כפר סבא

מדוע דרושה התערבות עו"ד כדי שהעירייה תטפל בפניות?

הורים בבית הספר שי עגנון בכפר סבא נאלצו להעביר לעירייה התראה מעורך דין, לצורך טיפול לכאורה בנזילה חמורה בבית הספר

זאב שרגא 19/07/2018
התראה טרם נקיטת צעדים משפטיים (תמונה להמחשה iclipart)

בשבוע שעבר פנו הורים בבית הספר שי עגנון אל עיריית כפר סבא, באמצעות עורך דין, בהתראה טרם נקיטת הליכים משפטיים, לצורך תיקון נזילה באופן בהול בבית הספר בשכונה הירוקה. "ילדי בית ספר לאה גולדברג בכלל, וכיתה א' 2 בפרט, המתארחים בבית ספר שי עגנון במסגרת בית הספר של החופש הגדול ומשלמים עבור כך על פי חוק, סובלים מזה 10 ימים מנזילה בכיתתם", נכתב בהתראה, "מזה למעלה משבוע ימים הילדים מצויים בסכנת החלקה. סכנה המסכנת את בריאותם הנפשית והפיזית וכל פניות הורי הילדים נדחו בזו אחר זו בתואנות מגוחכות. בין היתר כי מדובר באחריות קבלן; כי עסקינן בתקלה שתיפתר רק באוגוסט; כי לא ניתן להעבירם לכיתה חלופית; או כי יתקנו את התקלה בסוף יולי.

 "ברור כי אף לא אחת מן התשובות מקובלות, לא ניתן לקבלן תוך המשך סיכון הילדים וגם לא ניתן להמשיך על סדר היום באופן זה. מנגד, גם לא ניתן פיתרון חלופי כאשר הלכה למעשה היו אמורים להיות הילדים בבית הספר לאה גולדברג, אלא ששם החל שיפוץ באורח מפתיע (כלום לא ידעו על קיומו של שיפוץ קודם לכן ולא יכלו להיערך לו בעירייה? אנו מדינת עולם שלישי?). וכך נותרו ההורים, שוב, עומדים מול שוקת שבורה. עסוקים ועובדים, באמצע יולי, שולחים את ילדיהם לסכנה בהיעדר חלופה ומתחננים לעירייה ולנציגיה להעברת ילדיהם לכיתה אחרת ו/או לתיקון הנזילה ונענים בשלילה".

 "יתרה מכך, לא רק הילדים מצויים בסכנה, אלא מטבע הדברים גם אנשי הצוות מצויים באותה הסכנה וגם פניותיהם של אנשי הצוות עצמם לעירייה נענו בשלילה ובדחיות שונות. לא זו אף זו, הבוקר, הנזילה התפשטה עד למסדרונות בית הספר, כך שלא רק הכיתה בסכנה אלא גם העוברים ושבים בסכנה. על כן, בלית ברירה, נאלצנו לפנות בכתב. אך מובהר כי זהו מכתב התראה אחרון," נכתב בהתראה, "הנכם נדרשים להסדיר ולתקן את הנזילה מיידית ולאלתר, ו/או להעביר את הילדים לכיתה חלופית אחרת ראויה וממוזגת. (פתרון פשוט שלא ברור מדוע לא נעשה עד כה".

 ההורים מציינים כי מיד לאחר העברת מכתב ההתראה החלו בעירייה לטפל בנושא ביתר שאת, התלמידים הועברו לכיתה אחרת והנזילה מטופלת גם היא. "פנינו מספר פעמים בנושא ובלית ברירה אחת האימהות נאלצה להיעזר בשירותיה של עורכת דין, כדי להבהיר לעירייה עד כמה חמור המצב", מספר אחד האבות, "נראה שהמכתב אכן עזר והעירייה טיפלה בבעיה ברצינות, תוך העברת התלמידים מהכיתה והתחייבות לתיקון הנזילה, אבל אני מקווה שלהבא הדברים יטופלו גם בלי התראה בהליכים משפטיים כאלה או אחרים".

מהעירייה נמסר בתגובה כי, "עם היוודע הדבר, קיימה העירייה סיור במקום יחד עם איש מקצוע, ולקראת פתיחת שנת הלימודים יתבצע שיפוץ יסודי לטיפול הנזילה בכיתה. בינתיים עברו התלמידים לחללים אחרים לקיום פעילות הקייטנה, וההורים עודכנו בנושא."

 

 

 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
להקת שלווה , בין המופיעים בפסטיבל הכליזמרים בצפת
פסטיבל הכליזמרים ה -32 בצפת
רוכב אופנוע נפצע בינוני סמוך לכפר ויתקין
רוכב אופנוע נפצע בינוני סמוך לכפר ויתקין
יעל חקון יוסף, סגנית מנהל אגף החינוך, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, ממ וסגנית רהע איה פרישקולניק, דר יעקב נחום מנהל אגף החינוך
מסיבת סיום השנה לוותיקי הרצליה
הפארק החדש. תקציב האחזקה - שלושה מיליון שקלים
מהו תקציב עיריית הוד השרון לשנת 2019 ?
גבר טבע בבריכה בהוד השרון - מצבו קשה
גבר טבע בבריכה בהוד השרון
חברת המועצה יפעת קריב
יותר תושבים בוועדות העירוניות בהוד השרון
משלחת סטודנטים מאוהיו ביקרה בכפר סבא
קשישה במצב אנוש לאחר שנפגעה מרכב
קשישה במצב אנוש לאחר שנפגעה מרכב