כפר סבא

הוסרה הצעה להפעלת שאטלים בשבת

יו"ר האופוזיציה, עו"ד יובל לוי, הצביע עם הקואליציה נגד ההצעה של חברי סיעת מרצ להפעלת שאטלים בכפר סבא בשבת. חברי הקואליציה עו"ד רויטל לן כהן ויהודה יוגד, הצביעו שלא להסיר את ההצעה מסדר היום

זאב שרגא 11/07/2018
הוסרה הצעה לסדר להפעלת שאטלים בשבת
ישיבת המועצה. ההצעה הוסרה

בישיבת המועצה שהתקיימה ביום רביעי שעבר ביקשו חברי סיעת מרצ, עילאי הרסגור-הנדין ופליאה קטנר להעלות הצעה לסדר היום, להפעלתם של שאטלים עירוניים בשבת בעיר. "לאחר שבשנים האחרונות הפעילו עיריות הרצליה, רמת השרון, חולון מודיעין ועיריות נוספות הסעות עירוניות במהלך השבת, עיריית כפר סבא עדיין נותרת מאחור", כתבו השניים בהצעתם, "המצב הנוכחי, בו לא מתאפשרת ניידות שלא באמצעות רכב פרטי או מוניות, פוגע בשכבות רבות באוכלוסיית תושבי כפר סבא: בתושבים שאין בבעלותם רכב פרטי מסיבות כלכליות, בתושבים שאין ברשותם רישיון נהיגה, בנוער, בצעירים שמעוניינים לשתות ולא רוצים לנהוג בניגוד לחוק ולסכן חיי אדם ובתושבים שמעדיפים להשאיר את הרכב בבית ולחסוך את חיפוש החניה.

"בסקר שנערך בשנת 2013 על ידי עיריית כפר סבא התברר כי כ-70% מתושבי העיר נוהגים לבלות בערים אחרות בערבי שישי וכ-75% מהם עושים זאת בשבת. עוד התברר שיעד הנסיעה הפופולארי ביותר בשבתות במהלך הקיץ הוא חוף הים בהרצליה. על כפר סבא כעיר ירוקה לקדם הפעלת תחבורה בסופי השבוע עבור תושביה. כך נעודד תושבים להפחית את השימוש ברכב הפרטי וניישם הלכה למעשה את ערכי הקיימות. הצעה כמעט זהה שהגשנו נדחתה על ידי מועצה זו לפני כשנתיים. אנחנו מקווים שכעת יהיה רצון לקדם את העניין".

 על פי ההצעה, "עיריית כפר סבא תפעיל עבור תושביה במהלך ימי השבת הסעות בשעות קבועות לאחד מחופי הים ובחזרה, החל מהשבוע הבא ועד תום עונת הרחצה. שירות זה יתחדש מדי שנה במשך כל עונת הרחצה. העירייה תפעיל עבור תושביה הסעות בשעות קבועות לתל אביב ובחזרה במהלך לילות שישי במשך כל סופי השבוע. השאטלים העירוניים יופעלו עד תחילת הפעלת קווי מוניות השירות או קווי אוטובוס סדירים, בהתאם להחלטות משרד התחבורה".

  סגן ראש העירייה, עו"ד איתן צנעני אמר בתגובה להצעה כי, "ההצעה עלתה לדיון במועצה ביום 5.10.16 והוסרה מסדר היום. לא היה שום שינוי בנסיבות שמצדיק שיני בהחלטה שהתקבלה אז, זולת העובדה שאנחנו נמצאים ערב בחירות. עמדת עיריית כפר סבא אז והיום היא כי תחבורה ציבורית תופעל על ידי משרד התחבורה ולא על ידי הרשות המקומית. בכפר סבא פועלות מוניות שירות 24/7 כך שכל תושב יוכל להתנייד למחוז חפצו בכל יום מימי השבוע".

בהמשך התקיימה הצבעה באם להסיר את ההצעה מסדר היום או לקיים דיון בנושא. יו"ר האופוזיציה עו"ד יובל לוי הצביע עם הקואליציה להסרת ההצעה ואילו חברי הקואליציה, עו"ד רויטל לן כהן ויהודה יוגד הצביעו נגד הסרת ההצעה, יחד עם חברם לסיעה לשעבר, הרסגור הנדין וקטנר.


זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שבוע של פעילויות לכל המשפחה
יהושע שפונדר , מחירי הדירות ימשיכו לעלות
בכמה אחוזים עלו הדירות ברמת השרון?
הרצאה לצעירי רעננה בנושא תלוש שכר ומיצוי זכויות עובד
הרצאה לצעירי רעננה בנושא תלוש שכר ומיצוי זכויות עובד
תאונת דרכים בין שתי משאיות סמוך לצריפין
תאונת דרכים בין שתי משאיות סמוך לצריפין
נביא את שדרות לגבהים חדשים
"יחד נביא את שדרות לגבהים חדשים"
משפחת לוחמי האש
פועל נפצע קשה לאחר שנפל מגובה רב
בר מדליקה