כפר סבא

ועד הגנים מתנגד לשינויים שמתכננת העירייה בהפעלת גני היול"א

בוועד הורי הגנים בכפר סבא לא פוסלים אפשרות של יציאה למחאה נגד השינויים העתידיים, בין השאר דחיית שעת ארוחת הצהריים, חפיפה בין אנשי הצוות בזמן הארוחה, ביטול חוג שמפעילה החברה לתרבות הפנאי וקיצוץ שעות הפעילות בימי החופשה

זאב שרגא 25/07/2018
ההורים מתנגדים לשינויים בהפעלת היול"א (תמונה להמחשה iclipart)

השבוע פרסם ועד הורי הגנים בכפר סבא הודעה חריפה בה הביע את התנגדותו לשינויים אותם מתכננת העירייה לערוך כבר בשנת הלימודים הקרובות, בהפעלתם של גני היול"א בעיר. בפוסט שפורסם בדף הפייסבוק של הוועד נכתב כי, "לפני מספר ימים קיימנו פגישה עם העירייה בנוגע למתווה היול"א בשנה הבאה. בפגישה הודענו, כי ועד הורי הגנים כפר סבא מתנגד לשינויים המוצעים במתווה גני היול"א בשנת הלימודים הבאה, וכי הגנים צריכים להמשיך לפעול במתכונת בה הם פועלים כיום. הודעת הוועד באה לאחר שלפני כ-3 שבועות עיריית כפר סבא הודיעה לראשונה לוועד הורי הגנים על השינויים המתוכננים במתווה היול"א, כאשר הרקע לשינויים הוא פרסום צו המגביל את מחירי הצהרונים ל-935 שקל.

 "עיקרי הדברים אותם מעוניינת העירייה לבצע החל מהשנה הבאה הם: שעת ארוחת הצהריים תדחה, והיא תיערך ב-13:30 ולא ב-13:00 כמו שהיה השנה (ובשנים קודמות), הקטנת שעות החפיפה בהתאם לדחיית ארוחת הצהריים, הגבלת מספר ימי הפעילות בחופשות משרד החינוך ל-14 ימים בלבד. בפעילות בחופשות לא תהיה חפיפה בזמן ארוחת הצהריים, ולאורך כל שעות הפעילות רק שתי נשות צוות תנהלנה את הגן בתגבור של בן/בת נוער. ביטול החוג שמתקיים כיום בגנים המופעלים על ידי החברה לתרבות הפנאי (גני הפעימה הראשונה) קיצוץ שעות הפעילות בימי חופשה, כך שהגן יסתיים בשעה 16:30.

"בנוסף — ובניגוד לסיכום מפורש וכתוב וכתולדה ממאבק השמירה על היול"א בשנה שעברה — העירייה מסרבת לחשוף בפנינו ובפניכם, ההורים, את העלויות בפועל של מרכיבי היול"א. שירות עליו אנחנו משלמים ממיטב כספנו, בעוד שבערים בהן תכנית ניצנים מתקיימת יש חובה על כך. וועד הורי הגנים הודיע באופן חד-משמעי וברור, כי הוא מתנגד נחרצות לשינויים המתוכננים. הוועד סבור, כי ניתן לקיים את היול״א במתכונתו הנוכחית גם בתקציב ה-935 שקל. השינויים המתוכננים מהווים פגיעה חמורה בילדי-הגנים ובלב ליבה של תוכנית היול"א בעיר שהיא מקור רב לגאווה בעיר כפר-סבא ולכך לא נסכים ולא ניתן יד".

הפוסט הנוקב זכה לעשרות לייקים ותגובות של הורים זועמים, כמו גם חברי וועד בעצמם שהגיבו כי ההודעה הינה צעד ראשון במחאתם וכי צעדיהם בהמשך נשקלים.

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: בעקבות החלטת משרד החינוך על הפחתת עלות מחירי הצהרונים, נדרשת עיריית כפר סבא לבצע התאמות לתכנית צהרוני היול"א. יש לציין כי הנהלת העירייה וגורמי המקצוע בחברה לתרבות ופנאי ובאגף החינוך נמצאים בקשר שוטף ובפגישות עם ועד הורי הגנים. במסגרת זו, תקיים העירייה ביום שלישי ה- 31.7 בשעה 19:00 כנס שיתוף הציבור להורי ילדי הגנים.

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוצאים לדרך חדשה
הורים לילדים בגן חובה השביתו את הלימודים
מנכ"ל חדש לעיריית רעננה
כדורגל בצבעי הקשת
משחק ידידות בין נבחרת שחקנים מהרצליה לשחקני הנבחרת הגאה "ריינבול"
יובל שרף לצילומי קניוני עופר בקניון הגדול פתח תקווה
מה הצחיק את יובל שרף?
"הגיל שלי זה יתרון"
הטורניר כבר קאהן
יתוש הטיגריס האסיאתי
ישראלית נדבקה בנגיף הזיקה בתאילנד