרות במרחב השרון ועורכי הדין ממשרד סוקניק, מטעם ועד העובדים.

 

חותמים על הסכם קיבוצי חדש במפעל המים (צילום באדיבות ההסתדרות)

חותמים על הסכם קיבוצי חדש במפעל המים (צילום באדיבות ההסתדרות)

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה נהרגה בתאונה בתל אביב
מהודו ליהדות
מהודו ליהדות
תמיר גילת ואתי קוברובסקי. תערוכה חדשה
תערוכת יצירות של האמנית אתי קוברובסקי ברמת השרון
המתנדב המצטיין
בראוניז  שוקולד וריקוטה
בראוניז שוקולד וריקוטה
ראש עיריית כפר סבא , רפי סער
365 מעלות של שקיפות
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה ביוזמה מבורכת לקראת חג הפורים
בין ארבע הגדולות