כפר סבא

מאות בטקס אזכרה להדר גולדין

מאות בני אדם השתתפו בטקס האזכרה של קצין צה״ל סגן הדר גולדין במלאת ארבע שנים לנפילתו. באירוע לקחו בין היתר שר החינוך נפתלי בנט ושר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון. אביו של הדר גולדין: "ארבע שנים הדר נמצא בידי חמאס וממשלת ישראל, שהוציאה את הדר לקרב נכשלת להביא אותו, במקום למלא אחר הצו שלא מפקירים חיילים בקרב, ראש הממשלה מתרץ תירוצים, ממציא הפחדות ומאיים באיומים. מגיעה לנו מנהיגות ערכית יותר"

מיכאל פרוסמושקין 17/07/2018
טקס אזכרה במלאות ארבע שנים לנפילת הדר גולדין
מאות הגיעו לאזכרה (צילום: יח"צ)


בבית העלמין הצבאי בכפר סבא נערך היום (יום שלישי) טקס האזכרה של קצין צה״ל סגן הדר גולדין שנפל מבצע צוק איתן ומוחזק בידי חמאס בעזה מזה 4 שנים.

בטקס השתתפו מאות אנשים בהם שר החינוך נפתלי בנט, שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון,  תא״ל במיל אביגדור קהלני, תא״ל עופר וינטר, ראש אכ״א אלוף מוטי אלמוז, ראש עיריית כפר סבא צביקה צרפתי, ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ח״כ אורן חזן, אל״מ במיל׳ ליאור לוטן, מח״ט גבעתי אל״מ דדו בר כליפא, סגן איתן פונד ועוד.

אביו של הדר, שמחה גולדין, תקף בדבריו בצורה חריפה את ראש הממשלה והכישלון להשיב את הדר :״ייסדנו את מסדר הדר, ועם הדר בראש נחזיר את הערכים לראש הסדר במדינה ונבריח את הפחד, הבינוניות ואת שנאת האחים. מזה ארבע שנים הדר נמצא בידי חמאס וממשלת ישראל, שהוציאה את הדר לקרב נכשלת להביא אותו, במקום למלא אחר הצו שלא מפקירים חיילים בקרב, ראש הממשלה מתרץ תירוצים, ממציא הפחדות ומאיים באיומים. אחיי הלוחמים, לא להתייאש, מגיעה לנו ולכם מנהיגות ערכית יותר. אנחנו נבנה אותה. אנחנו נחנך את מנהיגינו – זה תפקיד הציבור. מסדר הדר יעשה זאת. אנחנו מתחילים פה. ראש הממשלה בנימין נתניהו בהסכם שאחרי מבצע 'צוק איתן', סגר את מבצע 'צוק איתן' והשאיר שני לוחמים בידי האויב. ממה פחדת? לאן מיהרת? זה לא יקרה שוב. אנחנו אחרי ארבע שנים ארוכות, שנים שבהם האמנו בממשלה. ראש הממשלה התחייב בפנינו לפני שלוש שנים וחצי שכל עסקה על עזה, יהיה לה תנאי מוקדם. האמנו לו כי הנחנו שאדם שמדבר כל כך הרבה על חיילים ועל שכול, לא ישקר למשפחה שכולה. ראש הממשלה הזה, נטש את כל הבטחותיו כשחתם עם הטורקים את העסקה המבוזה, עסקת השילומים. ומאז אנחנו מחפשים את הערכים, אנחנו מחפשים את האומץ, אנחנו מחפשים את הברית. אם ראש הממשלה היה עומד בהתחייבותו, חמאס היה מבין. לא היינו צריכים להיאבק היום על הבלונים״.

שר החינוך נפתלי בנט אמר: ״כחבר קבינט, שהיה בין אלו ששלחו את הדר להגן על אזרחי ישראל מפני אויבינו, אני גם מחויב להשיבו לביתו. השכול הוא חלק מהחיים שלנו בארץ הטובה והנוראה הזו. ואני יודע, הכאב היחיד שגדול יותר מכאב של הורים שאיבדו את בנם, הוא זה של הורים שאין להם קבר לבכות עליו. מבחינתי, מבצע צוק איתן יסתיים רק כאשר הדר ואורון יגיעו לקבר ישראל. יחד עם עמיתיי, שלחתי את הדר להילחם ולהגן על אזרחי ישראל, וידי תתרומם שוב אם תידרש לכך. לא כי אני שש אלי קרב, ההפך, אלא כי אויבינו קמים עלינו שוב. בעולם מבקרים אותנו שהמדיניות כלפי רצועת עזה איננה מוסרית. יש לי חדשות לכל מבקרינו - חוסר מוסריות הוא לעמוד מן הצד ולהבליג בזמן שדרום הארץ בוער. חוסר מוסריות הוא לחמול על מחבלים מעזה ולא על ילדים מעוטף עזה. אומר זאת בבירור: עדיף לחטוף גינויים מהעולם על שהרגנו משגרי עפיפוני תבערה מאשר להספיד ילדים שחלילה ייפגעו בגן ילדים. מי שמשגר בלוני אש לעבר ילדינו הוא מחבל ויש לחסלו. הצו העליון שלנו, כהנהגה של העם הזה כמו כל עם תאב חיים, הוא לא לחמול על האויבים שלנו, אלא לשמור על אזרחנו״.

סגן איתן פונד שיצא למרדף במנהרה אחר חוטפיו של הדר : ״אני חושב על הדר כל יום, אך לא זוכר אותו. אני נזכר בו רק בהקשר שנכשלנו להביא אותו 4 שנים. המינימום שמשפחה שכולה יכולה לבקש זה לזכור, אבל המשפחה הזו עוסקת בשבי - ולא בזיכרון".

תא״ל במיל׳ אביגדור קהלני: ״קל יותר להסתער לעבר אויב מאשר לשלוח בן לצבא וקשה שבעתיים לראות לא עושים הכל על מנת להשיבו הבייתה. כשהסתערתי לעבר אויבינו ידעתי שאם יקרה לי משהו יחזירו אותי הבייתה חי או מת. ידעתי כשאחי נפל שהוא יבוא הבייתה בכל מחיר. חייל לא יצא לשדה הקרב אם לא יחוש שחבריו מחויבים להחזירו ולא משנה איך״.

הזמר עידן עמדי פנה למשפחת גולדין ואמר: ״נמאס לנו מהבטחות. אתם ארץ ישראל בשבילי. אולי זה יקח זמן, אבל אני יודע שזה יקרה״.
איילת גולדין: ״הנוכחות של הדר חסרה לי כל יום מחדש. ההורים שלנו מזיזים הרים וגבעות שראשי המדינה לא מצליחים לעשות. הדר אחי האהוב, שמור עלינו מלמעלה, אני אוהבת אותך מאוד״.

צור גולדין פנה במהלך הטקס להוריו ואמר: ״אמא ואבא אנחנו גאים בכם. 4 שנים טרופות של תחושות אחריות ואשמה. משימתכם לשבור תפיסות עולם, לעשות את הבלתי אפשרי, לצד ההגנה על המשפחה וגידול הילדים והנכדים. תודה על השיעור הערכי שאתם מלמדים אותנו בכל יום מחדש״.

מח״ט גבעתי דדו בר כליפא: ״טרם השלמנו את חובתנו להשיב את הדר גולדין ואורון שאול לקבר ישראל. אל כל מקום שאני הולך בחטיבה, דמותו של הדר משתקפת. צניעותו ומנהיגותו, איש של עשייה מרובה. אנו מחויבים להשיבו לישראל״.

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 22/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בת ים מתייעלת אנרגטית
חשד בנתניה: שוטר ירה למוות באשתו
חשד בנתניה: שוטר ירה למוות באשתו
מאמנים חושבים בריא
הנער שלום דב בער יונה, בעת האשפוז ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר
נער בן 13 וחצי עבר השתלת לב שהצילה את חייו
שישי בצבעי קק"ל – טיול מודרך ללא תשלום ביער אלעד
מנקים את השיח הציבורי בכפר סבא
רוצים לראות את התוכנית המלאה
רוצים לראות את התוכנית המלאה
הניב ניצחון