כפר סבא

עו"ד מנשה אליאס מתמודד למועצה

אליאס: ברשימה שלנו כל אחד מתושבי העיר יכול למצוא את מקומו. לא מדובר ברשימה סקטוריאלית , אלא רשימה שתאחד בתוכה כל מי שמזדהה עם עקרונותיה

זאב שרגא 25/07/2018
עו"ד מנשה אליאס. מתמודד למועצת העיר (צילום: פרטי)

השבוע הודיע חבר המועצה לשעבר עו"ד מנשה אליאס, על מועמדותו למועצת העיר בבחירות הקרובות.  אליאס, אב ל-8, מלחין וחבר באקו"ם, עוסק בלימוד יהדות ובכוונתו להתמודד ברשימה עצמאית. "הייתי חבר בהנהלת מפעל המים במשך מספר שנים. כיהנתי כחבר מועצה במשך תקופה של שנתיים. קיימתי הסכם רוטציה ופיניתי את מקומי למחליפי. במסגרת חברותי פעלתי במרץ על מנת שיוקם בית ספר תיכון דתי בעיר. בכוחות משותפים, נהלנו מאבק עד אשר הוקם התיכון הדתי תורה ומדע", אומר אליאס, "שלמתי מחיר פוליטי כבד עקב המאבק להקמת התיכון הדתי ונאלצתי לעזוב את הקואליציה, עקב הצבעת מחאה נגד התקציב".

 "במשך חברותי במועצה יזמתי והגשתי שאילתות רבות והצעות לסדר בכל עניין שהצדיק התערבות מועצת העיר. בין היתר הגשתי עוד בשנת 2010 הצעה להקמת פרויקט להשאלת ספרים לתלמידי בתי הספר. ההצעה אומנם נתקבלה, למרות שתחילת ביצועה נדחה פעמים רבות מכל מיני סיבות, בסופו של דבר הפרויקט יצא לדרך", אומר אליאס, "בהשאלת הספרים יש ברכה מרובה ותועלת הן להורים, אשר חוסכים בכל שנה מאות שקלים בגין כל ילד או ילדה. גם התלמידים נהנים מפרויקט זה, מאחר וכל הלחץ הבלתי נסבל שהיה קיים, לפני תחילת שנת הלימודים  הפעלת הפרויקט נעלם ואיננו. התלמידים מגיעים לתחילת שנת הלימודים רגועים ושלווים, כי הרי הספרים מחכים להם בבתי הספר.

"אני סבור כי בכוחי לתרום כחבר מועצת העיר ואני רואה את החברות במועצת העיר כתפקיד המחייב להקדיש עבודה רבה ושעות אין ספור של לימוד כל הנושאים הקשורים לעיר, על מנת למלא את התפקיד  במסירות וביסודיות. מי שנבחר כחבר, חייב לראות בכך משימה ונטל ולא  תעודת כבוד בלבד, ולא להגיע לישיבות, מבלי להכין את החומר ומבלי ללמוד את כל הנושאים העולים לדיון.  הדעת אינה סובלת כי חבר יגיע לישיבה מבלי שהוא מכיר את החומר על בוריו ויחשוב כי תפקידו מתמצה בהרמת ידיו בעד או נגד. אני מתכוון לכשאבחר, בעזרת ה', להיות חבר בועדות שיש להן השפעה על חיי התושבים. מי שיבחר בי צריך להיות משוכנע כי אלחם ואאבק למען הבוחר, שמצפה כי אתן ביטויי לצרכי הציבור ולדאגותיו".

 "אשים את התושב במרכז העניין", הוא אומר, "אהיה קשוב לכל מי שיפנה אליי ויבקש לסייע, או לשנות או לבקר עוולות הנעשות לתושבים. כחלק מהמאבק בשחיתות יש לשנות הרכבי הועדות ולהפכן לכלי מבקר ומפקח בכל העוצמה על פעולות הנהלת העיר. לא יעלה על הדעת כי מועצת העיר תהיה חותמת גומי לכל גחמות או מאוויי הנהלת העיר והעומד בראש. כך למשל יש ליתן את הדעת על הוועדה הנראית לכאורה שולית, אך היא מקור לא אכזב לכל מיני תרגילים ושאר מרעין בישין, כוונתי לוועדת המכרזים. ועדה זו, נוגעת ומשיקה כמעט בכל פעולות העיר, רכישות, מכירות הקמת מוסדות ציבור, כבישים, מדרכות ומה לא. לא יעלה על הדעת לנהל ועדה זו כאילו היא כלי שרת בידי מי שיהיה ראש עיר. מדובר בגלגול של מאות מיליוני ₪, שגורלם מוכרע בוועדת המכרזים. יש לפעול על מנת לבטל את המנגנון של מכרזים המצויים בסמכות ראש העיר ובהחלטתו. זהו מקור ונגע לשחיתות כי הרי אין כל מגבלה או פיקוח על ראש העיר בהחלטתו למי למסור מכרזים אלו, והתוצאות ברורות. יש להקים מחלקה או אגף שיכלול מספר מצומצם של  עובדי עירייה שיתמצאו היטב בכל נבכי פעולות  ומחלקות העירייה. הם יהוו "מורי נבוכים" לתושבים שמאבדים את ידיהם ורגליהם בנבכי הפרוצדורות והבירוקרטיה האין סופית. עובדים אלו ידריכו כל הפונה אליהם בהסברים כיצד למצות את כל הזכויות להם זכאים התושבים, הם יפנו את תשומת לב התושבים לזכויות ולהנחות המגיעות להם, גם אם הדבר לכאורה יפגע בהכנסות העירייה.

"אגף או מחלקה זו יהיה 'דגם תואם' של המוקד העירוני. ההבדל בכך הוא שאגף חדש זה יעסוק במיצוי הזכויות של התושבים, או בהנחות המגיעות  להם,הן בארנונה ובמפעל המים. תושבים רבים לא יודעים מה הם זכויותיהם ואת זאת יש לתקן לאלתר.  יש לשפר באופן דרסטי את השירותים הניתנים הן במחלקת ההנדסה, והן במחלקת הארנונה. יש לפעול לקיצור התורים בקבלת אישורי העירייה. הסחבת האין סופית בהמתנה לקבלת היתרי בניה , הינה רעה חולה שיש לשרשה ולפשט ההליכים . ייעול וקיצור ההליכים ייעשה גם להגדלת הכנסות העירייה מאגרות והיטלי בנייה. זכויות התושבים יהיו במרכז, ועיקר פעילותי. אשמש נציג לכל פונה. כמו כן אפעל לשמירת הסטטוס קוו בעיר. כל הכרסומים והנגיסות בסטטוס קוו חייבים להפסק. אפעל בעזרת ה' להגדלת התקציב לתרבות התורנית. לא יעלה על הדעת כי ישרור קיפוח מתמיד בחלוקת התקציבים לתרבות התורנית. התקציב המופנה לתרבות התורנית מהווה אחוז נמוך ביותר מתקציב התרבות הכללית..

"יש לפעול להקמת ספרייה תורנית בתוך הספריות העירוניות. יש לתת ביטוי גם לחלק הזה של אוכלוסיה. יש לפעול לשיפור דרסטי בשירותים הכוללים של המועצה הדתית.  תפקידה ומעמדה של המועצה חייב להשתפר. מצב בו אנשים דתיים מהססים לצערם, לסמוך על השגחה במסעדות בכפר סבא חייב להשתנות. אין כל סיבה כי כפר סבא לא תשפר שירותי ההשגחה שיפעלו באופן מסודר וראוי, ושיעניקו לכל התושבים את ההרגשה כי ניתן לסמוך בלי היסוס ובלי פקפוק על ההשגחה בעיר. לגבי הרבנות יש לשאוף תוך שיתוף פעולה מלא בין כל הגופים למנות רבנות שתהיה ותשמש את כל תושבי העיר. הרבנות חייבת להיות אבן שואבת, מאחדת וקולטת את כל זרמי האוכלוסייה. הרבנות לא צריכה להיות שייכת רק לתושבים הדתיים. אדרבא הרבנות שתבחר תצטרך לפעול לאחד ולקרב את כלל התושבים וליתן עזר וסיוע לכל פונה. אפעל על מנת שחקיקה להגבלת תקופת כהונתו של חבר מועצה ואף ראש עיר תוגבל ל2 קדנציות בלבד."

  "אני קורא לכל מי שדברים אלו קרובים ללבו להצטרף אליי ולסייע לי במילוי וביצוע משימות חשובות אלו. ברשימה שלנו כל אחד מתושבי העיר יכול למצוא את מקומו. לא מדובר ברשימה סקטוריאלית , אלא רשימה שתאחד בתוכה כל מי שמזדהה עם עקרונות אלו. מובן כי כאדם דתי אדאג לענייני הדת, אך לא רק!!! כפי שהוכחתי בעבר כל הנושאים הנוגעים לתושבים ידריכו אותי ואפעל בהם במרץ. אני סמוך ובטוח כי  בעזרת ה וכמובן בעזרתכם תושבים ותושבות נכבדים נצליח ליישם  משימות חשובות אלו."


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אייפד לכל מורה בחינוך המיוחד
חשד: ניסה לגנוב כספומטים
רפי סער דורש מהדר לביא התנצלות ופיצוי
אירוע השקת מובילנד פולג
מועצת העיר אילת
מועצת העיר אילת דורשת מהממשלה להשקיע יותר ברפואה
הגיע למצוות
הגיע למצוות
מפת החינוך של רעננה
למדן עתר לפינוי הישיבה מביהכ בר יוחאי
למדן עתר לפינוי הישיבה מביה"כ בר יוחאי