כפר סבא

מועדון ארוחת בוקר

אחת לשבועיים בימי שלישי בין השעות 12:00-9:30. מתקיים במנהל הקהילתי בשכונות הירוקות בכפר סבא מפגש המיועד לנשים בחופשת לידה אליו יכולות האמהות לבוא עם התינוקות, להיפגש עם אמהות אחרות ולשמוע הרצאות מעשירות מאנשי מקצוע

זוהר אליה 15/07/2018
הדר בני-כהן. אחוות אמהות (צילום: אליסה מש)

במנהל הקהילתי בשכונות הירוקות מתקיים מזה חודשיים פרוייקט קהילתי המיועד לנשים בחופשת לידה ושמו "בוקר ירוק". אחת לשבועיים נערך מפגש במנהל, רחוב סשה ארגוב 13, אליו יכולות האמהות לבוא עם התינוקות, להיפגש עם אמהות אחרות ולשמוע הרצאות מעשירות מאנשי מקצוע.

 יוזמת הפרוייקט היא הדר בני-כהן, תושבת השכונה, ואמא לארבעה: "עד עכשיו היו 6 מפגשים אליהם הגיעו אנשי מקצוע להרצות בפני האמהות. הייתה הרצאה של מאמנת אישית ועסקית, מדריכת התפתחות תינוקות, מדריכת יוגה נשית ומדריכת הורים. בעתיד יבואו קלינאית תקשורת, אחות ופיזיותרפיסטית. כל אחד מהמרצים מדבר על נושא שקשור לחופשת לידה והורות לגיל הרך כמו איך לבחור מטפלת, עצות לגמילה מחיתולים, תרגילים לרצפת אגן וכו'. כל אנשי המקצוע מגיעים בהתנדבות, מקבלים חשיפה וזה מצב שבו כולם מרוויחים".

המפגשים נערכים אחת לשבועיים בימי שלישי בין השעות 09:30-12:00. "אני מגיעה לפני האמהות, מסדרת משטחים ופופים ומביאה את  הכיבוד".

למה את לא מבקשת עזרה?

"אני יודעת כמה זה קשה לצאת מהבית עם תינוק קטן. אני כל הזמן חושבת שאם לי היה כזה דבר עם הילדים הגדולים שלי זה היה מציל אותי. אחרי הכל חופשת לידה היא ממש לא חופשה. את עסוקה בכל כך הרבה דברים וחשוב לצאת ולהיפגש עם אמהות אחרות שחולקות את הקשיים".

המפגשים מיועדים בעיקר לאמהות חדשות?

"ממש לא. מגיעות הרבה אמהות ותיקות שזו להן לידה שניה ושלישית. כל לידה מביאה איתה קושי נוסף. זה עוד ילד ויש הרבה אתגרים במשפחתיות ובזוגיות וכל אישה צריכה מישהו אובייקטיבי שיכיל אותה. היום חסרה מאוד הקהילתיות והקרבה לסבתות ולחמות. הבעל חוזר לעבודה אחרי שבועיים ואת נשארת לבד".

אלמוג אייזנמן, מ"מ מנהל מחלקת פנאי וקהילה בחברה העירונית לתרבות ופנאי -  "אני רואה במפגשים אלו תרומה גדולה לחוסן הקהילתי של השכונות הירוקות והעצמת תחושת הסולידריות בהן".

 


 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלוף העולם שלנו
אנשי החינוך המצטיינים לשנת 2018
כתב אישום נגד תושב טירה שתכנן לבצע פיגוע דקירה בירושלים
שבוע של כיף לילדים ולהורים באושילנד כ"ס
פגיעת הרקטה במושב משמרת
רעננה ערוכה לכל תרחיש
תקיפה לאור יום בכפר סבא
פרויקט מחזירים אהבה
מחלף משוקע יוקם בצומת רעננה מרכז