כפר סבא

סוגי מעלונים שונים לסוגי מדרגות

חרף מאמצים רבים מצד הממשלה להקל על חייה של נכים ובעלי מוגבלויות, בדמות חוקים ונהלים שנאכפים לגבי מקומות ציבוריים, עסקים ומוסדות, עדיין יש לא מעט מכשולים יום יומיים. המכשול הגדול ביותר, המכשול הקלאסי יש לומר, הם המדרגות. כיצד אפשר לפתור את הבעיה?

אתר לוקאל 24/06/2018
pixabay

מגוון פתרונות לבעיית המדרגות

כדי שנכים ובעלי מוגבלויות יוכלו לעלות גרמי מדרגות כמו כולם, יש לא מעט אפשרויות שעומדות לפני העסק או המוסד כדי לאפשר זאת. האפשרות הפשוטה ביותר, זו שלא מצריכה התקנה של מתקן מסוים, היא כמובן בניית רמפה שיכולה לספק עלייה בטוחה ונוחה לאלו שמתניידים על כיסא הגלגלים. פתרון זה יכול להיות טוב לכיסאות גלגלים אך הוא עדיין לא פתרון טוב להולכים על קביים, אנשים עם קשיי הליכה ולא רק לבעלי מוגבלויות אלא גם לבני הגיל השלישי ואוכלוסיות מוחלשות אחרות. אם מעלית נשמע לכם פתרון יקר שלא תמיד אפשרי, זה הזמן להכיר את מעלוני המדרגות.

מהו מעלון מדרגות?

מעלון מדרגות הוא למעשה מתקן די קטן, שיכול להפוך את החיים של נכים, בעלי מוגבלויות, בני הגיל השלישי וכל אדם שלא יכול לעלות גרמי מדרגות בכוחות עצמו, להרבה יותר פשוטים. מעלון המדרגות מותקן בצדי גרם המדרגות, הוא יכול להיות מותקן גם על המעקה וכמובן על הקיר כך שהוא מתאים לכל המדרגות. הוא מורכב משלושה חלקים עיקריים כאשר החלק הראשון הוא המשטח שעליו הנוסע יוכל לעלות, ממערכת ההנעה שלרוב תהיה חזקה, בטוחה וכמובן מונעת על חשמל עם אפשרות ידנית למקרה חירום, וכמובן המסילה שעליו המעלון נע באיטיות ובזהירות.

אלו סוגי מעלוני מדרגות קיימים?

·        מעלון מדרגות יכול להתאים לכל גרמי המדרגות. יש מעלוני מדרגות שממוקמים במדרגות ארוכות במיוחד, בעיקר במוסדות ציבוריים כאשר אי אפשר להתקין מעלית או שמא זה פשוט פחות יעי לאו פחות משתלם, לצד מעלונים ביתיים למספר מדרגות ספורות. מעבר לשוני בעיצובי המעלונים, ההתקנה יכולה להיות שונה עקב תנאי השטח כאשר אורך ויכולת ההעמסה של המעלות משתנים.

·        יש מעלונים שיכולים להיות מותאמים לישיבה, וכך יהיו מתאימים לבעלי מוגבלויות ולבני הגיל השלישי, בעוד יש מעלונים שמתאימים לנשיאת כיסא גלגלים. כאן יש צורך להתאים את המעלונים לאופי השימוש כאשר לרוב המעלונים המתקדמים יש אפשרות לשתי סוגי השימושים בזכות מושב מתקפל.

מעלוני מדרגות יכולים להפוך את החיים של הנכים להרבה יותר מאושרים, אך כדי להגשים זאת בצורה מלאה יש לבחור את המעלון המתאים ביותר. ההתאמה הכי טובה תגיע אחרי סקר שוק מעמיק ובחינת של כל מאפייניו, כולל התאמה התקציב שעומד לרשותכם.

לפרטים היכנסו לאתר 

http://www.rampalift.co.il//

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתכון לאסאדו צ'ימיצ'ורי בורגר
"אתנה הולכות רחוק"
המתנדב המצטיין
שגעון פורים  בחנות הכי סגולה בהרצליה
משנכנס סגול מרבין בשמחה
תחפושות פורים לפעוטות
מבצע תחפושות פורים ברשת חנויות קרטרס וברשת H&O
מי אמור להחליף את פח?
"זה לא התפקיד שלי להחליף את הפח"
העצמה פוליטית לנשים
מהפכת הדור החדש?
מהפכת הדור החדש?