כפר סבא

זה לא נעים לראות שער סגור

תושבים שמעבדים חלקות בחווה החקלאית בכפר סבא טוענים כי העירייה שינתה את התנאים לפעילות בחווה החקלאית, כאשר בעקבות הוראה של העירייה נסגר השער המוביל למתחם החווה, הפועלת בתוך בית הספר הדמוקרטי, ועליהם להיכנס למקום רק דרך שער בית הספר, שלכאורה, לא תמיד נגיש

זאב שרגא 12/07/2018
שער נעול בחווה החקלאית (צילום: פרטי)

תושבים המעבדים חלקות בתשלום בחווה החקלאית בכפר סבא טוענים כי העירייה ערכה שינויים המגבילים אותם בשעות הפעילות במקום, בניגוד לחוזה עליהם חתמו. לדבריהם, בעקבות הוראה של העירייה נסגר השער המוביל למתחם החווה, הפועלת בתוך בית הספר הדמוקרטי בכפר סבא, ועליהם להיכנס למקום רק דרך שער בית הספר שלכאורה, לא תמיד נגיש.

"אנחנו קבוצה של תושבים מכמה ערים שלמעשה מעבדים חלקות אדמה בחווה החקלאית בכפר סבא", אומר אחד התושבים, "בחודש מאי האחרון הגיעה הוראה מטעם העירייה, מבלי ליידע אותנו בכלל, לסגור את השער למתחם שנמצא בתוך מתחם בית הספר הדמוקרטי. יש כאן פנסיונרים שמגיעים בעיקר בבוקר, חברי הקהילה האתיופית שמגיעים למקום ברגל ומגלים שהשער סגור".

 "כשהתחלנו לברר את פשר ההוראה נמסר לנו על ידי העירייה שיש הוראה חדשה ולפיה לא ניתן להיכנס למתחם בשעות הבוקר משער החווה, אלא מהשער הראשי של בית הספר, לאחר שכולנו נוציא תעודות יושר מהמשטרה. התנאים האלה לא הוצגו לנו בחוזה ואינם התנאים עליהם אנחנו משלמים – כולנו עיבדנו את האדמה בכל שעה משעות היום ועכשיו אנחנו צריכים לחפש את השומר של בית הספר כדי שיפתח לנו את השער. נוצר בלאגן גדול ואנשים שוקלים לפרוש מהעיסוק הזה, לא ייתכן שעל דעת עצמם ישנו את התנאים לפעילות, בניגוד למה שאנחנו חתומים בחוזה".

 מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "מדובר בטענות לא נכונות, שכן עיריית כפר סבא נמצאת בקשר עם התושבים והעניקה להם מענה לכל פנייה בנושא. כמו כן, הם לא הוגבלו בשעות הכניסה לגינה. יש להדגיש כי העירייה פועלת על פי החוק ועל פי הנחיות הביטחון של משטרת ישראל ומשרד החינוך בנושא כניסת בוגרים לבתי הספר, ו"החווה החקלאית" נמנית בהם. לפנים משורת הדין הוחלט לאפשר לתושבים כניסה לגינה בכפוף לאישורים הנדרשים". 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
רפי סער , מוביל תוכנית לקידום השיוויון
כתב לוקאל 17/02/2019
רפי סער , מחזק את מרכז העיר
כתב לוקאל 14/02/2019
פרופ דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה
כתב לוקאל 14/02/2019
כפר סבא מובילה בהכנסה חציונית ברוטו
זאב שרגא 13/02/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ניגנו לניצחון
"יצרו קמפיין על הדתה שלא קיימת"
גבר נדקר בעפולה
חשד: ביצע עבירות מין בקטין
חתמו הסכמי עודפים
נעצר חשוד באונס בשנת 2015
כפ"ס במקום ה–11 ב"מדד החופש העירוני"
תקף באגרופים, סטר ואיים