כפר סבא

מנכ"ל משרד החינוך ביקר בכפ"ס

המפגש, במהלכו פגש המנכ"ל את ראש העירייה ואנשי חינוך, נועד לקדם תהליכים חינוכיים והוא התקיים על רקע נתוני התמונה החינוכית ברשות.

תמי מאור 10/07/2018
שמואל אבואב וצביקה צרפתי (צילום: דוברות)

עיריית כפר סבא בהובלת אגף החינוך אירחה השבוע את מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ונציגי מחוז מרכז שנפגשו עם ראש העירייה, צביקה צרפתי, ואנשי החינוך בעיר למפגש שיח לקידום תהליכים חינוכיים מבוססי נתונים וקידום מערכת החינוך בעיר. במפגש נכחו גם: מנהלת אגף החינוך- אורלי פרומן, מנהלי בתי הספר ומפקחי משרד החינוך ברשות המקומית. 

המפגש נועד לקדם תהליכים חינוכיים והוא התקיים על רקע נתוני התמונה החינוכית ברשות. נתוני התמונה החינוכית כוללים נתונים אודות אקלים בתי הספר, הישגיים לימודיים והישגים ערכיים, מידע אודות תקציב לתלמיד לשנה, נתוני התמדה ונשירה, ממוצע תלמידים בכיתה ועוד.

כמו כן, שמע מנכ"ל המשרד על המערכת החינוך המצוינת בעיר כפר סבא, בין היתר על: טיוטת התכנית האסטרטגית, עבודה משותפת עם ועדי ההורים בעיר, שבוע החינוך, דיגיטציה בבתי הספר ובגנים, פתיחת מגמות טכנולוגיות, הישגי התלמידים הכפר סבאים ורבים נוספים.

אבואב: "צמיחת מערכת החינוך תלויה בטיב שיתוף הפעולה בין כל גורמי החינוך, שכן חינוך משמעו שילוב ידיים ועשייה משותפת. איכותה של כפר סבא היא הנוף ההיסטורי שניבט מסיפורם של הותיקים, יחד עם ההתפתחות והצמיחה של העיר. שנת הלימודים שהסתיימה לפני כשבועיים עומדת בסימן צמצום פערים, הישגים לימודיים דוגמת רפורמת האנגלית הדבורה, הישגים ערכיים והשקעה נרחבת בגיל הרך. נמשיך לפעול לחיזוק איכות ההוראה להצלחת תלמידי ישראל".

 צרפתי: "אני גאה לומר כי מערכת החינוך בכפר סבא היא מהטובות בארץ, וזאת בזכות ההשקעה הרבה בהון האנושי, בתוכניות הלימוד ובשיפור תנאי הלמידה. לכל אחד מאתנו יש חלק בחינוך דור הישגי, אינטליגנטי ומיוחד במינו, השואף לקדמה, לחידושים ולטכנולוגיה. עיריית כפר סבא משקיעה משאבים רבים בקידום החינוך העירוני, ופועלת כל העת להתאמה מרבית לאוכלוסיית התושבים. כך בשנה האחרונה ביצענו הליך חשיבה מקצועי שכלל גם שיתוף ציבור ליצירת התכנית האסטרטגית, תכננו בניית מרכז מעבדות מדעים בקריית התיכונים, פתחנו מגמות טכנולוגיות חדשות ורבים נוספים. במקביל, אנו חושבים כיצד לייעל את המערכת ואיך להצעיד את העיר לקדמה טכנולוגית, חינוכית וערכית תוך יצירתיות מרבית".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מוחים נגד אלימות כלפי נשים
בפסח הזה הישראלים זרקו יותר
בפסח הזה הישראלים זרקו יותר
אם ובתה נהרגו בתאונה ליד קרית גת
ביולא ובצהרונים של מגוונים לא ניתנת הנחה לנכים
אין הנחה לנכים בגני היול"א ובצהרונים של מגוונים
ישיבת מועצת עיריית רעננה
איזו החלטה התקבלה בישיבת מועצת העיר?
מפגש עם קהילת כינור דוד
מפילים מחיצות
פ"ת אומרת לא לאלימות כלפי נשים
גיל יעקב. הגיע מבני הרצליה
הבניה הסתיימה