כפר סבא

מדברים על "מהיר לעיר"

עיריית כפר סבא מתקיים שני כנסים בנושא תוכנית "מהיר לעיר". הציבור מוזמן

כתב לוקאל 11/07/2018
איתי צחר. מזמין את הציבור (צילום: דוברות)

עיריית כפר סבא ממשיכה בפעולות לשיתוף הציבור בנושא תכנית "מהיר לעיר", ובמסגרת זו תקיים במהלך חודש יולי שני כנסים לתושבי העיר. הכנסים יתקיימו בתאריכים: 16.7 בין השעות 18:00- 21:00 וב- 30.7 בין השעות 17:00- 21:00 במרכז הנוער העירוני ברחוב דוד אלעזר 3. כחלק ממהלך זה פורסם עמוד ייעודי באתר האינטרנט של העירייה ובו מידע רב ומפורט אודות התוכנית ומענה לשאלות נפוצות. כמו כן, הופץ עלון מידע לבתי התושבים, וכן מונגש המידע גם באמצעות דף הפייסבוק העירוני. מהלכים אלה נועדו להעביר את כל המידע החשוב לתושבים, לשמוע את הערותיהם, ללמוד על הצרכים השונים וכן לפרט אודות התהליך הצפוי ולהשיב על שאלות.

'מהיר לעיר' הוא פרויקט לאומי ליצירת רשת של נתיבי תחבורה ציבורית במטרופולין ת"א, אותו מקדם משרד התחבורה בשיתוף חברת נתיבי איילון, ובו משתתפות 17 רשויות מקומיות שחתמו על הסכמים לקידום הפרויקט בתחומן ביניהן: כפר סבא, תל אביב-יפו, ראשון לציון, רמת גן, בני ברק, קריית אונו, רעננה, הוד השרון, הרצליה ועוד. מדובר בפרויקט בעל חשיבות תחבורתית עצומה, שמטרתו לתת לתושבים אלטרנטיבה לרכב הפרטי, על מנת להקל על הפקקים בעיר.

בעירייה מציינים כי, הצטרפותה של כפר סבא לפרויקט הארצי הוא חלק משיפור השירות לתושבים הן מבחינת דרכי תחבורה יעילות יותר והן מבחינת הפחתת זיהום אוויר, כאשר במסגרת הפרויקט, יתקיימו לצד נתיבי ההעדפה, עבודות לשיפור פני העיר, סלילת שבילי אופניים, הקמת תחנות אוטובוסים חדישות ועוד, במימון משרד התחבורה בגובה של כ- 200 מיליון ש"ח. רשת הנת"צים (נתיבי תחבורה ציבורית) תביא לשיפור רמת השירות של התחבורה הציבורית, צמצום זמני הנסיעה, הגברת תדירות האוטובוסים, נוחות ונגישות הנסיעה לקהלי יעד גדולים יותר.

במסגרת הפרויקט יוסב נתיב אחד, השמאלי, ברחוב ויצמן לטובת התחבורה הציבורית, כך שייוצרו כ- 9 ק"מ של צירי העדפה לתחבורה ציבורית. מלבד זאת, יתבצעו גם עבודות לחידוש הרחוב לרבות: סלילת שבילי אופניים ייעודיים, שדרוג מדרכות, תוספת ריהוט רחוב, תאורת הרחוב ויצירת זהות אדריכלית אחידה, ייחודית ואטרקטיבית לרחוב וייצמן.  

העבודות, אשר יחלו לקראת סוף 2018, תבוצענה ב-3 מקטעים. בשלב הראשון תבוצע סלילה זמנית במרכז הכביש ברחוב ויצמן עד לרחוב העמק, ותישמר האפשרות לנסיעה בשני נתיבים לשני הכיוונים- בדיוק כמו היום. החל מיולי 2019 ובמשך כ- 30 חודשים יתקיימו עבודות במקטעים שונים ברחובות ויצמן וטשרניחובסקי, כאשר בכל זמן במהלך העבודות תתאפשר נסיעת רכבים בנתיב אחד לפחות לכל כיוון.

תכנון הפרויקט בוצע בקפדנות כדי להבטיח את צרכיהם של העסקים באזור במהלך העבודות ולאחר סיומן, לרבות: נגישות מבקרים לחנויות ונגישות לרכבים מסחריים לשם פריקה וטעינה. הפרויקט יבוצע בתיאום עם בעלי העסקים, תוך שמירה על קשר רציף איתם באמצעות מוקד העירייה, קשרי קהילה מטעם חברת נתיבי איילון ובליווי כלל הגורמים המקצועיים בעירייה.  כל פנייה תיענה באופן מסודר ומהיר. 

איתי צחר, מנכ"ל העירייה, "כמות כלי הרכב במדינת ישראל ביחס לכבישים היא מהגבוהות בעולם ונמצאת בגידול מתמיד. בתוך שלוש שנים גדל מספר כלי הרכב בקרוב ל-20% בעוד שטח הדרכים גדל רק בכ-6%. החישוב הוא פשוט- ללא מעבר לאמצעי תחבורה ארצית אנו דוהרים להרעה משמעותית במצב התנועה, להגדלת זיהום האוויר וזמן הפקקים. העיר כפר סבא כעיר הנמצא במרכז הארץ ונהנית מגידול אוכלוסייה מתמיד מחויבת לקדם את נושא התחבורה הציבורית עוד ועוד. אנו מודעים לקשיים שעלולים להתעורר בעת ביצוע עבודות תשתית ונפעל במלוא הרגישות לצרכי הציבור הרחב והסוחרים ונתחשב ככל הניתן בצרכים אלו. אני מזמין אתכם לקחת חלק במפגשים, לקרוא את המידע, לשמוע ולהשמיע. השתתפותכם הפעילה חשובה".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חודש טבע וקיימות באושילנד
סיירת חסד ייחודית
מי קרא לך סח"י ?
מגדל העמק: קייטנות עד אמצע אוגוסט
מקדמים אומנות בכפר סבא
"מלכת השלג"
המלצות מרכז שניידר לרפואת ילדים לקראת ראש השנה
תומך או לא תומך?
משה פדלון , עיריית הרצליה תכבד את החלטות בית המשפט באם יהיו כאלו.
"זה פשוט מחטף"