כפר סבא

יובל לוי עתר נגד העירייה

לוי, שמתמודד לראשות העירייה, עתר לבית המשפט בדרישה שהעירייה תבטל את ההחלטה להחכרת קרקע ציבורית ליזם פרטי ברוטשילד 55

זאב שרגא 25/07/2018
יובל לוי עתר נגד העירייה
יובל לוי. עתר (צילום: פרטי)

 

בשבוע שעבר סיקרנו את מחאתו של המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה עו"ד יובל לוי, בדרישה לביטול הצבעה שהתקיימה במועצת העיר, בה אושרה החכרת קרקע ציבורית ליזם פרטי, לצורך הקמתו של חניון פרטי ברחוב רוטשילד. השבוע לוי התקדם צעד נוסף במחאתו והגיש עתירה לבית המשפט, באמצעות עו"ד גדעון גולשטיין, בה ביקש מבית המשפט לבטל את ההחלטה באופן רשמי.

 "הבקשה שבכותרת המוגשת לבית המשפט הנכבד בד בבד עם עתירה מנהלית, הנה בקשה דחופה למתן סעדים זמניים הדרושים לעצירה של ביצוע ההחלטה המנהלית, שעניינה הוצאתה לפועל של עסקת מכר (חכירה לדורות) של קרקע ציבורית לידי יזמים פרטיים", נכתב בעתירה, "ההחלטה המנהלית התקבלה תוך שנפלו בה פגמים מהותיים, תוך הצגת מצג שווא בפני חברי מועצת העיר, הגובלים במרמה והפרת אמונים, בין היתר של ראש הרשות והיועץ המשפטי לרשות, שבמסגרתם בוצעה במחטף 'הצבעה חוזרת' במקום 'ספירת קולות חוזרת', בניגוד לסעיף 46(א) לתוספת השניה לפקודות העיריות".

 "הבקשה דחופה ביותר והסעדים המבוקשים בגדרה נחוצים בכדי שלא תשתכלל עסקת המקרקעין באופן שיסבך מאוד את התרתה ככל שתתקבל העתירה המוגשת בד בבד עם בקשה זו, דבר אשר יכול להביא לפגיעה משמעותית באינטרס הציבורי של תושבי העיר כפר סבא", נכתב בעתירה, "ככל שהבקשה לא תתקבל, המצב המשפטי בנכס עלול להשתנות לרבות דיווחים לרשויות המס ולשכת רישום המקרקעין לטובת היזם ו/או בעלי הזכויות במקרקעין. חמור מכך, עם העברת הזכויות בנכס ליזם ולגורמים פרטיים עלולות להתחיל עבודות במקרקעין על פי היתר הבניה משנת 2016 ו/או הכנות כולל התקשרויות חוזיות לעבודות שעלולות לייצר הסתמכויות אצל צדדי ג'. הסתמכות זו ועבודות כאלו, עלולות ליצור חבות של המשיבות ולפגוע כאמור בתושבי העיר ובקופה הציבורית עם קבלת העתירה. מסיבות אלו יש ליתן צווים זמניים כמבוקש בבקשה זו".

 בעתירה מבקשים השניים מבית המשפט להורות למשיבים להשהות ו/או להימנע מכל פעולה ו/או דיספוזיציה אשר יש בה כדי לשכלל את העסקה לרבות חתימת ההסכם להחכרת המקרקעין, פרסום ההחלטה, העברתה לאישור משרד הפנים, רישום החכירה ו/או כל פעולה אחרת אשר יש בה כדי להעביר זכויות בשטח הציבורי שבמקרקעין נשוא ההחלטה לבעלי הזכויות הפרטיים במקרקעין ו/או היזמים. להורות כי המשיבה מס' 1 (העירייה) לא תדון מחדש בהצעת ההחלטה עד לסיום ההכרעה בעתירה". בהמשך מובאים בפירוט השתלשלות האירועים שהביאו כאמור להצבעה חוזרת במועצה ולאישור ההצעה.

  "העירייה וראש העיר ביקשו מבית המשפט ארכה להגשת תשובה לבקשה למתן צו ביניים", נמסר ממטה הבחירות של לוי, "בבקשתם הסכימו לכל צעדי ההגנה, אותם תבע לוי בעתירתו. בין היתר התחייבו שלא לקדם את עסקת המכר ולא לבצע כל צעד בעסקה כולל העברת זכויות בשטח הציבורי לבעלי זכויות פרטיים וליזמים. כן הם תחייבו לא להביא לדיון מחודש את ההחלטה במועצת העיר עד להכרעה סופית בעתירת עו"ד לוי".

"פניתי לבית המשפט לכדי לתקן את התנהלות העיריה. בית המשפט אמר את דברו בחריפות," אמר לוי, "הקפאת ההליכים ולו זמנית, הוא ניצחון הצדק. יש כאן אמירה שעירייה לא יכולה לעבור על החוק. מזה עשור אני מוביל נורמות בלתי מתפשרות לטוהר המידות ומנהל ציבורי תקין במועצת העיר. זאת הנורמה אותה אוביל כראש העיר".

 היום (רביעי) התקיים דיון נוסף בעתירה,

 
תגובת עירייה כפר סבא: טענות חבר המועצה יובל אהוד לוי מעלות תמיהה שכן במהלך שני סיבובי ההצבעה שינו כלל חברי סיעתו את הצבעתם. מועצת העיר אישרה את התוכנית, והניסיון לחפש פגמים טכניים ולהאשים עובדי עירייה היא פעולה בלתי ראויה, ודאי כשהיא נעשית על ידי נבחר ציבור. מנכ"ל העירייה הבהיר כבר כי ההסכם לא ייחתם עד לאישור מלא וסופי של משרד הפנים.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פיצרייה שנפתחה בליל תשעה באב הסעירה את רעננה
בהוקרה לרבני וגבאי העיר
בהוקרה לרבני וגבאי העיר
ילד נפל בחוף בבת ים - ונהרג
המתמחים הצעירים
התמחות בנגב
משפחה מתרחבת
זק אלקס
טעם החיים
אסתי גינזבורג גייסה 5 מיליון דולר בערב תרומות לארגון איחוד הצלה
אסתי גינזבורג מגייסת
קריית הספורט והנופש
יום פתוח בקריית הספורט והנופש ברעננה