כפר סבא

מאמן ומנגן

תכירו את איתי בכרך, המשלב בין אימון באקדמיה לכדורעף לבין היותו מוזיקאי בשתי להקות פעילות. בכרך מספר על השילוב המעניין, התגובות שהוא מקבל ומדוע אין לו בעיה להופיע אחרי הפסד. ראיון בקצב אחר

זאב גולדשמיט 05/07/2018
איתי בכרך. שילוב שממלא אותי (צילום: פרטי)

מתי ראיתם בפעם האחרונה מאמן כדורעף שמנגן, שר ומופיע על במה? אז זהו, שיש אחד כזה והוא מכאן, מכפר סבא. איתי בכרך שמאמן באקדמיה לכדורעף של הפועל כפר סבא הוא, בין שלל עיסוקיו הוא גם  מוזיקאי, שמופיע בשתי להקות.                                                                               

לפני שש שנים בכרך עלה לכותרות כשאימן בליגת העל את הקבוצה הבוגרת של הפועל כפר סבא. במשך שלוש עונות הצעיד אותה לצמרת. היום הוא ממשיך לעבוד במועדון הכפר סבאי עם בני נוער, מאמן את קבוצת הילדות של "בר לב" (גילאי 15-13) ונהנה מאוד.                                                 

בכרך משלב בו זמנית את שתי ההנאות שלו בחיים. בין אימון למשחק הוא מוזיקאי במשרה מלאה. הוא מלמד גיטרה, מלמד שירה, מקליט באולפן וחבר בשני הרכבים של להקות "קינג ג'ורג'" ו-"בנדלס". מדובר בלהקות בסגנונות שונים, שהוא גם כותב את החומרים.                                                      

בכרך: "קינג ג'ורג' שוקדים בימים אלה על אלבום ראשון, שייצא באוקטובר, וכרגע נמצאים בסיבוב הופעות השקה של האלבום. ההופעה הקרובה תתקיים ב- 11 באוגוסט בלבונטין 7. קינג ג'ורג' מנגנת מוזיקה פאנק-דיסקו בעוד בנדלס זו להקת רוק. אך תשאל אותי היכן אני נהנה יותר, בשניהם אני נהנה באותה מידה".

איתי, איך משלבים מוזיקה ואימון קבוצת ספורט?

"יש הרבה דברים חופפים. בשני התחומים מדובר בעבודה מאוד סיזיפית, לצד תחרותיות ויצירתיות. בעיניי ספורטאי טוב הוא אומן, שכל הזמן צריך לייצר. להיות מאמן צריך להיות כריזמטי, בעל נוכחות בדיוק מה שזמר צריך".

אלו תגובות אתה מקבל בעולם הספורט, כשרואים אותך מופיע על במה?

"בעיניי זה הכי טבעי. יש כאלה שהדבר נראה להם קצת מוזר, אבל את התגובות האמיתיות אני מקבל מהקהל מעולם הכדורעף, שבאים לראות אותי על הבמה, וכשאני ושואל אותם בסיום ההופעה: 'תגידו, איך היה לראות אותי בכובע השני שלי' , והם אומרים שזה נראה טבעי לגמרי. אני כותב וגם שר ומנגן. בקינג ג'ורג' יש לי שותף, זאב סולומון, שכותב איתי את השירים. בבנדלס יש לי שותף, אסי קריספין".

היכן אתה יותר מביא את עצמך יותר לידי ביטוי?

"אתן לך תשובה של פוליטיקאים: השילוב של מוזיקה ואימון ממלא אותי וגורם לי להתרגשות. אני לא מצליח להתמלא רק מאחד התחומים, וזה מונע ממני שחיקה מנטאלית".

האם אתה מופיע גם אחרי משחק שבו קבוצתך הפסידה?

"אם אני צריך להופיע אחרי הפסד זה קלאסי, שחרור אולטימטיבי. מה האלטרנטיבה, לשבת מדוכא בבית? אני עושה הפרדה מלאה בין שני הדברים".

בכרך מעיד על עצמו שלמוזיקה נכנס בגיל מאוחר, בהיותו בן 20 אחרי שחווה משבר שקשור לכדורעף. "יום אחד החלטתי להגשים חלום ילדות. יש אנשים שמחכים להגיע לגיל הפנסיה כדי להגשים חלומות, אבל אני לא מחכה, ועובד קשה כדי להגשים חלומות. במקום לשבת בבית ולהשתעמם בחלון של זמן שהיה לי, למדתי לנגן על גיטרה, בשלב מסוים למדתי ברימון, והתקדמתי עם הזמן".                   

בכרך הוא אדם חביב, שלא מתעצבן בקלות. גם כשאימן בליגת העל קיבל בהבנה שאלות קשות שלך עיתונאים אחרי הפסדים.                                                                            

בכרך: "אין הרבה אנשים שעוסקים במה שהם אוהבים, ואני כן. נולדתי לתוך הכדורעף, הגשמתי כמעט את כל החלומות שיש לי בכדורעף. מאוד אוהב לעבוד עם ילדים, השאיפה שלי כעת היא להמשיך לגדל דורות של שחקניות, וכשיגדלו לומר שהן התחילו אצלי".

חולם לחזור לאמן בוגרים?

"לא פוסל שום אפשרות. אני מחובר מאוד למועדון הפועל כפר סבא. אני במועדון מכיתה ד', תחילה כשחקן ובהמשך כמאמן. טוב לי היכן שאני נמצא, ומה שיהיה, יהיה".

 

 

איתי בכרך. שילוב שממלא אותי (צילום: פרטי)

 

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 15/11/2018
זאב גולדשמיט 15/11/2018
זאב גולדשמיט 15/11/2018
זאב גולדשמיט 08/11/2018
זאב גולדשמיט 08/11/2018
זאב גולדשמיט 08/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
תנו לקרוא בשקט
תחנות ההצלה יפעלו גם בחורף
חסימה בסוקולוב
מחטף או החלפת חדרים?
מחטף או החלפת חדרים?
הונאות אשראי
אומרים לא לאלימות!
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
גבולות