כפר סבא

הפארק העירוני לא ייסגר בערב ט' באב

המועמד לראשות עיריית כפר סבא, עילאי הרסגור-הנדין, רשם לעצמו ניצחון לכאורה, כאשר הביא לביטול החלטתה של העירייה לסגור את שערי הפארק העירוני בערב תשעה באב

זאב שרגא 19/07/2018
השלט על שערי הפארק העירוני. ההחלטה בוטלה (צילום: פרטי)

המועמד לראשות עיריית כפר סבא, עילאי הרסגור-הנדין, חשף השבוע כי בכוונתה של העירייה לסגור את שערי הפארק העירוני בערב תשעה באב. הוא פרסם פוסט נוקב בנושא וצירף תמונה של הודעה שנתלתה על שערי הפארק, עליה חתומה מנהלת הפארק ולפיה הפארק ייסגר כאמור בערב תשעה באב, מוצאי השבת בשעה 18:00 ולמחרת ייפתח כרגיל. 

"כפר סבא היא עיר חופשית. אין שום סיבה (לא חוקית וגם לא דתית) לסגירת הפארק בערב תשעה באב", כתב הרסגור הנדין בפוסט שעורר דיונים נרחבים ברשת, "פעלתי במועצת העיר למען פתיחתו של הפארק במועד זה, אך הנהגת העירייה סירבה לשנות את מדיניותה ונתנה בכל פעם תירוץ מוזר אחר. כשאבחר אפתח את הפארק בתשעה באב, תוך כיבוד כל תושבי העיר. זאת התחייבות".

כאמור, הפרסום של הרסגור-הנדין עורר תגובות רבות וסערה בקרב הציבור, כשצד אחד טוען שוב כי מדובר ב"הדתה" וכפייה דתית לכאורה, אל מול הציבור החילוני ואילו מהצד השני נרשמו תגובות התומכות בהחלטה, שכן גם בתי עינוגים סגורים כידוע בערב תשעה באב.

במנהלת הפארק היו ערים לתגובות כך נראה והביאו לשינוי ההחלטה ואילו הרסגור הנדין רשם לעצמו עוד ניצחון קטן: "ניצחון לחיים החופשיים שלנו. בעקבות הלחץ הציבורי והתקשורתי, ולאחר שהודעתי שאקיים פעילות לציון תשעה באב בדרך פלורליסטית מול שער הפארק הסגור, החליטה הנהלת העירייה לשנות את המדיניות ולפתוח את הפארק", אמר הרסגור הנדין, "נושא סגירת הפארק בתשעה באב מעלה שאלות רבות הרבה יותר מאשר העניין הנקודתי הזה: האם הפארק הוא חלק מהמרחב הציבורי שלנו? מה השוני שלו מגנים ציבוריים? למה בכלל יש לו גדרות? מרחב ציבורי חופשי ופתוח לא מציב מכשולים כדי להיכנס אליו. זהו חלק מתפיסת העירוניות שאני דוגל בה. עיר פתוחה, חופשית ונעימה להליכה ברגל נמצאת בבסיס הרעיונות שאני מקדם. כך יהיה לכולנו נעים לחיות בכפר סבא במשך כל השנה".

 מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "לאחר התייעצות ובחינת הנושא החליטה עיריית כפר סבא לפתוח את הפארק בערב ט' באב כפי שנהוג בשאר הגינות הציבוריות והפארק הנוסף בעיר. יש לציין כי ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם רבני העיר שנתנו אישורם לכך, ולאחר בדיקת הנושא אל מול ערים נוספות, ביניהן: רעננה, הוד השרון והרצליה שנוהגות אף הן לפתוח את הפארקים והגינות הציבוריות ביום זה."

 


  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נהרג במישור אדומים
ילדה בת 7 נפצעה בתאונה בבני ברק
ילדה בת 7 נפצעה בתאונה בבני ברק
אדם פלטקביץ. הולכים לעונה קשה
יוצאות לעונה מאתגרת
אופיסיטי מערב רעננה
הכיוון מערב
מהי הפלה בכדורים?
פרויקט תמא 38/2 של היזם מותג עירוני בשד ויצמן 23 ברמת השרון
פרויקט תמ"א 38/2 חדש ברמת השרון
להפוך את עכו לעיר מחוז
נערכים לחילופי השלטון