כפר סבא

משנה את פניה

אחרי שהחתימה מאמן חדש, קבוצת הכדורעף גברים עורכת שינויים בסגל השחקנים: גיא בן גל שוחרר, ארנרדו גומז מונצואלה ומיכאל מילשטיין הצטרפו

זאב גולדשמיט 19/07/2018
גיא בן גל. כבר באתגר הבא (צילום: זאב גולדשמיט)

בהפועל כפר סבא מתחילים להיערך לקראת עונת הכדורעף, ועם החתמתו של המאמן שגיא ברעם, יצאה לדרך גם החתמות שחקנים. בסוף השבוע המועדון החתים את המצליב ארנרדו גומז (35, 1.95) אחד משחקי ההתקפה הטובים ביותר בעולם.                                                                     

לגומז ניסיון בינלאומי עשיר, רשם למעלה מ-300 הופעות במדי נבחרת ונצואלה, איתה זכה באליפות פאן אמריקה בשנת 2003. גומז לובש את המדים של נבחרת ונצואלה מאז 2001 וזכה לכינוי "המפציץ החום" בזכות יכולת ההתקפה הקטלנית שלו. במשחקים האולימפיים בייג'ין 2008 הוכתר לסקורר המצטיין בשלב הבתים.  

את המעבר לאירופה עשה כבר בשנת 2000. ביוון לבד זכה בחמש אליפויות ובשלושה גביעים. במשך ארבע שנים שיחק בפאוק סלוניקי, שם שיתף פעולה עם הישראלי אלכס שפרנוביץ. ביוון הספיק לשחק גם באולימפיאקוס, פנתינאייקוס ווהירקליס; בטורקיה שיחק במדי פנרבחצ'ה ואנקרה.                                                                            

מאמנו בכפר סבא, שגיא ברעם, אמר: "אני שמח שהצלחנו להביא למועדון שחקן בעל שם עולמי, אחד השחקנים הגדולים שנחתו בארץ. אחת הסיבות שעשינו מאמצים כבירים להחתים אותו היא האישיות והנוכחות שלו על ומחוץ למגרש. אני בטוח שכל חובב כדורעף בארץ ייהנה לראות אותו משחק בעונה הקרובה".

 שגיא, מה מיוחד בו?

"מדובר בשחקן ששיחק באליפויות עולם, באולימפיאדה. הוא הכוכב הבלתי מעורער של הכדורעף בוונצואלה ואחד הגדולים בהיסטוריה של הכדורעף הדרום אמריקאי. הוא בן 36, ומחפש אתגרים חדשים, אחרי מספר שנים בליגה היוונית. יהיה שווה לבוא לראות אותו במשחקים".                                        

גומז צפוי להגיע לארץ בחודש הבא לתחילת האימונים. לבקשתו הבנות שלו ילמדו בבית ספר אמריקאי, והוא יממן זאת לבד.                                                                                  

אם יש משהו שהפתיע בהודעה של הפועל כפר סבא על היה שחרורו של גיא בן גל. כעת מתברר שהמצליב הונצואלי משחקת בתפקיד של בן גל, שאת רוב הקריירה שלו עשה בכפר סבא.

 בן גל, מאוכזב?

 "אפילו לא היה לי זמן להתאכזב. אני כבר באתגר הבא. המשכתי הלאה, ובעונה הקרובה אשחק בהפועל המעפיל, שם מתחילים פרויקט נחמד עם המאמן זוהר בר נצר, שמתוכנן בניה בשילוב של צעירים, וותיקים וזרים טובים. להמעפיל יש קהל אוהדים ביתי הכי טוב בארץ. זה יכול להיות שילוב מנצח".

באלו רגשות קיבלת את הודעת השחרור?

"ברגשות מעורבים. אוהב את המועדון, אבל לא עושה מזה עניין וממשיך הלאה. שאלתי אם זה סופי והאם אני רשאי לנהל מו"מ עם קבוצות אחרות. מגיל 17 אני בכפר סבא, למעט שלוש שנים שבהן שיחקתי במטה אשר ובמכבי ת"א. אני אוהב את הפועל כפ"ס. אני מבין שהמאמן הגיע עם אג'נדה חדשה, הם רצו להצעיר את הסגל והביאו בתפקיד שלי זר. לא כעסתי כשאמרו לי שזה המצב. היו לי תקופות מעולות בכפר סבא, היינו בחצאי גמר וגמרים. אני כבר במקום אחר, באחלה מועדון, עם מאמן שאני מעריך, וסביבה שאוהבת כדורעף. אפילו לא היה לי זמן להתאכזב. מצאתי מקום שהולך בדרך נכונה, וכבר מחכה שהעונה תפתח".               

כפר סבא לא סיימה את פרק ההחתמות בוונצואלי. ביום שני דיווחה על הצטרפותו של מיכאל מילשטיין (26) המתנשא לגובה 1.87. מילשטיין משחק בעמדת המוסר, בוגר האקדמיה למצוינות במכון וינגייט. בצעירותו היה קפטן נבחרות הנוער והנערים הלאומיות. הוא חיפש את עתידו מעבר לים, כששיחק במשך ארבע שנים בליגת הקולג'ים האיכותית במדיח אוניברסיטת גרנד-קניון, במהלכן שיחק גם במדי הנבחרת הבוגרת.                                                      

מילשטיין: "אני שמח להצטרף להפועל כפ"ס, מועדון עם מסורת, קהל ביתי ושאיפה להישגים. אני יודע שהכדורעף בעיר הוא ענף גדול וחשוב. אני גאה להיות חלק מהמועדון המפואר הזה. אשמח לתרום גם לשחקנים הצעירים ולהיות שותף לפעילות המועדון בבתי הספר".

 

 


 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חדש: שירות הסעות לבתי הספר
פעוט נפגע מאוטובוס בבית שמש - מצבו בינוני
ראיה מרכזית הושארה אצל חשוד, ביהמ"ש הורה לשחררו
חשד: הצית את רכביו של בכיר בעיריית י-ם
אסתי גינזבורג מתגייסת:
ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, נחמה אפרתי, מנהלת מחלקת קליטה וחבר מועצת העיר, לורן עייש יור ועדת קליטת עלייה
רעננה מעודדת עלייה
"מקוואות העיר הפכו לעלייה לרגל"
עיר מקלט