כפר סבא

חינוך וקהילה בכפר סבא

פנחס כהנא נפרד מ"משמר האילנות בכפר סבא", ובמתחם אושילנד נערך כנס של הסתדרות הגמלאים

זאב שרגא 18/07/2018
חינוך וקהילה בכפר סבא
מימין: אלי גולדהירש, רות אהרן מנכ" ל עמותת גימלאים למען גימלאים, אריה פנסו ואילנה וסרמן, המשנה למנכ"ל ביטוח לאומי לשעבר (צילום: פרטי)

פנחס כהנא נפרד מ"משמר האילנות בכפר סבא"

הפעיל החברתי פנחס כהנא, ממקימי "משמר האילנות כפר סבא" ו"המועצה לפיתוח מקיים" מסיים את תפקידו בניהול המשמר. "לאחר 8 שנים של ניהול משמר האילנות בכפר סבא והקמתו, החלטתי שיש מקום להעביר התפקיד למתנדב אחר. מניח שבקרוב הקבוצה תסכם על פעילות ההמשך", אמר כהנא שהיה מעורב רבות בשמירה על המרחב הציבורי בעיר, "הייתה תקופה מעניינת בניהול משמר האילנות. מתנדבים מופלאים שיש להם לב רחב לעצים. אני מקווה שכל ראש עיר שיבחר, יחבק אותם."

 זכויות הגמלאים

השבוע נערך במתחם אושילנד כנס של הסתדרות הגמלאים, בשיתוף הסתדרות מרחב השרון סניף כפ"ס, בנושא זכויות הגמלאים בביטוח הלאומי. בכנס נשאו ברכות ראש העירייה צביקה צרפתי  ויו"ר ארגון גמלאי ההסתדרות הכללית, שמוליק מזרחי. בכנס השתתפו מעל 300 איש, בהם גם המועמדים לראשות העירייה, יוסי סיטבון, עו"ד יובל לוי ששאול דור וחברי המועצה עמירם מילר וממה שינפלד. הכנס אורגן על ידי פעילי ההסתדרות בכ"ס, אריה פנסו סמנכ"ל תע"א לשעבר ואלי גולדהירש ממועדון גמלאי תע"א כפ"ס.

גאווה בסלון

ביום חמישי 26.07, בשעה 19:30 יתקיים אירוע "גאווה בסלון 2018" ברחבי הארץ לציון יום השנה לרצח בבר נוער ורצח שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים. בדף ההרשמה לאירועים שיתקיימו בין השאר גם בהוד השרון וכפר סבא, נכתב כי מטרת המפגשים, ליצור חברה ישראלית מקבלת יותר עבור כולנו:  "בסלונים יערכו מפגשים משמעותיים לעידוד שיח סובלני. חברי וחברות הקהילה ישתפו את הקהל בסיפורם האישי וינהלו שיח ישיר וכן, שבסופו נבין כיצד כל אחד ואחת מאיתנו הם הדרך ליצירת חברה ישראלית  שוויונית וסולידרית." בכפר סבא יתקיים האירוע ברחוב גלבוע 5.  קישור להרשמה- https://goo.gl/forms/gueOQWwrZQFQtFel2

 אירועי "הלילה לא לומדים תורה" 2018

זו השנה ה-19 שיתקיימו ברחבי הארץ בערב ט' באב, מוצ"ש 21.7 ערבי שיח חברתי-תרבותי שנערכים ביוזמת כנס שדרות לחברה והמכללה האקדמית ספיר. על פי המסורת לא נהוג ללמוד תורה בערב ט' באב, כפי שנאמר: לימוד תורה הוא דבר משמח ואין לערב שמחה באבל על חורבן בית המקדש." ערבי שיח אלה שמתקיימים זו השנה ה-19 מהווים במה להידברות ומתן ביטוי לציבור רחב.  המגוון הרחב של הדוברים מייצג היטב את הקונפליקטים והשסעים המאפיינים את החברה הישראלית, ובהם, ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, דת ומדינה, יחסי חילוניים – דתיים, שסעים חברתיים-כלכליים, הסכסוך הישראלי-פלסטיני ועוד.  נשיא כנס שדרות לחברה אלוף (מיל') עוזי דיין: "מועד ציון חורבן בית המקדש הוא הזמן המדויק להיזכר בשנת 70 לספירה ולערוך חשבון נפש מסקנתי של הבית השלישי. זה הזמן לדבר על השסעים החברתיים-כלכליים, על המחלוקות בין הקהילות בישראל ועל מלחמת התרבות הקורעת את החברה הישראלית ועלולה להגיע לכדי איום קיומי. ביום ט' באב אסור ללמוד תורה, אבל ללמוד לפתח שיח על הנושאים שבנפש החברה והאומה, אפשר וצריך. עשו זאת ובואו להיות חלק בשיח כי ט' באב הוא של כולנו!".  בכפר סבא יתקיים האירוע בבית התרבות ע"ש רייזל, רח' גאולה 12. התחלת שיח – 21:30. מנחת הפאנל אשת התקשורת הדס שטייף ומשתתפי הפאנל הם  השופטת (בדימ') דליה דורנר, יותם יזרעאלי ועו"ד ציון אמיר.

 חייל השבוע – סמל עמית בן אברהם

סמל עמית בן אברהם (20), תושב כפר סבא מזה עשר שנים, משרת כחובש בגדוד 603, גדוד ההנדסה הקרבית שבחטיבה 7. "רציתי להגיע להנדסה קרבית. שמעתי על הרבה פעילויות בהן השתתפו וככבו לוחמי החיל וקראתי עליו״, הוא אומר, ״יש לי חבר טוב שהתגייס לפני לתפקיד וגם הוא סיפר לי על העבודה והלהיב אותי״.  עמית עבר ארבעה חודשי טירונות ולאחריהם ארבעה חודשים של אימון מתקדם, בסופם שובץ בגדוד כאמור בגדוד 603. ״ברגע שהגעתי לגדוד יצאנו לתפוס קו ביהודה ושומרון. שם נשארתי במשך כחצי שנה. הרגשתי שאני עושה עבודה חשובה ומשמעותית מאוד," אומר עמית, שבהמשך יצא לקורס חובשים, "הקורס היה מרתק. למדנו את התחום לעומק ופשוט התאהבתי במקצוע". אחרי ההכשרה, חזר עמית אל הגדוד והחל לעבוד בתאג"ד, תחנת איסוף גדודית, שאחראית על הטיפול הרפואי של החיילים. "התמקצעתי בעבודה וצברתי ניסיון," הוא אומר, "לפני חודשיים עברתי להיות חופ"ל (חובש פלוגתי) ואני אחראי על כל החובשים בפלוגה בפן המקצועי. חשוב לי להמשיך ולהעמיק את הידע שלהם ולדאוג לבצע הרבה תרגולים." כחלק מתפקידו נמצא עמית בחוליית הפיקוד (חפ״ק) של מפקד הפלוגה, הוא אחראי על ניהול כל אירוע חריג שמצריך טיפול רפואי. ״זה תפקיד מספק מאוד. אני יודע שאני יכול לעזור לחברים ולאנשים שסביבי ואפילו להציל חיים," אומר עמית ומתייחס לאווירה הטובה בגדוד, "יש שילוב בין דריכות ומקצועיות לבין צחוקים משותפים. אין דבר יותר מגבש מאשר לחוות ביחד אירועים מבצעיים ולחיות יחד בגדוד." סמל בן אברהם מספר באהבה על חיל ההנדסה ועל תפקידו כחובש. ״להיות לוחם בהנדסה קרבית זאת חוויה מיוחדת. יש לנו תפקיד חשוב בהתנהלות של הצבא, אנחנו אחראים להיכנס ראשונים ולהוביל. כחובש יש לי אפילו אחריות נוספת, גדולה יותר״, הוא מסכם ומוסיף טיפ למתגייסים החדשים, ״הכי חשוב לאהוב את מה שאתם עושים״.

 

פנחס כהנא. פורש (צילום: פרטי)

פנחס כהנא. פורש (צילום: פרטי)

זוכרים את דולב קידר ז"ל

ביום שישי תיערך אזכרתו של סא"ל דולב קידר, בן העיר כפר סבא שנהרג במהלך מבצע צוק איתן. "ארבע שנים חלפו, הגעגועים אינם מרפים אלא רק מתעצמים," מכתב בהודעת המשפחה לקראת האזכרה, "נתייחד עם זכרו של יקירינו דולב ביום שישי ה 20.7.2018 בחלקה הצבאית של בית העלמין מודיעין. לאחר האזכרה מוזמנים לבית משפחת קידר/קסטן, רחוב ראובן 12, מודיעין."

 הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית: הבערת פסולת - עבירה פלילית

הכנסת אישרה השבוע בקריאה שניה ושלישית את תיקון חוק שמירת הניקיון, שהוגש ע"י ח"כ יעל גרמן בשיתוף עמותת 'אזרחים למען אוויר נקי.' החוק החדש אוסר על הבערת פסולת מכל סוג שהוא, ומאפשר הטלת קנס בסך 224,000 ש"ח על מי שיבעיר פסולת וכפל קנס אם מדובר בתאגיד. החוק מעניק למשטרה הירוקה כלי אכיפה נוסף כנגד מציתי הפסולת למיניהם. "ברגע זה צופים בנו עשרות אלפי תושבים שמחכים לחוק הזה כדי שיוכלו סוף סוף לנשום אוויר נקי," אמרה ח"כ יעל גרמן מעל דוכן הכנסת, "הם ממתינים להצעת החוק הזאת כבר מספר חודשים. זו אחת הדוגמאות של הצעת חוק שנולדה מהשטח. לא אני הגיתי את הרעיון אלא התושבים שהגיעו אליי ואמרו לי: 'אנחנו סובלים מעשן. אנחנו לא יכולים לפתוח את החלונות. הילדים שלנו חולים באסטמה. החיים שלנו בלתי נסבלים'. הייתי באחת ההפגנות שלהם וראיתי שזה דבר בלתי אפשרי ובלתי ניתן לחיות ככה".

 מעמותת אזרחים למען אוויר נקי נמסר: "אישור הצעת החוק לאיסור הבערת פסולת הוא צעד חשוב למיגור תופעת שריפות הפסולת בישראל. עם זאת, זהו צעד אחד בלבד מתוך שורת צעדים הכרחיים ובראשם הגברת האכיפה ומציאת פתרונות לפינוי פסולת. אנו מודים לח"כ יעל גרמן שמלווה את מאבק התושבים מיומו הראשון, וממשיכים לפעול למען זכותו הבסיסית של כל אזרח במדינת ישראל לנשום אוויר נקי".

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מישהו לשחק איתו
פעילות מחנות הקיץ
פעילויות בני הנוער בחופש
עלו והצליחו
הקטינו את חדר האשפה
"חברת רובינשטיין ביצעה עבודות ללא היתר במקום"
חשד: תושב מעלה אדומים ייבא סמים
זוכרים את חללי הפיגועים בארגנטינה
 כבר לא זרים
כבר לא זרים
לא צריך להיות עני או נזקק כדי להיעזר  בקהילה
"לא צריך להיות עני או נזקק כדי להיעזר בקהילה"