כפר סבא

מכדרר ולומד

לני אהרון, שעלה עם הפועל חדרה לליגת העל והצטרף להפועל כפר סבא, מסביר מדוע אינו יכול לשחק בליגה הבכירה. רמז: זה קשור למוסד לימודי מעבר לים. עד שזה יקרה, הוא שואף לרשום עלייה שנייה ברציפות

זאב גולדשמיט 19/07/2018
לני אהרון. נחוש ללמוד (צילום: באדיבות הפועל כפר סבא)

היה פעם מי שאמר, שהשכל של שחקני הכדורגל טמון ברגליים, אבל כבר שנים שזה בתהליך של שינוי. יותר ויותר שחקנים משלבים לימודים עם כדורגל, מחפשים לעצמם עתיד ליום הפרישה ממשחק. אבל דומה שלני אהרון הוא חריג במובן הזה. הרכש החדש של הפועל כפר סבא מכוון ללימודים בהרווארד, ארה"ב, מהאוניברסיטאות הבכירות בעולם, שתנאי הקבלה שם אינם קלים.                                    

אהרון, חייל בן 20 המשחק כבלם, גדל בקבוצות הילדים של מכבי הרצליה. בנערים כבר שיחק במכבי ת"א וכשהגיע לנוער נדד למכבי נתניה. כשסיים גיל נוער הושאל להפועל חדרה, ובעונה האחרונה היה מהשחקנים הבולטים שלה בעלייה ההיסטורית לליגת העל.                                                            

בעוד כל השחקנים החדרתים חגגו את העלייה, לני הזיל דמעה, כיוון שידע שהוא לא ימשיך איתם בליגה הראשונה. הסיבה לכך היא, שאחד מהתנאים להתקבל לליגת המכללות הוא היעדר עבר מקצועני. לני הכניס סעיף בחוזה עם הפועל חדרה, שאם הקבוצה תעלה ליגה, הוא לא ימשיך איתם כיוון שליגת העל מוגדרת כליגה מקצוענית. מכיוון שהלימודים יחלו בעוד שנה הוא הצטרף לעונה אחת להפועל כפר סבא.   "הבחירה ללמוד בארה"ב מיד לאחר שאשתחרר משירות צבאי עלתה במחשבותיי לפני שנתיים כשמכבי נתניה לא נתנו לי הזדמנות לשחק בבוגרים" סיפר לני אהרון, "אני אוהב ללמוד, אוהב לחקור. במכבי נתניה קיבלתי חשיבה אחרת, שכדורגל זה לא הכל בחיים, ואני רוצה להבטיח את עתידי. כדורגל זה מקצוע נזיל, יום אחד אתה עלול להיפצע, או מאמן שלא מסתדר איתך עלולים לעצור לך את הקריירה. אני רואה את האופציה ללמוד בהרווארד כהחלטה הכי חשובה בחיים שלי. בכל מה שאני עושה אני חייב להיות הכי טוב".

 מה בכוונתך ללמוד?

"הנדסת חשמל, פיסיקה או מתמטיקה. עדיין לא החלטתי, אני בתהליך הרשמה. לפני שבוע חזרתי מארה"ב, עברתי מבחן פסיכומטרי. הוצאתי ציון גבוה, אבל זה רק אחד משורה של תהליכים שעלי לעבור בחודשים הקרובים".

 איך הרגשת כשעלית ליגה עם הפועל חדרה?

 "הייתי ברגשות מעורבים. השמחה שלי הייתה מאופקת. מצד אחד היו לי דמעות של אושר, שמחתי בשמחתם, ולא פשוט לשחקן צעיר כמוני לוותר על חלום לשחק בליגת העל. מצד שני, קיבלתי החלטה, אני נחוש לפנות ללימודים, והולך עם זה עד הסוף. יש לי גם אופציה לשחק בליגת הכדורגל המקצוענית בארה"ב MLS- אם אבחר בדראפט. יש לי תוכניות ארוכות טווח. חדרה ניסו לשכנע אותי בכל זאת להמשיך איתם, אבל אני נחוש ללמוד".

 היכן למדת ואלו ציונים היו לך בתיכון?

 "למדתי בתיכון הראשונים בהרצליה. ממוצע ציונים 115".

 כמה קיבלת בפיסיקה ומתמטיקה?

 "98 בחמש יחידות. אני אוהב את המקצועות האלה, ומקווה להמשיך בזה".

 מדוע בחרת לשחק הפועל כפר סבא?

 "כיוון שזה מהמועדונים הגדולים בליגה הלאומית, וחשוב לי להחזיר אותו למקום הראוי לו. הפועל כפר סבא צריכה להיאבק בצמרת, לשחק אטרקטיבי ולגרום הנאה לאוהדים. אנחנו מתקדמים מאימון לאימון. מצאתי בכפר סבא חדר הלבשה מגובש, מאמן מצוין שנותן ביטחון אני אופטימי".

 האם אחרי חדרה, התכנון שלך הוא לעשות העונה עלייה שנייה?

 "זו המטרה. לא באתי לכפר סבא כדי להעביר את הזמן. אני יודע שבעונה שעברה הקבוצה ניצלה מירידה אבל מה שהיה, היה. העונה יש פה אחלה שחקנים בעלי אופי טוב, ואני רואה רק טוב לקראת העונה הקרובה".

את שירותו הצבאי לני מעביר ברבנות הצבאית וסופר את הימים עד לשחרור כדי להתחיל בלימודים. כששואלים אותו מה יקרה אם לא יתקבל להרווארד, השיב: "אני נחוש להצליח".                                                                             

חוץ מכדורגל הוא אוהב לצפות בטניס. תתפלאו, אבל אם הוא צריך לבחור בצפייה בין משחק כדורגל או משחק טניס, הבחירה שלו ברורה. "אם בזמן גמר המונדיאל היה גמר ווימבלדון, הייתי בוחר בווימבלדון" השיב לני, שמסביר מה מושך אותו לטניס: "זה ספורט יפה לעין וקשה מבחינה מנטלית. טניס זה ספורט קשה ב-15 רמות מכדורגל. תחשוב שטניסאי משחק חמש שעות ברצף וצריך לעבור תהליך של שינוי תוך כדי משחק כשדברים לא מסתדרים. הצפייה בטניס מלמדת אותי הרבה על מה שעובר על ספורטאי".                      

מגיע שאפו גדול לבחור צעיר, שעם כל אהבתו לכדורגל, יודע כבר בגיל צעיר מה הוא רוצה בחיים. מה שבטוח, הפועל כפר סבא הרוויחה.

 

 


עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 21/11/2019
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"מסדר הדר": השבוע ה - 10
מספר תאגידי המים יצומצם ל-30
"תם עידן אונר"א בירושלים"
לטיול יצאנו
קבוצת הרוגבי נשים. ממשיכה לזכות בתארים
ממשיכה במלוא העצמה
מבשלים בשפת הסימנים
"אני אמרר לך את החיים"
ניפגש בשיעור
ניפגש בשיעור