כפר סבא

ספיר ניסני הודתה בקשר הסיבתי שהוביל למות אמה

בעקבות תיקון נוסף בכתב האישום שבמסגרתו נקבע כי "אירעה הסתבכות חריגה של פרוצדורה רפואית ואין לה קשר ישיר לכוויותיה של האם", העיתונאית ספיר ניסני הודתה כעת לא רק בגרימת מוות ברשלנות אלא גם בקשר הסיבתי שהביא למות האם

מיכאל פרוסמושקין 12/07/2018
ספיר ניסני. הודתה בקשר הסיבתי (צילום: ארכיון מערכת)

העיתונאית ספיר ניסני, אשר הואשמה כי שפכה שמן רותח על אמה מרים ניסני ז"ל בבית המשפחה בכפר סבא, הודתה השבוע, במסגרת כתב אישום מתוקן, גם בקשר הסיבתי שהוביל למות האם – סוגיה שהייתה עד כה במחלוקת בין הפרקליטות להגנה.

כזכור, לפני חודשיים בית משפט השלום בפ"ת קבע כי ניסני ביצעה את המיוחס לה – וזאת בעקבות הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים לאחר סאגה משפטית ארוכה. עוד הוסכם אז בהסדר כי ניסני תכפור בקיומו של קשר סיבתי בין הכוויות שגרמה לאמה לבין תוצאת המוות וינוהל הליך הוכחות באופן ממוקד בהיבט זה בלבד.

השבוע, לאחר הידברות בין הפרקליטות וסנגורה של ניסני, עו"ד גיל עשת, שוב תוקן כתב האישום בכך שנוסף בו סעיף נוסף בהשתלשלות האירועים ובו נכתב: "במהלך אשפוזה של מרים, לצד כלל הטיפול הרפואי שניתן לה, אירעה הסתבכות חריגה של פרוצדורה רפואית שנלוותה להרדמה ולא הייתה קשורה קשר ישיר לכוויותיה". תוספת זו היא בעקבות חוות דעת פרטית שהועלתה על ידי ההגנה וזכתה להתייחסות בחוות דעת של המכון לרפואה משפטית.

בעקבות שינוי זה, ניסני הודתה השבוע בכתב האישום המתוקן כולל בקשר הסיבתי אשר גרם למות אמה, אך גם לעת עתה לא ניתנה הכרעת דין וניסני טרם הורשעה. מה שצפוי כעת הוא שניסני תטען ל"הגנה מן הצדק", שאם תתקבל יתאפשר לניסני לבטל את כתב האישום נוכח נסיבות התיק והטרגדיה המשפחתית ולסיים את ההליך עם מאסר על תנאי בלבד.

במסגרת הטיעונים ל"הגנה מן הצדק" או שלב הטיעונים לעונש תטען ההגנה לליקויים ומחדל במהלך הטיפול הרפואי באם המנוחה. כמו כן יוכל הסנגור לזמן לעדות את המומחה הפרטי והפרקליטות את העדים מטעמה ולהגיש מסמכים רפואיים. סנגורה של ניסני ציין בדיון השבוע כי בכוונתו להגיש חוות דעת על מצבה הנפשי של ניסני, וזאת כחלק מהטיעונים להקלה בעונש. 

לאחר שהשופטת אליאנא דניאלי קבעה כי ניסני ביצעה עבירה של גרימת מוות ברשלנות, וזאת במסגרת כתב האישום המתוקן שהוגש השבוע, נקבע כי הדיון בטענת "ההגנה מן הצדק" יתקיים בחודש ספטמבר.

 

 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 05/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נפצע קשה בתאונה בכביש 40 בדרום הארץ
כריכים באהבה
אמיל פרקש
"זיכרון בסלון" בחיפה
מימין ילנה ראלף וגני צרווני
משיקים את החופש הגדול
שני מקרים של זיהומים חמורים כתוצאה מפירסינג
שיעור תורה של הרב שאולוב, הפעילות תימשך?
"מחזירים עטרה ליושנה"
נינג'ה כפר סבא
גבר נפצע קשה מפגיעת אוטובוס בתל אביב