כפר סבא

"מסדר הדר״: השבוע ה - 12

לאה גולדין: ״בשבוע הבא מתחיל הגיוס לקרבי ואני קוראת לאימהות של החיילים החדשים - תצטרפו אלינו ותגידו לראש הממשלה והשרים בקבינט שלא תתנו להם לשלוח חיילים לקרב כאשר ההפקרה של אורון והדר בעזה נמשכת״

מיכאל פרוסמושקין 20/07/2018
הדר גולדין. עדיין בעזה (צילום: באדיבות המשפחה)

מאות אזרחים הגיעו בצהריים (יום שישי) לאנדרטת ״חץ שחור״ בגבול עזה לאירוע מפגן העוז של ״מסדר הדר״ להשבת הבנים. האירוע התקיים זה השבוע ה-12 ברציפות. באירוע היום התקיימה פעילות של הפרחת בלוני הליום. 

לאה גולדין, אימו של סגן הדר גולדין, פנתה בדבריה לאימהות של החיילים הקרביים החדשים שיתגייסו החל מיום שלישי הקרוב כשיחל גיוס קיץ 2018 ״אני קוראת לכל האימהות של החיילים החדשים - תצטרפו אלינו ותגידו לראש הממשלה והשרים בקבינט שלא תתנו להם לשלוח חיילים לקרב כאשר ההפקרה של אורון והדר בעזה נמשכת״.

גולדין התייחסה גם למאמר של הגורמים האמריקאיים העוסקים במזרח התיכון, ג׳ראד קושנר, ג׳ייסון גרינבלט ודייויד פרידמן, שפורסם בעיתון וושינגטון פוסט ״מי שקורא את הדברים שפורסמו מבין היטב שדווקא בממשל האמריקאי מבינים הרבה יותר טוב מאשר בבלפור את המשמעות של המשפט מההמנון ׳נפש יהודי הומיה׳. נתניהו צריך ללמוד מהממשל האמריקאי ומהנשיא טראמפ מהי מחויבות להשבת הבנים. תראו כיצד האמריקאים החזירו את השבויים שלהם מצפון קוריאה״.

בין הדוברים באירוע היו ח״כ עודד פורר (ישראל ביתנו), ח״כ חיים ילין (יש עתיד) וראש מועצת אשכול גדי ירקוני. ח״כ פורר אמר כי ״הקריאה שיוצאת מכאן שבוע אחר שבוע מאוד ברורה וכעת כל מי שעוסק במדיניות מול עזה מבין היטב שלא יהיה שום הסדר ושום הסכם סיוע ללא השבת החיילים״.

ראש מועצת אשכול ירקוני ריגש את הנוכחים ״הייתי השבוע באזכרה לזכרו של קרוב משפחתי סרן רועי פלס שנפל במלחמת צוק איתן. אני מלא תקווה ואמונה שבשנה הבאה תהיה לי התלבטות אם להגיע לקברו של רועי או לעלות לראשונה לקבר של הדר״.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מימין: עוד אסף זמיר, שמואל רחמים, רמי ליבנת, עוד רועי נחום.
בלעדי ל"קול רענן" - ניצחו את העירייה
"יצרו קמפיין על הדתה שלא קיימת"
בית הכנסת האשכנזי
מתפללים לימים טובים
בניין עיריית תא נצבע סגול
בניין עיריית ת"א נצבע סגול
תל אביב חוגגת מאה שנים לתנועת הצופים
חשד: זוג ביצע אקט מיני תוך כדי נהיגה
צילומי רנטגן המראים את משתל הטיטניום (המבנה בצע לבן) לאחר הקיבוע בכתפה של המטופלת.
"השתלה בתלת מימד"
חתמו על הסכם עם העובדים