כפר סבא

דרישה לביטול הקצאת קרקע

המועמד לראשות עיריית כפר סבא, עו"ד יובל לוי, פנה לבכירי העירייה ולמשרד הפנים בבקשה לבטל החלטת ישיבת מועצה להקצאת קרקע ברחוב רוטשילד

זאב שרגא 19/07/2018
דרישה לביטול הקצאת קרקע
יובל לוי. "החלטה לא חוקית" (צילום: קמפיין יובל לוי)

המועמד לראשות העירייה, עו"ד יובל לוי, שיגר מכתב לראש העירייה צביקה צרפתי, למנכ"ל העירייה, איתי צחר ,וליועץ המשפטי לעירייה עו"ד אלון בן זקן, עם העתק לשר הפנים אריה דרעי, ובו דרישה לבטל את החלטת מועצת העיר שהתקבלה ב-6 ביוני השנה, בנוגע להחכרת קרקע ציבורית עבור יזם פרטי. דרישת לוי הוגשה בעקבות חשיפת סרטון שבו נראו צחר וצרפתי מבצעים הצבעה חוזרת, בניגוד לחוק לכאורה.

ממטה הבחירות של לוי נמסר כי, "הסרטון שפורסם לפני כשבועיים, צולם בישיבת מועצת העיר שבה עלתה לסדר הצעה על החכרת שטח ברוטשילד 55  עבור יזם פרטי. בסרט, נראים המנכ"ל וראש העירייה צביקה צרפתי מקיימים הצבעה חוזרת בניגוד לחוק לכאורה. זאת לאחר שבהצבעה הראשונה ההחלטה המתבקשת לא עברה".

 דרישתו של לוי היא שצרפתי יודיע בכתב, כי ההחלטה שהתקבלה לכאורה בניגוד לחוק תבוטל לאלתר. כן תובע לוי השעיית היועץ המשפטי של העירייה שהיה נוכח בישיבה והכשיר את ההצבעה הפסולה. בנוסף, דורש לוי את פניית העירייה ליועמ"ש ולשר הפנים, לבחינת ניגוד עניינים לכאורה של חברי מועצה, במהלך ההצבעה.

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "טענות חבר המועצה יובל אהוד לוי מעלות תמיהה בעיקר על רקע העובדה שבמהלך שני סיבובי ההצבעה שינו ו/או חברי סיעתו את הצבעתם. מדובר ככל הנראה בניסיון נוסף של חבר המועצה לוי להכפיש ולהשמיץ את מנהלי ועובדי עיריית כפר סבא אשר עובדים למען הציבור בעיר. מהות הנושא הוא עמדתם של חברי מועצת העיר בנושא הפרויקט ובעניין זה חברי המועצה אמרו את דברם והצביעו לאשרו. רק לחברי המועצה הסמכות להחליט בנושא זה ואלו אמרו את דברם".

עוד מסרו בעירייה כי, "לעצם העניין, הוויכוח האם מדובר בהצבעה חוזרת או בספירה חוזרת של הקולות, הינו סתמי, שכן על פי תקנון ישיבת המועצה ועל פי החוק, לראש העיר נתונה הסמכות להחליט בנושא. להבנתנו המשפטית מדובר בהחלטה תקינה, שהתקבלה בהמשך לתוכנית בניין עיר ובקשה להיתר שאושרו הן בוועדה המחוזית והן בוועדה המקומית לתכנון ובניה, ולאחר שכל החומר הדרוש ללימוד הסוגיה, לרבות חוות דעת שמאית ומשפטית וכן הסכם החכירה, נשלחו מראש לכלל חברי המועצה. הניסיון לחפש פגמים טכניים בהחלטה, ולהאשים עובדי עירייה הפועלים בתום לב, הינה פעולה בלתי ראויה, ודאי כאשר היא נעשית על ידי נבחר ציבור. בכל מקרה כפי שהובהר זה מכבר על ידי מנכ"ל העירייה, איתי צחר, ההסכם לא ייחתם עד לאישור מלא וסופי של משרד הפנים לנושא חוקיות ההצבעה".

 

 


 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
קו הרכבת לי-ם ימשיך להיות בחינם
הפוליטיקה של רמת השרון
תחנת האוטובוס לא בשימוש. התושבים דורשים חניה
מדוע זועמים תושבי רחוב הדר בהרצליה?
אושרה תוכנית ל-11 אלף יח"ד בלוד
בקרוב יהיה קל יותר למחזר פסולת אלקטרונית
ילדי גן סיגלית בחולון
חללית בגן סיגלית
האביב בפתח ברשת אירוקה
אביב צבעוני ברשת אירוקה
נבחרת הנערות של חטב חשמונאים בבת ים
בת ים מובילה במתמטיקה