כפר סבא

הפוליטיקה של כפר סבא

בוטל הדיון בנושא כיסופים. עו"ד עדי לוי סקופ מתמודדת למועצת העיר. המועמד לראשות העירייה יובל לוי הציג את תוכניתו לאיכות חיים בעיר וירון זוזוט נבחר לתפקיד יו"ר מטה סיעת 'יש עתיד' בכפר סבא

זאב שרגא 19/07/2018
הפוליטיקה של כפר סבא
עו"ד לוי מציג את תוכניתו 2028 לאיכות חיים (צילום באדיבות מטה הבחירות)

עו"ד עדי לוי סקופ מתמודדת למועצת העיר

הפעילה החברתית תושבת השכונה הירוקה, עדי סקופ, הודיעה השבוע על מועמדותה למועצת העיר כפר סבא, בראש רשימה של השכונות הירוקות תחת השם "הרשימה שלנו". סקופ הינה בוגרת תואר ראשון במשפטים ובמנהל עסקים בהצטיינות, מתמחה בתחום דיני העבודה וייצוג עובדים, שוויון מגדרי, משפט אזרחי ומסחרי. היא מגשרת מוסמכת ומייצגת נשים עובדות ונלחמת על זכויותיהן. כיום מכהנת סקופ כיו"ר משותף בהנהגת הורי בית הספר לאה גולדברג ופעילה במועצת הנשים לקידום השוויון המגדרי בעיר. סקופ מתנדבת במשטרת התנועה ומכהנת כחברת וועדת הביקורת ב"אמנה שריגים" כפר שמעון, מרכז טיפול באוטיסטים וחברת דירקטוריון לשעבר בחברה הכלכלית לפיתוח רמת גן. בעברה שימשה כתובעת בטעם לשכת עורכי הדין בבית הדין המשמעתי. "כשכונות חדשות 60/80, אנו מתמודדים עם שלל אתגרים ובעיות שיש לטפל בהם: בינוי בהתאם לאופי השכונות ועצירת המגדלים, מפגע הריח של מפעל בראון, בעיות תחבורה, מצוקת חניה, הקמת חטיבת ביניים, מפעל קניאל, הקמת הקאנטרי, תחבורה ציבורית, בטיחות וביטחון אישי, תרבות, בני נוער, גיל שלישי, ועוד," נכתב בדך הרשימה החדשה, "כדי שסוגיות אלה יטופלו במסירות, עלינו לדאוג שבמועצת העיר הבאה יהיו נציגים שלנו מהשכונה שלנו, כך שאנו נעמוד במוקד העשייה שלהם. זה האינטרס שלנו, שיהיה מי שיפעל למעננו במועצה!  ״הרשימה שלנו״ הינה רשימה שתתמודד בבחירות למועצת העיר בלבד (לא לראשות העיר) ובהתנדבות מלאה".

 התוכנית לאיכות חיים של יובל לוי

השבוע התכנסו, תומכים, פעילים ותושבים כדי לשמוע את פרטי התוכנית של המועמד לראשות העירייה, עו"ד יובל לוי, שהייתה נושא לדיונים ציבוריים רחבים בשבועות האחרונים. ממטה הבחירות נמסר כי, "התוכנית שנקראת 'תוכנית יובל לוי 2028 לאיכות חיים בכפר סבא' מציגה פתרונות מעשיים לשיפור החיים. את התכנית יזם לוי וגיבש אותה עם צוות המומחים של חברת build, המורכב מאדריכלים, מתכנני עיר, יועצי תחבורה ומעצבי קהילה. במהלך הערב הוקרן סרט המתמצת את עקרונותיה. הסרט עוסק בארבעה נושאים -תחבורה, קהילה, בנייה לזוגות צעירים וכלכלה. התכנית נוגעת בכל כפר סבא, ובליבה, מרכז העיר. בדבריו מנה לוי את יתרונותיה של התכנית: "התוכנית נותנת מענה ללחץ התנועה בלב העיר. היא תשחרר את הכניסות והיציאות מכפר סבא. היא מבטלת את הנת"צ המסוכן המיועד לויצמן. היא מגדילה את שירותי התחבורה הציבורית החשמלית, שבילי האופניים והמדרכות. היא מאפשרת מגורים של אלפי משפחות חדשות בשכונות מרכז העיר הוותיקות. היא תעלה את ערך הדירות של דיירי מרכז העיר.  התוכנית תחזיר את החיים לרחוב ויצמן, שיהיה ירוק יותר, מודרני יותר, שוקק חיים ומקום לבילוי שיחזור לידי התושבים".

לצדו של לוי עמדו חברי מועצת העיר מסיעת תפו"ח - ד"ר ענת קלומל צוייג, אתי הדנה ואברהם ממה שיינפיין שאמר: "סבי הקים את העיר הזו, אבי היה שותף לבנייתה, משפחתי היא משורשיה. יש כאן תכנית רצינית. תכנית טובה. היא נותנת אלטרנטיבה של ממש לסכנה של נתיב תחבורה ציבורית בלב העיר. היא פותחת אופציות של התחדשות ובנייה לזוגות צעירים. היא תיושם כשיובל לוי ייבחר לראשות העיר". ניר לבלוביץ' מבעלי חברת build : "טרחנו רבות כדי להעניק לתושבי כפר סבא תכנית מעשית לאיכות חיים. על פי ניסיוננו זאת תכנית ישימה. אם יובל לוי יבחר לראשות העיר יש לו את הכלים הראשונים להפוך את כפר סבא למקום ששווה לחיות בו."

סדבון מחזק את האגף הצעיר

יוסי סדבון מחזק את הקשר עם צעירי כפר סבא ומברך על הצטרפותו של אמיר שמיר לרשימתו. שמיר (25) תושב העיר מיום היוולדו, דור רביעי בכפר סבא, נשוי ואב טרי. בוגר לימודי הנדסה אזרחית במכללת אורט כפר סבא וסטודנט שנה רביעית ללימודי משפטים. שוער לשעבר בקבוצות כפר סבא ובעל זיקה לספורט על כל גווניו.  "יחד עם יוסי סדבון וכנציג הדור הצעיר אתן דגש על קידום נושאים חשובים לצעירים בעיר," אמר שמיר, "תחבורה ציבורית למוסדות חינוך מנקודות שונות בעיר, מלגות לסטודנטים, הקלה בתשלומי הארנונה של סטודנטים המתגוררים בעיר. העסקת נוער ותימרוץ בעלי עסקים המקדמים העסקת נוער והכשרתו באופן מעשי במקצועות השונים. הפעלת קבוצות אימון עירוניות לנוער, הכנות בבתי הספר ומפגשים עם לוחמים בוגרי בתי הספר השונים בעיר – כדי לעודד גיוס לצבא. שינוי בנושא חיי התרבות והבילוי: בחינת שינוי שעות הפעילות המותרות למועדונים בעיר, קידום ותמיכה לבעלי מקומות בילוי ידידותיים לנוער, חידוש וריענון מקומות בילוי, קידום קווי לילה בחלקי העיר בצורה מיטבית ובשעות פעילות מותאמות לצעירים". לדברי סדבון, "כפר סבא חיה ונושמת על בסיס צעיריה ויש לחזור ולתת להם מקום של כבוד בסדר העדיפות העירוני, בחינוך, בתעסוקה ובמקומות הבילוי. יחד עם אמיר שמיר, וניסיונו בקרב אוכלוסיית הסטודנטים והצעירים בעיר – נביא את השינוי המיוחל".

 יוסי סדבון ואמיר שמיר (צילום: גידי מאיר)

יוסי סדבון ואמיר שמיר (צילום: גידי מאיר)

 בוטל הדיון על שכונת כיסופים 

ביום רביעי שעבר אמורה הייתה מליאת הוועדה לתכנון ובנייה לדון בנושא תכנית כיסופים, זאת במקביל להפגנה בנושא שארגן המועמד לראשות העירייה, עו"ד יובל לוי, מחוץ לאולם הישיבות. בהמשך התברר כי הנושא ירד מסדר היום והוועדה לא דנה בו, למרות שתושבי השכונה הוותיקה ממתינים מזה זמן להבין היכן עומדים הדברים בכל הקשור להתחדשות עירונית במתחם הזועק לשינוי.

 מהעירייה נמסר בתגובה כי, "תוכנית ההתחדשות עירונית כיסופים הינה תכנית משמעותית עתידה לחדש את פניה של שכונת כיסופים הוותיקה ולשדרג את ערך הנכסים. התוכנית גובשה בראייה כוללת ומתוך אחריות רחבה לעתיד המרקם העירוני ואיכות חיי תושבי העיר. נכון להיום, הדיון במועצת העיר בנושא נדחה ובקרוב יקבע מועד חדש".

 זוזוט יושב הראש

השבוע התבשרנו על מינויו של ירון זוזוט לתפקיד יו"ר מטה סיעת 'יש עתיד' בכפר סבא. נאחל לו בהצלחה בתפקידו החדש.

ירון זוזוט ויאיר לפיד (צילום: פרטי)

ירון זוזוט ויאיר לפיד (צילום: פרטי)


חמי פרס מפרגן למירית שקד ברק

השבוע פורסם בדף הפייסבוק של סיעת "התפוזים" בראשותה של המועמדת לראשות העירייה מירית שקד ברק, פוסט אודות ההשראה ששואבת המועמדת "ברגעים מאתגרים", מספרו של נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס ז"ל, "אין מקום לחלומות קטנים". מירית התרגשה לקרוא בתחילת הספר, את אשר כתב פרס על התפוז שטעם בילדותו: "קירבתי את התפוז לאפי, ונשמתי את ריחו של פרי ההדר הראשון שלי...הוא היה הרבה יותר מפרי; הוא היה סמל לתקוותי ולשאיפותיי." בנו של פרס ז"ל, חמי פרס, הגיב לפוסט וחיזר את ידיה של שקד – ברק: "מירית, בסוף הספר, באפילוג, התפוז חוזר כחלק מאותם דברים שאבי אהב בארץ. מה שחשוב הוא שאני מקווה שהספר ייתן לך השראה לחשוב בגדול ולוודא שאת מעזה לחלום ולהגשים, ותמיד לוודא שהחלומות גדולים מספיק."

 ח"כ בוקר בכפר סבא

ביום שישי האחרון הגיעה סגנית יו"ר הכנסת, ח״כ נאוה בוקר, לפגישת פעילי הליכוד בכפר סבא. פרויקט חדש אשר יזמה ומקדמת סנדרה ברצ׳ילון, פעילת ליכוד בעיר.  ח"כ בוקר שוחחה על וועדות בהם היא פעילה, חוקים שהעבירה וקדמה ועל שאר פעילויות הכנסת. בנוסף, המועמד לראשות העירייה רפי סער, קיבל את ברכת הדרך של בוקר.  להצטרפות למפגשים ניתן לפנות לסנדרה  054-4636436.

ברצ'ילון וח

ברצ'ילון וח"כ בוקר (צילום: פרטי)

 

 סקרים רבותיי, סקרים

השבוע הגיע לידינו סקר בחירות שבוצע לקראת הבחירות המקומיות בדרום השרון, ממנו עולה כי המועמדת לראשות המועצה, אושרת גני גונן, זוכה לכ- 66% אחוזי תמיכה בקרב הבוחרים. הסקר נערך על ידי ד"ר יוסי ודנה, מנכ"ל מכון "שווקים פנורמה" ובמהלכו נבדקו 540 ראיונות מלאים ובדוקים כשטעות הדגימה המקסימלית הינה 4.5% לכל כיוון. הנשאלים התבקשו לענות על 3 שאלות: אילו הבחירות לראשות המועצה היו מתקיימות היום בין דרור רופא, אושרת גני גונן ,זאב פתאל ואיציק אזרי. למי היית מצביע/ה? 65.7% בחרו בגני גונן, 19% באזרי, 9% בפתאל ו – 6.3% ברופא. על השאלה אם הבחירות לראשות המועצה היו מתקיימות היום בין דרור רופא, אושרת גני גונן ואיציק אזרי. למי היית מצביע/ה? ענו 72.2% כי יצביעו לגני גונן. 20.5% לאזרי ו- 7.3% לרופא. בבחינת התוצאות בשאלה השלישית, לפיה הבחירות היו מתקיימות רק בין גני גונן ורופא, קיבלה גני גונן 85.6% ואילו רופא קיבל 14.4%.

 ממטה הבחירות של גני גונן נמסר כי, "מאז החלה את מסע הבחירות שלה 'שטפה' אושרת את השטח וקיימה מספר שיא של כנסים וחוגי בית בכל יישובי המועצה: 6 כנסים בתחומי החינוך איכות הסביבה והחברה, כ- 70 חוגי בית וכ- 250 מפגשים אישיים ומשפחתיים. בכולם פגשה גני גונן כבר כ 2000 בוחרים באופן אישי. מכאן נראה כי תוצאות הסקר משקפות את הלך הרוח בקרב כל יישובי דרום השרון. גני -גונן הביעה קורת רוח רבה מהתוצאות: "אני מקבלת את תוצאות הסקר בענווה גדולה. הכל הודות למאות הפעילים ואלפי התושבים שקיבלו אותי בזרועות פתוחות, מתוך רצון להביא להתחדשות במועצה האזורית. יש לנו עוד הרבה עבודה והבחירות מוכרעות בקלפי. אם תנצח גני גונן בבחירות הרי שתירשם היסטוריה ולראשונה תכהן אישה בראשות המועצה האזורית דרום השרון, בדומה לתפקידה הקודם - האישה הראשונה שכיהנה כמנכ"לית עיריית כפר סבא מאז נוסדה העיר בשנת 1906.

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 09/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נשאר בתפקיד
מתחם המקווה והמשרדים ברחוב השפלה. מחלוקת על ההקצאה
המאבק על ההקצאה
התלמידות שהשתתפו בתחרות
עפות על יזמות
כדורגלן נעצר בחשד לגידול סמים
נעצר החשוד בתקיפות ובאיומים כלפי נשים בהוד השרון ורעננה
הארנה החדשה של ראשון לציון
רוני רום
תוכנית תעש השרון , לאן?
תחלואת חצבת בערי השרון