כפר סבא

הפוליטיקה של כפר סבא

האם צביקה צרפתי החליט סופית להתמודד? מירית שקד-ברק, השתתפה בפאנל בנושא דיור והסכמי גג, ד"ר אסנת ספורטה הודיעה השבוע על הצטרפותה לרשימתו של רפי סער ופעיל התחבורה אלן טנמן הצטרף השבוע לרשימתה של הדר לביא

זאב שרגא 12/07/2018
הפוליטיקה של כפר סבא
אלחנטי, צרפתי ופרץ (צילום: פרטי)

 צרפתי החליט, או שלא..

ביום חמישי שעבר נחשפו הגולשים באתר הפייסבוק לדף חדש שנפתח על שמו של ראש העירייה צביקה צרפתי, בו מופיעה תמונתו האישית וכן סטיקר חדש בצבע כתום שמיד מושך את העין, עליו נכתב באותיות קידוש לבנה: "עושה, לא מדבר. צביקה צרפתי, ראש עיר שעושה". הדף החדש גרר תגובות ודיונים רבים בנושא אולם נראה כי צרפתי עצמו, למרות הדף החדש, עדיין מתלבט לכאורה אודות צעדיו הפוליטיים. צרפתי סרב להגיב לפתיחתו של הדף ומסר כהרגלו כי ברגע שיקבל החלטה, הציבור ידע על כך.

 עמיר פרץ בכפר סבא

 שמוליק אלחנטי, הבעלים של ס'טקיית הכפר' נפגש השבוע עם ראש העירייה צביקה צרפתי ועם שר הבטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ לשיחה על ענייני היום. לא ברור במה עסקה השיחה בין השלושה, אז כמו שאומרים: "הם דיברו...דיבורים."

אבנר דן בהופעה לעובדים

הבדרן אבנר דן הוזמן לבדח ולהגביר את המוראל בערב גיבוש שנערך לעשרות חברי ועדי עובדים, בהשתתפות יו"ר ההסתדרות כפר סבא, שאול דור ויו"ר וועד עובדי חברת טבע כפר סבא, אלירן קוזליק. דן העניק הופעה מלאה בהומור וועדי העובדים שהגיעו לערב הגיבוש וליום של השתלמות היו מרוצים ומבודחים עד מאוד

 

קוזליץ, דן ודור (צילום: פרטי)

קוזליץ, דן ודור (צילום: פרטי)

מירית שקד ברק למען 'טוב משותף'

 המועמדת לראשות העירייה וממובילות מטה המאבק הארצי לבינוי שפוי, מירית שקד-ברק, השתתפה השבוע בפאנל בנושא דיור והסכמי גג ביום עיון שאורגן ע"י מכון "שחרית", תחת הכותרת "100 ימים של טוב משותף". בכנס השתתפו ח"כ רחל עזריה, ח"כ יעקב אשר, ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון, סיגל מורן ראש מועצת בני שמעו,ן ומודר יונס ראש מועצת ערערה. בכנס התקיימו פאנלים שעסקו בעידוד נשים להתמודדות ברשויות המקומיות בשיתוף "רצות ומשפיעות" ואת הפאנל  בנושא "דיור והסכמי הגג", שבו נטלה חלק שקד-ברק, הנחתה האדריכלית אורנה אנג'ל בהשתתפות חיזקי סיבק, המועמד לראשות מועצת דרום השרון. כולם מייסדי מטה המאבק לבינוי שפוי.  "במרוץ החיים נרדמנו בשמירה על הבית, כעת אנו בנקודת זמן קריטית, לפני הבחירות ברשויות המקומיות ואח"כ הארציות", אמרה שקד-ברק בכנס, "זה הזמן שלנו להשפיע , לעשות את הצעד. בערים שלכם תקראו לעוד אנשים שיצטרפו אליכם , הצטרפו למטה המאבק לבינוי שפוי,  כי כשזה ביחד זה נותן לנו כוח על מנת להיאבק מול האינטרסנטים, מול בעלי ההון. אנחנו התושבים ואנחנו צריכים לחיות עם ההשלכות".

שקד-ברק התייחסה גם לייצוג הנשי ואמרה: "הנשים יביאו עימן רוח חדשה של פוליטיקה אחרת. פוליטיקה נקייה, של שיתוף פעולה והרמוניה. הנשים יתכננו ערים השמות דגש על משפחות בכלל ונשים בפרט: הגנים, בתי הספר, בתי הקפה והמשרדים ימוקמו ליד הבית וכך נבלה פחות זמן בפקקים ויותר זמן עם המשפחה והילדים".

 

מועמדים לרשויות המקומיות יוצאי מטה המאבק לבינוי שפוי (צילום: פרטי)

מועמדים לרשויות המקומיות יוצאי מטה המאבק לבינוי שפוי (צילום: פרטי)

ד"ר ספורטה עם רפי סער

 ד"ר אסנת ספורטה הודיעה השבוע על הצטרפותה לרשימתו של רפי סער, המועמד לראשות העירייה. ממטה הבחירות נמסר כי, "ספורטה, ילידת העיר, הינה דמות מוכרת וידועה כאשת חינוך מוערכת מזה 25 שנה. היא החלה את הקריירה החינוכית שלה כמורה בעיר, בהמשך הקימה את בית-ספר 'פעמונים' ברעננה וניהלה אותו, שימשה כחוקרת חינוך באוניברסיטת תל אביב, עמדה בראש מחקר בתי-הספר הניסויים בישראל ועד לפני כשנה ניהלה את אגף החינוך העל-יסודי בעיריית חולון.  כיום היא מרצה במסלול לתואר שני במנהל חינוך ומובילה יוזמות להקמת בי"ס חדשניים ולהתחדשות החינוך הציבורי בישראל. במסגרת פעילותה הענפה בתחום החינוך פרסמה ספרים ומאמרים בנושאי חדשנות בחינוך, רפורמות, אסטרטגיות לניהול שינויים בחינוך ועוד".

 "תמיד הקפדתי למלא רק תפקידים מקצועיים, וכששאלו אותי על מעורבות פוליטית סירבתי", אמרה ספורטה, "אבל כפר סבא נמצאת בנקודת זמן קריטית ביותר לעתידה כעיר ולעתיד מערכת החינוך שלה והילדים של כולנו. זו נקודת זמן שטומנת בחובה סיכון, אך גם סיכוי. כמי שגדלה בעיר הזאת ומכירה היטב את הפוטנציאל הטמון בה, הגעתי להחלטה שאעשה כמיטב יכולתי להפוך את כפר-סבא לעיר המובילה במדינה בתחום החינוך. מכאן תצא הבשורה למערכת החינוך הציבורית בישראל. זה אפשרי, ואסור לנו לפספס את ההזדמנות הזאת. הבחירה להצטרף לרפי הייתה הדבר הכי מובן מאליו עבורי. כל מי שניהל מערכות גדולות יודע שמהלכים מורכבים מחייבים מנהיגות עירונית אמיצה ומקצועית. ולרפי יש את הכל : ידע וניסיון מוניציפאלי עשיר, היכרות מעמיקה עם העיר ועם תושביה, יכולת לתפקד בסביבה מרובת משתנים וחשיבה פורצת דרך. ולא פחות חשוב מכל אלו, ענווה ודרך ארץ. המנהיגות שלו משלבת פתיחות, גמישות והקשבה, לצד יכולת לקבל החלטות אמיצות ולהוציא אותן לפועל במקצועיות ובנחישות. תכונות הכרחיות למנהיג."

 

ד

ד"ר ספורטה וסער (צילום: פרטי )

טנמן עם הדר לביא

 פעיל התחבורה אלן טנמן הצטרף השבוע לרשימתה של הדר לביא 'כפר סבא מתקדמת'. ממטה הבחירות של לביא נמסר כי, "טנמן גדל בכפר סבא ולמד בה את מקצועו, ניתוח מערכות. אהבתו האמיתית היא תחבורה ועירוניות והוא חבר ועד מנהל של עמותת "תחבורה בדרך שלנו", עובד באופן ישיר בהתנדבות עם משרד התחבורה על קידום פרויקטים תחבורתיים ארציים ומקומיים. טנמן מנהל פורום תחבורה ציבורית בתפוז, פעיל כיום לקידום שבילי אופניים ברמה המקומית".

"אני נרגש להיות חלק מהשינוי שהדר לביא מובילה - להביא לכפר סבא מתקדמת, עם שקיפות, טוהר מידות, איכות חיים ורמה גבוהה של שירותים לתושב," אמר טנמן, "אני מודה להדר שנתנה לי את ההזדמנות לסייע בעשייה ולהביא לפריחתה של העיר שאני אוהב." לביא מסרה כי, "אלן הוא מכפיל כח לצוות בראשותי שמוכיח עשייה יומיומית לטובת הציבור. אין אדם שמבין ממנו איך ניתן לשפר את מנגנוני התחבורה בעיר, ואנחנו עובדים על כך כבר בימים אלו".

 

לביא וטנמן, רצים ביחד (צילום: פרטי)

לביא וטנמן, רצים ביחד (צילום: פרטי)

ניצב (דימוס) עמיחי שי בפורום מאג'די

ביום שישי שעבר התארח בפורום מאגדי ניצב (דימ') עמיחי שי, יועץ לתפקידים מיוחדים במשרד מבקר המדינה. דב עילם, ממנהלי הפורום, מדווח: "עמיחי שי אמר בפורום כי "כאשר עבדתי במשטרת ישראל חשבתי שאני יודע הרבה על השחיתות ברשויות המקומיות. היום ברור לי עד כמה לא ידעתי על הנעשה" . במשרד מבקר המדינה יגבירו את הבדיקות בשלטון המקומי בד בבד עם חקירת המשטרה." את המפגש הינחה נתן לביא, לשעבר מבקר עיריית הרצליה. "עמיחי שי סקר בהרחבה את פעילות מבקר המדינה במאבק נגד השחיתות בשלטון המקומי", אמר עילם, "משרד מבקר המדינה מגביר את פעילותו במאבק נגד השחיתות וגם החשודים בשחיתות מגבירים את פעילותם נגד מי שמבקש לחשוף את השחיתות. חושפי השחיתות נתקלים בעויינות רבה מצד הנחשפים ועל החושפים להתמיד לעיתים בקשיים רבים. ברשויות המקומיות יש הרבה יותר אפשרויות למושחתים, דבר המקשה על המאבק השחיתות. מבקר המדינה במאמציו למלחמה בשחיתות מתמודד מול הגוף המבוקר ועמיחי שי סבור שהתוצאות בו יבואו. פורום מאג'די שמרבה לעסוק במלחמה בשחיתות ממשיך במאמצים לעצור את השחיתות."

 

ניצב (דימוס) עמיחי שי בפורום מאג'די (צילום: פרטי )

ניצב (דימוס) עמיחי שי בפורום מאג'די (צילום: פרטי )

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה נהרגה בתאונה בנתניה
ראשת מועצה לדרום השרון
שריפה פרצה בהרצליה
פרויקט ההתחדשות עירונית
לשמור על הילד בקיץ
"חלומות קיץ"
ממשיכה בעבודה
אב ובנו חשודים בניסיון תקיפה בנצרת
השחקנית ליליאו ברטו
בית ספר כצנלסון כפר סבא מנגיש את חנוך לוין לדור האייפד והאייפון