כפר סבא

עסקים בשבת- חוק העזר לא ישונה

מועצת העיר כפ"ס הסירה את ההצעה לסדר לשינוי חוק העזר העירוני בנושא פתיחת עסקים בעיר בשבת. חבר המועצה עילאי הרסגור-הנדין: "סיעתי הייתה היחידה שתמכה בשינוי חוק העזר"

זאב שרגא 13/06/2018
עסקים בשבת- נדחתה הצעה לשינוי חקו העזר העירוני
עילאי הרסגור הנדין, "פחדו לתמוך" (צילום: פרטי)

בישיבת מועצת העיר כפר סבא, בשבוע שעבר, עלתה הצעה לסדר של חברי סיעת מרצ, עילאי הרסגור-הנדין ופליאה קטנר, בה ביקשו לקבל החלטה על תחילתו של הליך לשינוי חוק העזר העירוני האוסר פתיחתם של בתי עסק בשבת בכפר סבא.

בהצעתם ביקשו השניים כי, "עיריית כפר סבא תחל בהכנה משפטית של הצעת חוק עזר 'פתיחתן וסגירתן של חנויות', אשר יחליף את חוק העזר הנוכחי. במסגרת טיוטת ההצעה שתובא לדיון תעשה התייחסות מנומקת להצעת חוק העזר המצורפת. חוק העזר החדש יובא להצבעה לא יאוחר מחודש ספטמבר 2018".

 "סיעתי הייתה היחידה שתמכה בשינוי חוק העזר, שהוא חוק של כפייה דתית שצפוי להיאכף ברגע שהעתירה לסגירת עסקים בשבת תתקבל על ידי בית המשפט", אמר הרסגור-הנדין, המתמודד לראשות העירייה, "בכך עיריית כפר סבא גם נכנעה במאבק נגד 'חוק המרכולים', משום שהיא לא תצטרף לעתירה נגדו לבג"ץ כשהיא עצמה לא מנסה לשנות את חוק העזר שלה. ההצעה הנוכחית הוכנה באופן שבו שלא תהיה בעיה אידאולוגית לחברי המועצה לתמוך בה, ודיברה על תהליך שבסופו ישונה חוק העזר בהסכמה. אפילו בכך הם פחדו לתמוך. ההתבצרות של כל שאר סיעות המועצה בהגנה על חוק מיושן ופוגעני אומרת הכל. תודה לכל תושבי העיר שנותנים גב לפעילות בנושא ומחזקים אותי בכך. ביחד ננצח את הכפייה ונגן על העסקים שהעירייה התריעה בפניהם שיוטלו עליהם קנסות אם ימשיכו להיפתח בשבתות".

 

 

 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
 מצמיחים את מנהיגי המחר
מצמיחים את מנהיגי המחר
המדינה בגדה בנו
"המדינה בגדה בנו"
אופטימיות זהירה
מדי יום מתגלים בישראל 82 חולי סרטן חדשים
מדי יום מתגלים בישראל 82 חולי סרטן חדשים
נדחתה ההתנגדות לתוכנית הותמל באופקים
נדחתה ההתנגדות לתוכנית הותמ"ל באופקים
תביא את מה שיש עליך או שארצח אותך
"תביא מה שיש עליך או שארצח אותך"
מדוע אין גינת שעשועים במתחם זרובבל?
נעצרו חשודים בחשד לתקיפה בבית כנסת